Dorostenci prohráli v Chrudimi

U19 Dvě mistrovská utkání v České lize dorostu již má za sebou naše U19. Na úspěšnou premiéru v podobě vítězství 4:2 s Kolínem nedokázala o čtyři dny později navázat – ve středeční dohrávce 1. kola totiž prohrála 0:2 v Chrudimi.

Před zápasem sprchlo, a tak se hrálo na mokrém terénu rozlehlého travnatého hřiště Letního stadionu (dříve působiště AFK Chrudim). Dost možná mohl být výsledek mnohem příznivější, pokud by rozhodčí uznal branku Innemana ještě za bezbrankového stavu. Gól našeho stopera neplatil, byl mu totiž odmáván sporný ofsajd.

Ve 25. min. přišel zbytečný faul před vápnem a domácí hráč Žalud střelou z trestného kopu otevřel skóre: 1:0. Zeď hráčů Vyšehradu se rozestoupila a balon si tak snáze našel cestu do sítě.

Svěřenci trenérského tria Vladimír Kunca, Roman Špivák, Jiří Svoboda drželi s domácími krok a po změně stran nad nimi místy měli i navrch. Na rozdíl od sobotního souboje s Kolínem však chybělo mladým šemíkům potřebné fotbalové štěstí. Při útočné standardce vyrazil chrudimský gólman Trojan míč do pole, jeho spoluhráči šli ihned do brejku a podařilo se jim výrazně přečíslit naši defenzivu v počtu pěti vůči dvěma hráčům. Pšanský sice první střelu vyrazil, na dorážku Netušila už ale nestačil: 2:0.

Objektivně vzato, porážka to byla zasloužená, protože kromě neuznané branky se náš tým dostal k ohrožení branky domácích až minutu před koncem utkání, kdy to zkoušel z trestného kopu Inneman. Trojan jeho střelu vyrazil. Stejně jako loni (tehdy hráči ročníku 1993) si tak naši starší dorostenci přivezli z Chrudimi prohru dvoubrankovým rozdílem.

Trenér Vladimír Kunca: „Na rozdíl od zápasu s Kolínem se nedařilo středové řadě ani útočníkům. Bohužel Dan Duda si vystřílel prach hned v premiéře. V útočné fázi jsme se vůbec neprosadili, domácí branku jsme prakticky neohrozili. Proto jsme zaslouženě prohráli. Zklamáni jsme nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou. V sobotu dopoledne hrajeme v Letohradě, odjíždíme již v šest hodin ráno. Doufám, že tam zahrajeme lépe než v Chrudimi.“

MFK Chrudim – Vyšehrad U19 2:0 (1:0)

Branky: Žalud, Netušil

Rozhodčí: Kembický – Zita, Havránek. ŽK: Bittmann (Vyšehrad).

Vyšehrad U19: Pšanský – Rygl, Pikous, Inneman, Rymon (70. Eliáš) – D. Svoboda (46. Máče), Rothe (46. Bittmann), Dušek, Hančl (80. Krejčí) – Kmoch (70. Jerie), D. Duda. Trenér Vladimír Kunca.