INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Starší dorost padl na Meteoru

U19 Pražská derby v České lize dorostu zatím naší U19 nevycházejí. Pět týdnů po debaklu 0:5 na Admiře prohráli mladí šemíci také na Meteoru – vinou rychle inkasované branky a především zahozených šancí si odvezli z Libně porážku 0:1. Pokus o návrat do horní poloviny tabulky jim tak alespoň prozatím nevyšel.

Trenéři Kunca, Špivák a Svoboda se museli i v Libni obejít bez nejlepšího střelce týmu Daniela Dudy (zraněná třísla), Máčeho a Kodeta (nemoc), na lavičku náhradníků pak usedli nedoléčení Rymon a Rothe. Derby bylo předčasně rozhodnuto již v 6. minutě, kdy po centru zleva hráč Meteoru Studnička jen tečoval míč a ten se dokutálel ke vzdálenější tyči: 1:0.

To by ještě nebylo tak hrozné, pokud by naši mladí borci dokázali využít polovinu nebo alespoň třetinu svých vyložených šancí. V takovém případě by bylo již v poločase derby na Meteoru rozhodnuto v náš prospěch. Dvakrát se dostal do gólovky Hančl, jednou Inneman, jindy zase domácí obrana vykopávala míč z prázdné brány. Pět až šest vyložených příležitostí bylo jen do poločasu, nevzešlo však z nich vůbec nic.

Po změně stran kluci zcela otevřeli hru a domácí hráči podnikali časté brejky do jejich odkryté obrany. Po střele Vandase měl Pšanský velké problémy udržet míč před čarou, hráči Meteoru už také reklamovali gól, ale marně.

V závěrečné čtvrthodině snaha Vyšehradu o vyrovnání vyvrcholila soustředěným tlakem. Skvělá příležitost k tomu byla při nepřímém kopu uvnitř šestnáctky Meteoru, naivně zbabranou rozehrávkou se ale naši hráči sami připravili o možnost dát gól. Deset minut před koncem se ještě dostal do čisté šance Kmoch, gólman domácích Pytloun ale jeho střelu varazil a poradil si i při dalších dvou standardkách hráčů v oranžových dresech.

Naše U 19 tak čeká už měsíc na vítězství v mistrovské soutěži, naposledy totiž porazila 15. září doma 5:0 poslední tým tabulky Třebeš. Z následných čtyř utkání vytěžila dohromady jen bod za remízu s Jabloncem, kdy vyrovnával Inneman až v nastaveném čase.

Mladé šemíky čeká v příštím kole další pražské derby, a sice doma s lídrem tabulky Slavií B. Hraje se v sobotu 20. října od 10.00 hod. Již v úterý 16. října rovněž od 10.15 hod. přivítá na Vyšehradě v přátelském utkání dánský tým BK Kodaň.

Trenér Vladimír Kunca: „Nebudeme-li proměňovat alespoň některé šance, nebudeme ani bodovat. Při absenci zraněného Dana Dudy nám chybí stále klasický útočník. Musím však kluky pochválit alespoň za bojovnost a nasazení. Za týden hrajeme sice s prvním týmem tabulky, pokud ale do toho dáme vše, můžeme se měřit s kýmkoliv, tedy i se Slavií.“

 

Meteor Praha VIII – Vyšehrad U19 1:0 (1:0)

Branka: 6. Studnička.  

Rozhodčí: Tereba – Cichra, Hurych. Bez karet.

Diváků: 50.


Vyšehrad U19: Pšanský – Rygl (70. Bittmann), Pikous, Dušek, Jerie – Eliáš (46. D. Svoboda), Mandík, Krejčí, Hančl (83. Linhart) – Inneman, Kmoch (83. Straka). Trenér Vladimír Kunca.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

6 – D. Duda

4 – Kmoch

3 – Inneman

2 – Hančl

1 – Jerie, Linhart, Krejčí, Pikous

 

Nahrávači na góly:

4 – D. Duda

3 – Dušek, Hančl

2 – Kmoch, Máče, D. Svoboda

1 – Eliáš

 

foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...