INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dorostenci pokořili Letohrad, Duda opět autorem hattricku!

U19 Tři utkání v osmi dnech absolvovala na úvod nové sezony České ligy dorostu naše U19. Po domácím vítězství v premiéře 4:2 s Kolínem podlehla ve středu v Chrudimi 0:2, z porážky se však rychle poučila a z Letohradu přivezla výhru 4:2! Podobně jako proti Kolínu se blýskl hattrickem Daniel Duda, navíc přihrál Matějovi Pikousovi na čtvrtý gól, který znamenal pojistku.

Hrát dopolední zápas v Letohradě není vůbec jednoduché, sraz byl na Vyšehradě už v šest hodin ráno a k tomu spousta kilometrů před sebou – navíc pouhých 57 hodin po návratu z Chrudimi. Po středečním zápase učinil trenérský triumvirát Vladimír Kunca, Roman Špivák, Jiří Svoboda změny v základní sestavě především ve středové řadě a do branky se poprvé postavil Blahovec.

Mladí šemíci byli od počátku aktivnější a vytvářeli si i standardky. Po jedné z nich a necelé čtvrthodině hry se také ujali vedení, na Duškův roh si naběhl do vápna Duda a hlavou otevřel skóre: 0:1!

Naše U 19 pokračovala v aktivní hře, další šance přišla po brejku, zůstala ale nevyužita. Krátce po změně stran utekl Hančl a odcentroval před bránu domácích, kde si Duda poradil s oběma stopery a znovu trefil: 0:2! Za dalších pět minut po dalším Hančlově centru, tentokrát na zadní tyč, Duda poslal balon do protipohybu brankáře a završil svůj hattrick: 0:3!

Další tři jasné šance, které měli Kmoch, Duda a Dušek, zůstaly bohužel nevyužity, náš tým polevil a domácí začali trestat. Po rohu a odraženém balonu Beneš snížil na 1:3 a čtvrt hodiny před koncem nepokrytý Petráček vstřelil dokonce kontaktní gól na 2:3.

Deset minut před koncem ale přišlo kýžené zklidnění, kdy po Dudově rohu střídající Pikous (nenastoupil v základu vinou bolestí v zádech) uzavřel na 2:4. Daleká cesta domů zpod Orlických hor tak plynula příjemněji než ta středeční z Chrudimi. Potvrdilo se, že Vyšehrad umí na soupeře z Letohradu zahrát, již loňská U 19 jej porazila na podzim doma 7:1 a na jaře venku 4:1.

V sobotu 1. září v 10 hodin dopoledne odehrají naši starší dorostenci zápas 4. kola, v němž doma na Vyšehradě přivítají Svitavy.

Trenér Vladimír Kunca: „Na rozdíl od zápasu v Chrudimi jsme byli daleko aktivnější, vytvářeli si šance a Letohrad jsme přehráli i kolektivním pojetím hry a lepší kombinací. Až na úsek, v němž jsme obdrželi oba góly, můžeme být spokojeni. Dan Duda dal znovu tři góly a navíc na další přihrál, pochvalu však zaslouží celý tým. Za týden hrajeme doma se Svitavy a také v tomto utkání chceme uspět.“

Autor hattricku Daniel Duda: „Jsem určitě moc rád za další hattrick, bez skvělých přihrávek Pepy Hančla bych ho však nedosáhl. Tak krásný začátek sezony jsem určitě nečekal, vždyť v přípravném období jsem dal jediný gól.“

 

FK OEZ Letohrad – Vyšehrad U 19 2:4 (0:1)

Branky: 60. Beneš, 75. Petráček – 14., 49. a 54. D. Duda, 81. Pikous.

Rozhodčí: Staněk – Horníček, Bednář. ŽK: Sita (Letohrad).

Vyšehrad U19: Blahovec – Rygl, Inneman, Dušek, Rymon – Eliáš (56. D. Svoboda), Máče (70. Rothe), Krejčí (76. Pikous), Hančl (85. Mandík) – Kmoch (62. Jerie), D. Duda. Trenér Vladimír Kunca.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

6 – D. Duda

1 – Jerie, Pikous

 

Nahrávači na góly:

3 – Hančl

1 – D. Duda, Dušek, Kmoch, D. Svoboda

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...