Puyol rozhodl duel se Svitavy

U19 Již třetího vítězství z dosavadních čtyř zápasů v České lize dorostu dosáhla naše U19. Přestože se jí v domácím utkání se Svitavy herně moc nedařilo, dokázala vyhrát 2:1 a nadále figuruje v první polovině tabulky. Té zatím vládnou bez ztráty bodu celky Jablonce a Olympie Hradec Králové. Sobotní dopolední utkání na Vyšehradě rozhodl po necelé hodině hry svým gólem stoper Martin Inneman (na snímku), který má díky svému účesu přezdívku Puyol.

Trenéři Kunca, Špivák a Svoboda se museli obejít bez kvarteta Pikous, Rygl, Bittmann a Hančl, což negativně poznamenalo herní projev týmu. Chyběly zejména zkušenosti kapitána Pikouse a Hančlův tah na branku soupeře. Navzdory tomu se ji podařilo poprvé dobýt už v 17. minutě, kdy si po akci Dudy s Eliášem naběhl na přihrávku Kmoch a z první zakončil: 1:0! O dvět minut později však gólman Blahovec neudržel střelu Nespěšného a dobíhající Hromádka vyrovnal na 1:1. Bohužel mladí šemíci se přizpůsobili soupeřově nakopávané a hra nebyl moc pohledná. Až po změně stran a domluvě v kabině se fotbalový projev zlepšil a po necelé hodině a sérii rohů to zúročil stoper Inneman. Střelou ze střední vzdálenosti propálil vše, co mu stálo v cestě: 2:1! Nakonec se ukázalo, že to byl vítězný gól, a naši dorostenci tak potvrdili roli favorita tohoto souboje, byť to ve hře občas trochu skřípalo.

Nadcházející utkání na hřišti Admiry v Kobylisích se hraje v neděli 9. září od 10.15 hod. Po derby následuje domácí utkání s dalším nováčkem Sokolem Třebeš, a sice v sobotu 15. září od 10.00 hod. na Vyšehradě.

Trenér Vladimír Kunca: „Odehráli jsme nepodařené utkání, možná i proto, že jsme soupeře trochu podcenili a pak už jsme se nedostali do hry. Dělali jsme spoustu individuálních chyb a hra nevypadala, jak bychom si představovali. Po vyrovnávacím gólu jsme navíc znervózněli, ale ve druhé půli jsme do toho vložili větší úsilí a výsledkem byl druhý gól. To však bylo z naší strany zase všechno, asi si kluci mysleli, že už to pak půjde samo, jenomže hrozba vyrovnání pak tady byla až do konce zápasu. Nemáme zase takový kádr, aby se na hře neprojevily absence čtyř hráčů základní sestavy. Na druhou stranu máme devět bodů, uvidíme, jak to půjde proti kvalitnějším soupeřům. Doufám, že podáme lepší výkon už za týden v prestižním derby na Admiře. V Kobylisích na nás bude čekat soupeř hrající hodně silový fotbal, který se těžce brání. Nezbude, než do toho dát víc bojovnosti.“

Autor vítězné branky Martin Inneman: „Dostal jsem dobrý balon zleva na střed hřiště, nikdo přede mnou v tu chvíli nebyl, a tak jsem zkusil vystřelit. Hráčům to prošlo mezi nohama a se štěstím skončilo v bráně. Nebyl to však pohledný zápas, spíš boj než fotbal. Ale zvládli jsme to, přestože jsme soupeře trochu podcenili a měli jsme pak co dělat, abychom splnili roli favorita. Tři body jsou dobré, teď nás ale čeká derby na Admiře, což bude určitě těžší utkání než se Svitavy.“

Vyšehrad U19 – TJ Svitavy 2:1 (1:1)

Branky: 17. Kmoch, 59. Inneman – 26. Hromádka.

Rozhodčí: Tereba – Hurych, Les. ŽK: Eliáš (Vyšehrad).

Vyšehrad U19: Blahovec – Krejčí, Inneman, Dušek, Rymon – Kmoch (80. Linhart), Rothe (80. Mandík), Máče (86. Kodet), Eliáš – D. Duda, Jerie (46. D. Svoboda). Trenér Vladimír Kunca.