U19 rozstřílela Třebeš 5:0

U19 Dva diametrálně odlišné souboje s nováčky České ligy dorostu má za sebou naše U19. Zatímco před týdnem mladí šemíci utržili debakl 0:5 na Admiře, tentokrát naložili stejný příděl Sokolu Třebeš. Soupeř z Hradce Králové přitom mohl odjet z Vyšehradu s ještě vyšší porážkou.

S výjimkou gólmana Pšanského byl k dispozici kompletní kádr hráčů. Dva góly vstřelil Honza Kmoch, po jednom dali Martin Inneman, Pepa Hančl a Lukáš Krejčí. Brankář Vít Blahovec uhájil poprvé v sezoně pro tým čisté konto. Svěřenci trenérů Vladimíra Kunci, Romana Špiváka a Jiřího Svobody tak mají na svém kontě dvanáct bodů, tedy o jeden víc, než měla před rokem po šesti kolech loňská U19 Vyšehradu. Teď ale přijdou na řadu souboje s těžkými soupeři ze špičky tabulky.

Přestože se ročník 2012/13 teprve rozjíždí, Třebeš nastoupila už potřetí k mistrovskému utkání v Praze! Nejprve v premiéře sezony inkasovala pět branek na Meteoru, hned nato tři na Admiře a teď tedy znovu pět na Vyšehradě.

Převaha mladých šemíků byla od počátku zřetelná a po čtvrthodině hry se ji podařilo zúročit vedoucí brankou. Po rohu kapitána Dudy skóroval hlavou „Puyol“ alias stoper Inneman: 1:0!

Hra se poté přece jen trochu vyrovnala, Východočeši projevili snahu o otevřenou partii a útočení. Dvě minuty před pauzou však inkasovali druhý úder: opět přihrával Duda, tentokrát ovšem z brejkové akce, na jeho přihrávku si naběhl Kmoch a přestože byl tísněn hráčem hostí, zapsal se mezi střelce: 2:0!

Po změně stran převaha našich borců ještě zesílila a po devíti minutách od návratu ze šaten zápas definitivně zlomili třetím gólem. Dušek zády k bráně sklepl míč a Hančl prostřelil chumel hráčů před sebou: 3:0!

Čtvrt hodiny před koncem vybojoval balon na polovině hřiště Krejčí, přihrál ho Máčemu a ten zpětnou přihrávku vrátil. Nabíhající Krejčí tak zvýšil už na 4:0!

Deset minut před závěrem poslal Máče kolmou přihrávku dopředu a Kmoch uzavřel účet zápasu na 5:0! Pět branek nastřílela naše U19 poprvé v sezoně, díky čemuž má také znovu aktivní skóre a figuruje aktuálně na šestém místě tabulky.

V utkání nadcházejícího 7. kola naše U19 pojede v sobotu 22. září brzy ráno do Hradce Králové, kde se na stadionu v Kuklenách utká s tamní Olympií. Zápase se hraje již v půl desáté dopoledne. O týden později, tj. v sobotu 29. září v deset hodin dopoledne, změří své síly na Vyšehradě s lídrem tabulky z Jablonce.

Trenér Vladimír Kunca: „Jsem rád, že týden po nepovedeném utkání na Admiře to klukům výsledkově vyšlo. Výkon byl samozřejmě lepší, Třebeš nás ale pouštěla do mnoha šancí. Těší mě, že jsme dokázali vyhrát všechny tři dosavadní zápasy doma a neztratili body se soupeři z druhé poloviny či středu tabulky. Teď si ale všichni naši hráči musejí uvědomit, že Olympia a Jablonec budou fotbalově někde jinde než soupeři, kteří dosud hráli na Vyšehradě.“

Autor dvou branek Jan Kmoch: „Museli jsme nějak odčinit vysokou porážku na Admiře, kde jsme zklamali. Proto jsme v týdnu potrénovali a připravili se důkladně na tento zápas. Z úvodního tlaku padl náš první gól, na druhý jsem si naběhl po krásné přihrávce od Dana Dudy. Pak jsem přidal deset minut před koncem ještě jeden, ale neřekl bych, že to byl zatím můj nejlepší zápas. Čeká nás teď utkání na Olympii, to bude moc těžké.“

Vyšehrad U19 – Sokol Třebeš 5:0 (2:0)

Branky: 42. a 80. Kmoch, 15. Inneman, 54. Hančl, 76. Krejčí.

Rozhodčí: Myška – Vlček, Dvořák. ŽK: Máče (Vyšehrad).

Diváci: 40.

Vyšehrad U19: Blahovec – Krejčí, Inneman, Pikous, Jerie – D. Svoboda (|76. Rygl), Máče, Dušek (69. Rothe), Hančl (69. Eliáš) – D. Duda (72. Straka), Kmoch (81. Bittmann). Trenér Vladimír Kunca.