INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dorostenci obdarovali kouče výhrou, derniéru mají v úterý

U19 Stálo to asi víc úsilí, než by se vzhledem k rozdílnému postavení obou soupeřů v tabulce dalo čekat, naše U19 však roli favorita zvládla. Na půdě VTJ Rapid Liberec, který figuruje na samotném dně tabulky, vyhrála díky zlepšenému výkonu po změně stran 4:2. Tím nejlepším možným způsobem tak hráči obdarovali svého trenéra Jaroslava Žáka k jeho nedělním 37. narozeninám a navrch mu cestou domů v autobuse zapívali.

Šlo o poslední vystoupení mladých šemíků na hřišti soupeře. Své účinkování v letošním ročníku B-skupiny České ligy dorostu završí již v úterý 5. června, kdy hodinu před polednem změří své síly v pražském derby s Viktorií Žižkov.

V Liberci to zpočátku nevypadalo na nějakou exhibici, problém nastal už před zápasem s hledáním hřiště v Harcově. K dispozici bylo navíc jen 13 hráčů a aby komplikací nebylo dost, zápas pískal velmi úzkostlivý rozhodčí Langer z Pěnčína u Liberce. Nařídil celkem tři penalty a našim hráčům ukázal pětkrát žlutou kartu.

Soupeř nastoupil s řadou hráčů, kteří pravidelně nastupují za VTJ Rapid v krajském přeboru mužů a udržoval vyrovnanou hru. Po dvaceti minutách ale po přihrávce od Bohuslava měl Christov čas na zpracování míče a z hranice vápna střelou k tyči otevřel skóre: 0:1. Jenomže deset minut před poločasem po kontaktu Janouška s jedním hráčem domácích odpískal arbitr víc než přísnou penaltu a domácí kapitán Kotek z ní vyrovnal na 1:1.

Po změně stran Vyšehrad přeřadil na vyšší obrátky, začala se projevovat naše vyšší kombinační schopnost i fyzická připravenost. V 54. min. se probojoval po křídle Primus, odcentroval a neobsazený Bohuslav vrátil Slavoji vedení: 1:2. Byl to jeho první gól v mistrovském utkání za U19, takže se stal už dvacátým hráčem tohoto mužstva, jenž se zapsal do listiny střelců.

Krátce nato po trestném kopu Libereckých předvedl vynikající zákrok gólman Hrubý. Vzápětí si ale neodpustil chybičku, když při vyběhnutí strčil zezadu do protihráče a Rapid měl výhodu již druhé penalty. Znovu Kotek ji proměnil a přesně po hodině hry vyrovnal na 2:2.

Ve zbývající půlhodině už ale naši borci neponechali nic náhodě a zúročili svoji převahi. V 72. min. byl faulován nejlepší střelec Jiráň a tentokrát měl výhodu pokutového kopu také Vyšehrad. Vejvoda střelou z bílého bodu zajistil potřetí týmu vedení, a byl to současně i vítězný gól. O tři minuty později pak po dlouhém autovém vhazování Vrány opět Vejvoda hlavou pojistil vedení: 2:4. Šlo o jeho sedmou a osmou trefu za U19 v soutěži. Povinnost v podobě vítězství nad posledním byla splněna, za zmínku stojí určitě jarní bilance našich dorostenců ve druhých poločasech: 11 – 2 – 1!

Zbývá už jen zmíněný úterní dopolední souboj s Viktorkou Žižkov. Doufejme, že ve svém posledním vystoupení si mladí hráči Vyšehradu nepokazí dosavadní skvělou bilanci v pražských derby, kdy z pěti utkání tři vyhrál a dvě zremizoval při skóre 12:6. Podzimní vzájemný střet na umělce Xaverova skončil remízou. Domácí Žižkov vedl v poločase 1:0 (navíc se zranil Honza Bernard a musel být převezen sanitkou do nemocnice), brzy po změně stran však vyrovnal Primus na 1:1.

Trenér Jaroslav Žák: „Jsem rád, že jsme zvládli poslední výjezd k utkání na hřišti soupeře a dostal jsem od hráčů dárek k narozeninám v podobě vítězství, přestože náš tým byl vinou mnoha absencí velmi oslaben. I tak jsme byli favority, na úzkém hřišti jsme to však museli ubojovat. Na druhou stranu mě šokovalo, když jsem viděl, jak si pomezní rozhodčí v poločase plácal rukama s hráči domácích.“

Michal Vejvoda: „V předposledním zápase sezony s Rapidem Liberec pro nás bylo povinností získat tři body. Od prvních minut nám to ale znepříjemňovali rozhodčí a my neudrželi nervy na uzdě. Kecali jsme, a to nám moc nepomohlo. I tak jsme dali první gól, ale ještě do poločasu jsme inkasovali z pokutového kopu. Do druhé půle jsme vstoupili výborně, patnáct minut jsme soupeři prakticky nepůjčili míč a dali jsme branku na 2:1. Z další penalty bylo ale opět vyrovnáno Poté přišla penalta pro nás hned na to čtvrtý gól a my jsme se uklidnili a dotáhli to do vítězného konce.“

Marco Christov: „Z naší strany byla hra celkem dobrá, dobře jsme kombinovali, i když to na velmi úzkém hřišti bylo složité. Jsem rád, že jsme poslední výlet zvládli na jedničku a jen někteří i zdatně zapili. Můj gól byla hezká kombinace, narážečka s Vráničem, to samé opáčko s Tondou, pak jsem si to stáhl, udělal stopera, trochu ode mne šolíchačka a uklidil jsem to k pravé tyči jak uklízečka z mekáče a slavilo se.“

 

VTJ Rapid Liberec – U19 2:4 (1:1)

Branky: 36. a 60. Kotek obě z pen. – 72. z pen. a 75. Vejvoda, 21. Christov, 54. Bohuslav.  

Rozhodčí: Langer – Bláha, Kowalik. ŽK: Slatinka – Hrubý, Duda, Jiráň, Janoušek, Bohuslav.

 

Sestava U19: Hrubý – Duda, Pikous, Janoušek, Christov – Vrána, Vejvoda, Rothe (70. Eliáš), Primus – Jiráň, Bohuslav (85. Blaho). Trenér Jaroslav Žák.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

18 – Jiráň

14 – Balcárek

8 – Primus, Vejvoda

5 – Ivančo

4 – Janoušek

3 – Bernard, Blaho, Duda, Petřík

2 – Christov, Pikous, Rothe, Vrána

1 – Bohuslav, Machalický, Novák, Rözler, Wulkan, Zimmermann

 

Nahrávači na góly:

12 – Balcárek

10 – Jiráň

9 – Ivančo

6 – Primus

5 – Bernard, Blaho, Janoušek

3 – Bohuslav, Christov, Rothe, Rözler, Vrána

2 – Duda, Machalický, Pikous, Vejvoda

1 – Haetchi, Wulkan

 

foto ze zápasu: zde

video ze zápasu Vyšehrad - Slavia 3:2 : zde 

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...