INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Olympia čněla příliš vysoko, naši dorostenci prohráli 1:6

U19 – Za vyučenou dostala naše U 19 v zápase sedmého dějství České ligy dorostu v Kuklenách. Na krásném hřišti Olympie Hradec Králové prohrála 1:6, čtyři branky však inkasovala až po změně stran. Domácí hráči z místní fotbalové školy s možností dvoufázových tréninků prokázali svůj um a skvělou připravenost v této věkové kategorii. Ostatně Olympia také soupeří o první místo tabulky s Jabloncem.

Na hřišti velkého favorita v areálu Bavlna se mladí šemíci hned od začátku utkání dostali pod tlak, který domácí korunovali již v 7. min. po rohu vedoucí brankou. Poté se však hra vyrovnala a po velmi pěkné akci po ose Máče – Svoboda vyrovnal hlavou Kmoch na 1:1! Olympia měla sice převahu, leč naši hráči vcelku dobře plnili obranné úkoly. Už se dokonce zdálo, že odejdou do kabin za nerozhodného stavu, bohužel ve 44. min. přišla hrubka na pravé straně hřiště a po přihrávce stál domácí útočník sám před Blahovcem: 2:1.
Ještě deset minut po změně stran bylo vše otevřeno, nicméně po další hrubce naše U 19 inkasovala potřetí. Za stavu 3:1 pro domácí se kluci snažili o vstřelení kontaktní branky, vytvořili si několik rohů i trestný kop, ale ze standardek se nezdařilo pranic vytěžit. Jak už to chodí, při útočení nechali otevřená zadní vrátka a z brejku Olympia trestala v 73. min. na 4:1. Pak už nebylo co řešit, kluci rezignovali a Hradečáci přidali během pěti minut další dva góly.

V utkání nadcházejícího 8. kola naše U 19 hostí na Vyšehradě v sobotu 29. září v deset hodin dopoledne lídra tabulky z Jablonce. Ten v dosavadních sedmi zápasech přišel o body právě jen na Olympii, kde uhrál bezbrankovou remízu. Zbylých šest zápasů vyhrál, naposledy doma 3:1 s Novým Bydžovem.

Trenér Vladimír Kunca: „Soupeř nás přehrál, byl kombinačně lepší a zvítězil zaslouženě. Naši hráči se přesvědčili, že pokud budou dodržovat pokyny v rozestavení a nepoleví v nasazení, dá se hrát dobré utkání s každým. Ale nejde odehrát dobrý první poločas a pak bez discíplíny odehrát konec utkání a nepracovat jako tým. Takto se body budou získávat jen těžce.“

 

Olympia Hradec Králové – Vyšehrad U19 6:1 (2:1)

Branky: 73. a 79. Novák, 7. Kopřiva, 44. Mládek, 56. Pavlů, 84. Vlkanova – 39. Kmoch.

Rozhodčí: Slavíček – Pánek, Šlezinger.


Vyšehrad U19: Blahovec – Rymon (80. Rygl), Inneman, Krejčí, Jerie – D. Svoboda (58. Eliáš), Rothe, D. Duda, Hančl (62. Bittmann) – Máče (86. Straka) – Kmoch (80. Linhart). Trenér Vladimír Kunca.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

6 – D. Duda

4 – Kmoch

2 – Inneman

1 – Hančl, Jerie, Krejčí, Pikous

 

Nahrávači na góly:

3 – D. Duda, Dušek, Hančl

2 – Máče, D. Svoboda

1 – Eliáš, Kmoch

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...