INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dorostenci se loučili se sezonou výhrou 3:2 nad Viktorií Žižkov

U19 – Krásnou derniéru letošní sezony před zraky mnoha manažerů a dalších funkcionářů předních českých klubů si připravila naše U 19. Svěřenci trenérů Jaroslava Žáka a Jaroslava Moudrého zdolali 3:2 Viktorii Žižkov a v letošním ročníku B-skupiny České ligy dorostu, do něhož vstupovali de facto v roli nováčků, obsadí sedmé místo. Nejen to, v jarních zápasech doma na Vyšehradě ztratili body jen remízou v prvním utkání s Jabloncem, všech sedm zbývajících zápasů na vlastním hřišti už potom vyhráli!

Vývoj utkání předznamenal bleskový úder našeho týmu. Po výborném presinku obou útočníků se dostal Janoušek k odraženému balonu, posunul si jej před gólmana, střela mu sice moc nesedla, ale naštěstí namířil do protipohybu brankáře hostí: 1:0!

Po dvaceti minutách hry to vypadalo ještě lépe. Po rohu Primuse Vejvoda ťukl balon Houdkovi, jehož střela trefila jen Balcárka, k míči se ale dostal Duda, po něm pak znovu Vejvoda a sám před brankářem už neměl problém: 2:0!

V dalším průběhu měly šance oba týmy (u Vyšehradu Blaho a Balcárek), ale po změně stran začali mít navrch mladí viktoriáni. Naše defenziva je však do vyložených šancí napouštěla. Naopak v 72. min. po dlouhém autu Bernarda Vejvoda hlavou krásně přehodil vyběhnuvšího gólmana: 3:0!

Závěrečná dvacetiminutovka už patřila hostím. Čtvrt hodiny před koncem snížil Průša a v nastaveném čase, po faulu Houdka, z penalty vstřelil Carda kontaktní branku na 3:2. To ale bylo také to poslední, co se v této sezoně stalo, a tak naše skvělá U 19 ani ve svém rozlučkovém duelu na vlastním hřišti nezaváhala.

 

Trenér Jaroslav Žák: „Po dvoubrankovém vedení z první půle jsme se po změně stran dostali pod tlak, soupeř ale nedokázal využívat některé naše chyby. Žižkov měl převahu, místy značnou, ale ne jasné šance. Hlavně v závěru to nebylo vůbec snadné, vždyť například Vejvoda s Vránou hráli třetí zápas ve čtyřech dnech. Ale kluci to zvládli. S žádným soupeřem ze špičky jsme během celé sezony neprohráli, to je unikátní. Získali jsme víc bodů než na podzim, přestože jme podporovali a podporujeme oba týmy mužů, tedy áčko v divizi i béčko v I. A třídě. Hráli jsme fotbal, který mě bavil, s kluky jsme našli společnou řeč. Bude se mi po nich stýskat...“

Autor dvou branek a kapitán Michal Vejvoda: „Poslední zápas v dorostu je za námi, a my jsme si to nemohli víc zpříjemnit lépe než vítězstvim. Od prvních minut jsme se fotbalem bavili, i když chybičky tam také byly. Zaslouženě jsme šli do vedení, hned vzápětí na 2:0 a na kopačky přišel klid. Po změně stran jsme trochu polevili, přišel však náš třetí gól a uklidnění. Ale až moc, takže Viktorka snížila. V posledních minutách jsme se hodně bránili a po naší chybě přišla penalta a snížení na 3:2. Naštěstí to však bylo to poslední, co se v zápase stalo a my jsme mohli slavit vítězství. Nádherná sezona, zakončená ziskem tří bodů. Nezbývá, než poděkovat všem klukům a hlavně trenérovi Žákovi. DÍKY!!!“

Autor první branky Michal Janoušek: „Zápas pro nás začal dobře, dali jsme rychlý gól, který nás uklidnil. Hráli jsme velmi bojovně a dařilo se nám přehrávat soupeře. Měli jsme pár šancí, přidali ještě druhý gól, ale druhý poločas už tak dobrý nebyl. Nedostávali jsme se do tolika šancí a Žižkov hrozil ze standardek. Nám se však podařilo po vydařeném autu přidat třetí gól a už jsme nechtěli výsledek pustit. Jenomže přišly i naše slabší chvíle a Viktorii se podařilo snížit. My už jsme se jen bránili a snažili se zápas dovést do vítězného konce, což se nám navzdory inkasované brance v poslední minutě z penalty povedlo. Odnesli jsme si z dalšího pražského derby tři body.“

Stoper Ota Houdek: „Začali jsme výborně, když dal Michal Janoušek rychlý gól. Hra byla vyrovnaná, ale soupeře jsme nepouštěli do nějakých vyložených šancí, i když jsme měli trochu problémy s obrannými standartami. Přidali jsme po našem rohovém kopu druhou branku, která nás uklidnila a soupeř přestal hrát. Po půli jsme si vypracovali několik šancí, ale proměnil jen Michal Vejvoda. Soupeř začal hrát ofenzivněji a stačil snížit, ale naštěstí pro nás už dost pozdě, takže jsme si výhru pohlídali.“

Levý bek Marco Christov: „Naše poslední vystoupení se vydařilo výsledkově a také hrou, která odpovídala lize dorostu na obou stranách. Byl to zápas plný hezkých akcí. Podařilo se nám dát rychlý gól a soupeře tak zaskočit. Celá první půlka byla díky tomu v naší režii. Přidali jsme ještě jeden a šli s výbornou náladou do kabiny. Druhý poločas byl z naší strany pasivnější, ale dali jsme třetí gól a Žižkov jen dva, takže matematika hrála pro nás: 3:2, výhra, krása! Jsem moc rád, že jsem mohl hrát s tímto týmem, a chci takto poděkovat klukům za krásnou sezonu.“

Levý halv Matěj Vrána: „Do duelu jsme vstoupili s velkou chutí a chtěli jsme si tento náš poslední zápas užít. Už od začátku jsme byli lepším týmem a drželi víc balon. Podařilo se nám dát rychlý gól a před půlí ještě jeden, takže jsme šli s dobrou náladou do šaten. V kabině jsme si řekli, co ještě můžeme zlepšit, užít si víc zápas, a dát do toho vše. Po změně stran jsme přidali dalšího góla a hráli jsme v největší pohodě. Žižkov vyložené šance neměl, přesto dokázal snížit na 3:1 a pak v posledních vteřinách na 3:2 z penalty, ale ani to nestačilo. S kluky jsme si užili poslední zápas a stali se MISTRY PRAHY. Byli jsme skvělá parta a všem patří velký dík!“

 

U19 – Viktoria Žižkov 3:2 (2:0)

Branky: 21. a 72. Vejvoda. 2. Janoušek – 75. Průša, 90. (+1) Carda z pen.  

Rozhodčí: Melichar – Janků, Rod. ŽK: Barták (Žižkov).

 

Sestava U19: Smutný – Duda, Houdek, Pikous, Christov – Primus (89. Eliáš), Janoušek, Vejvoda (84. Rothe), Vrána (52. Bernard) – Balcárek, Jiráň (12. Blaho). Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Moudrý.

 


Střelci branek U19 v České lize dorostu:

18 – Jiráň

14 – Balcárek

10 – Vejvoda

8 – Primus

5 – Ivančo, Janoušek

3 – Bernard, Blaho, Duda, Petřík

2 – Christov, Pikous, Rothe, Vrána

1 – Bohuslav, Machalický, Novák, Rözler, Wulkan, Zimmermann

 

Nahrávači na góly:

12 – Balcárek

11 – Jiráň

9 – Ivančo

6 – Bernard, Primus

5 – Blaho, Janoušek

4 – Rothe

3 – Bohuslav, Duda, Christov, Rözler, Vrána

2 – Machalický, Pikous, Vejvoda

1 – Haetchi, Wulkan

 

Nastoupili v sezoně 2011/12 za U19:

Brankáři Ondřej Smutný, Albert Hrubý, Michal Jeřábek, Jiří Krček, hráči do pole Filip Balcárek, Antonín Bohuslav, Jan Bernard, Jan Blaho, Jindřich Duda, Jakub Eliáš, Victor Haetchi, Ota Houdek, Marco Christov, Jiří Ivančo, Michal Janoušek, Lukáš Jiráň, Jakub Machalický, Patrik Novák, Robert Nykl, František Petřík, Matěj Pikous, Lukáš Primus, Tomáš Rothe, Adam Rözler, Michal Vejvoda, Matěj Vrána, Jakub Wulkan a Robin Zimmermann.

 

foto ze zápasu : zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...