INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Startuje Česká liga dorostu, mladí šemíci přivítají Kolín

U19 Do své druhé sezony v České lize dorostu vstupuje v sobotu dopoledne od 10.00 hod. náš elitní mládežnický tým, tedy U19. Na domácím hřišti se utká s Kolínem.

V loňské premiérové sezoně obsadil Vyšehrad ve skupině B velmi dobré 7. místo a nebýt řady zaváhání se soupeři z druhé poloviny tabulky, mohlo to být určitě ještě lepší. „S žádným soupeřem ze špičky jsme během celé sezony neprohráli, to je unikátní. Získali jsme na jaře víc bodů než na podzim, přestože jsme podporovali a podporujeme oba týmy mužů, tedy áčko v divizi i béčko v I. A třídě,“ řekl po sezoně letos v červnu trenér Jaroslav Žák. Ten se během letní pauzy přesunul na post klubového sekretáře a nově složený tým U19 povede v sezoně trenér Vladimír Kunca s asistenty Romanem Špivákem a Jiřím Svobodou.

Slavoj Vyšehrad získal licenci střediska mládeže při FAČR počínaje loňskou sezonou 2011/12. Umožnila to i úzká spolupráce se strašnickým klubem Junior Praha, odkud přešla většina mladých hráčů. Ti tvořili páteř U19, hodně jich nastupovalo také za juniorku a nakonec i za A-tým v divizi mužů.

Letos je situace obdobná v tom smyslu, že většina hráčů nové U19 přešla na Vyšehrad z týmu U18, jenž hrál dosud pod hlavičkou Junioru Praha. Ve starším dorostu pokračuje trojice hráčů, kteří nastupovali za vyšehradskou U19 již v předchozí sezoně: obránce Matěj Pikous a středopolaři Tomáš Rothe s Jakubem Eliášem. Až na tři výjimky (Bláhovec, Rygl a Dušek, ročníky 1995) tvoří kádr hráči narození v roce 1994.

„Do přípravy U 19 byli pozváni všichni fotbalisté, kteří hráli v loňském ročníku za U 18. Zařadili jsme i další hráče z jiných oddílů, abychom mužstvo posílili a dodali mu zdravou konkurenci. Byli i tací, co se konkurence zalekli, nebo dali raději přednost něčemu jinému. U některých to je škoda,“ uvedl trenér Vladimír Kunca.

Do přípravy se zapojilo celkem 29 hráčů. Během prvních dvou týdnů probíhala ve spolupráci s kondičním trenérem na Vyšehradě a v přilehlém okolí. Třetí týden byla tvořící se U19 v Milevsku na soustředění.

„Soustředění bylo zaměřeno nejen na herní činnosti – sledovali jsme i další důležité vlastnosti mladých hráčů, jimiž jsou jejich chování, adaptace do kolektivu, práce v tréninku hlavně po zátěži a v neposlední řadě schopnost vnímat požadované činnosti i umět je převést na hřiště,“ ozřejmil trenér Kunca. „Samozřejmě ne vše se nevydařilo tak, jak bychom si představovali. V úvahu je potřeba vzít i fakt, s jakou skladbou a rozložením hráčů pracujeme, co od nich lze očekávat a na co mají.“

V osmi přípravných zápasech dosáhla nově se tvořící U19 těchto výsledků: Hořovicko 2:1, Neratovice 3:4, Beroun 3:0, Milevsko jun. 2:2, Táborsko 0:1, Milevsko dorost 4:0, Příbram 0:7 a Libuš 7:0. Vysoká porážka v Příbrami vzbudila trochu rozpaky, snad ale naopak přispěje ještě před ostrým startem do sezony k odstranění nedostatků v herní činnosti.

„Výsledky v přípravě nejsou až tak důležité, protože až do 11. srpna jsme pravidelně dávali příležitost všem hráčům. Potom jsme kádr zúžili na devatenáct hráčů a tři brankáře. Je tu možnost i dalšího doplnění, ale to záleží na naší dohodě a spolupráci se sportovním ředitelem klubu panem Žákem. Znám se s ním již řadu let a naše vztahy byly vždy velmi dobré,“ řekl lodivod U 19 Kunca o svém předchůdci.

Cílem staršího dorostu je pohybovat se v klidném středu tabulky a vychovávat další hráče s možností uplatnění v soutěžích dospělých na různých úrovních. „Pokud se bude dařit, tím lépe, je ale lepší mít skromnější cíl. Ne každý rok se totiž podaří najít hráče na takové úrovni, jakou měl ročník 1993. Navíc ochota mladých lidí v tomto věku dávat fotbalu téměř vše je v dnešní době jen velmi malá,“ dodal trenér Kunca.

Tréninky U19 probíhají na podzim čtyřikrát týdně, v pondělí na hřišti Junioru, zatímco v úterý, ve středu a v pátek na Vyšehradě.

 

SOUPISKA U19

 

BRANKÁŘI

Vít Bláhovec (přišel z Točné)

Daniel Pšanský (z Junioru)

Jaroslav Radosta (z Junioru)

 

OBRÁNCI

Petr Bittmann (z Junioru)

Jan Kodet (z Junioru)

Matěj Pikous (z ČAFC) CPT.

Martin Inneman (ze Střešovic)

Martin Rymon (z Junioru)

Kryštof Mandík (z Junioru)

Sebastián Rygl (z Junioru)

 

ZÁLOŽNÍCI

Lukáš Krejčí (z Junioru)

Bedřich Straka (z Un. Vršovice)

Přemysl Dušek (z Junioru)

Josef Hančl (z Hájů)

Jakub Eliáš (z Tachova)

Tomáš Rothe (ze Střešovic)

Vladimír Máče (ze Sparty)

 

ÚTOČNÍCI

Daniel Duda (z Junioru)

David Svoboda (z Junioru)

Jan Kmoch (z Junioru)

Tomáš Linhart (Vyšehrad)

Martin Jerie (z ČAFC)

 

TRENÉR

Vladimír Kunca (naroz. 1954)

hráčská kariéra: mládež Spartak Vršovice/nyní SK Vršovice, Meteor, muži Meteor, Vršovice

trenérská kariéra: mládežnická družstva Vršovic a Junioru (vždy od přípravky po divizi dorostu), mladší dorost Slavie (celostátní liga), muži Vršovice (pražský přebor)

 

ASISTENT A VEDOUCÍ MUŽSTVA

Roman Špivák (naroz. 1967)

hráčská kariéra: mládež Slavie, Dopravní podnik, Vikt. Žižkov, muži Žižkov

trenérská kariéra: mládež Slavie, Junior (od přípravky po divizi)

 

ASISTENT A TRENÉR BRANKÁŘŮ

Jiří Svoboda (naroz. 1962)

hráčská kariéra: mládež Hloubětín, Xaverov, muži Xaverov/II. liga, Admira/divize, Dolní Počernice/přebor

trenérská kariéra: mládež Junioru (od přípravky až po divize)

 

Podzimní program U 19 v České lize dorostu

SO 18. 8. 10.00 h Vyšehrad – Kolín

ST 22. 8. 17.00 h Chrudim – Vyšehrad

SO 25. 8. 10.15 h Letohrad – Vyšehrad

SO 1. 9. 10.00 h Vyšehrad – Svitavy

NE 9. 9. 10.15 h Admira – Vyšehrad

SO 15. 9. 10.00 h Vyšehrad – Třebeš

SO 22. 9. 9.30 h Olympia HK – Vyšehrad

SO 29. 9. 10.00 h Vyšehrad – Jablonec

NE 7. 10. 10.15 h Nový Bydžov – Vyšehrad

NE 14. 10. 10.15 h Meteor – Vyšehrad

SO 20. 10. 10.00 h Vyšehrad – Slavia

SO 27. 10. 10.00 h Vikt. Žižkov – Vyšehrad

SO 3. 11. 10.00 h Vyšehrad – Rapid Liberec

NE 11. 11. 11.45 h Trutnov – Vyšehrad

SO 17. 11. 10.00 h Vyšehrad – Varnsdorf

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...