INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U19 v premiéře zdolala Kolín, Daniel Duda si připsal hattrick!

U19 Báječný vstup do nové sezony, vyšperkovaný hattrickem útočníka Daniela Dudy, se povedl našemu týmu U19. V letošní premiéře B-skupiny České ligy staršího dorostu porazil v úmorném vedru na domácím hřišti 4:2 Kolín a připsal si první tři body. Zbývající, zato vítěznou branku Vyšehradu, vstřelil za stavu 2:2 střídající Martin Jerie.

Jádro letošní U19 tvoří tým, který byl v předchozí sezoně osmnáctkou Junioru Praha. Trenérský triumvirát Vladimír Kunca, Roman Špivák a Jiří Svoboda se mohl rovněž spolehnout na zkušenosti stopera Matěje Pikouse a záložníka Tomáše Rotheho, rovněž hráče narozené v roce 1994, kteří už ale odehráli minulý ročník v U19 Vyšehradu. Pikous, který už odehrál za Vyšehrad 28 mistrovských zápasů (27 v České lize dorostu a jeden za juniorku v I. A třídě mužů) si coby novopečený lídr U19 navlékl kapitánskou pásku.

Brzy po vyrovnaném začátku utkání přišel dvojitý úder našeho týmu. V 7. min. po kombinaci Svobody s Kmochem zakončoval Daniel Duda a vstřelil první branku sezony: 1:0! O čtyři minuty později po přihrávce Svobody zvýšil znovu Daniel Duda již na 2:0!

Tento stav, dosažený navíc již po deseti odehraných minutách, bývá obecně trochu zrádný v tom, že mužstvo podvědomě trochu poleví. Tak se také stalo, což bylo umocněno i hrozným vedrem. Po zaváhání na naší pravé straně hřiště soupeř šest minut před pauzou vstřelil kontaktní gól, jehož autorem byl Ondřej Martínek: 2:1.

Do druhé půle vyběhl místo Krejčího Ramon, hostující svěřenci trenéra Milana Kormaníka byli ovšem při chuti. V 54. min. Linhart vybojoval na půlce hřiště balon, obešel tři naše hráče a a zavěsil: 2:2.

Před rokem starší dorost Slavoje zahajoval sezonu také doma s Kolínem, zápas skončil remízou 1:1. Tehdy vyrovnával Kolín sedm minut před koncem, tentokrát se za stavu zdálo, že remíza bude ještě úspěchem. Trenérům však skvěle vyšel tah se střídáním hráčů. Na hřišti se postupně objevili tři čerství borci Vyšehradu a jeden z nich, jen pár minut po svém pobytu na hřišti, zápas rozhodl. Jerie si po příhrávce od Hančla sklepl balon a poslal jej za záda kolínského gólmana Dědka: 3:2! Na další odpověď se už Středočeši nezmohli, a tak šlo o vítěznou trefu.

Sedm minut před závěrem navíc Daniel Duda obešel tři hráče a zkompletoval svůj hattrick: 4:2!

Další zápas odehraje starší dorost Vyšehradu již ve středu 22. srpna od 17.00 hod. v Chrudimi, jedná se o dohrávku 1. kola. Před rokem tam naše U19 prohrála 1:3.

 

Trenér Vladimír Kunca: „Vyhráli jsme první zápas sezony, pocity jsou však smíšené, protože většina kluků z toho předem měla docela strach. Loni totiž hráli tuhle soutěž jen tři z nich, Pikous, Rothe a Eliáš. Vyšel nám výborný vstup do zápasu, po deseti minutách jsme vedli o dva góly, později jsme se ale dostali pod tlak a v závěru první půle inkasovali. Kolín pak vyrovnal na 2:2, a tak bylo důležité, že nám vyšlo několikanásobné střídání i další změny na některých postech v sestavě. Hra se oživila a čerství kluci odevzdali, co v danou chvíli měli udělat. Posílili jsme hlavně střed hřiště, v němž jsme dost propadávali. Nakonec tedy spokojenost a také pro kluky je výsledek 4:2 velmi dobrým povzbuzením do dalších zápasů. Je pravda, že teď jedeme dvakrát ven, ve středu do Chrudimi a v sobotu do Letohradu, kluci však získali díky tomuto vítězství potřebnou psychickou vzpruhu.“

 

Autor hattricku Daniel Duda: „Hrál jsem první mistrák za Vyšehrad a hned hattrick – to mě bude stát tři stovky! Naštěstí mám hodného tátu, který mi to dá… Ale je to super pocit, i když popravdě ten druhý můj gól byl tak trochu náhodný, ani jsem to tak nezamýšlel. Zato ten třetí jsem si vypracoval dobře. Mám z toho velmi dobrý pocit a jen doufám, že to tak půjde dál. Jen to chce trochu zlepšit defenzivu a pokud to zvládneme, můžeme být vysoko v tabulce.“

 

Kapitán Matěj Pikous: „Byl to těžký zápas, hned od začátku jsme na Kolín vlítli a dali jim dva rychlé góly. Psk jsme polevili,  bohužel jsme nechali po poločase soupeře vyrovnat. Za stavu 2:2, popravdě řečeno, jsme měli tak trochu bobky, Kolín byl v té době lepší. Třetí gól Martina Jerieho po nádherné přihrávce od Pepy Hančla však byl klíčový. Pak už to pojistil Dan Duda svým třetím a celkově čtvrtým gólem. Jako kapitán se cítím dobře, páska mi přidala sebevědomí. Ve středu v Chrudimi to však bude pro nás hodně těžké.“

 

Vyšehrad U19 – FK Kolín 4:2 (2:1)

Branky: 7, 11. a 83. D. Duda, 78. Jerie – 39. O. Martínek, 54. Linhart.  

Rozhodčí: Šmakal – Musil, Faltys.  

Diváků: 50.

Vyšehrad U19: Pšanský – Bittmann, Inneman, Pikous, Dušek – D. Svoboda (70. Máče), Rothe (65. Rygl), Krejčí (46. Rymon), Hančl – Kmoch (75. Jerie), D. Duda. Trenér Vladimír Kunca, asistenti Roman Špivák a Jiří Svoboda.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

3 – D. Duda

1 – Jerie

 

Nahrávači na góly:

1 – Hančl, Kmoch, D. Svoboda

 

foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...