INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U19 podlehla lídrovi tabulky

U19 První a doufejme i poslední domácí porážku v podzimní části sezony si připsala naše U19. Béčku Slavie, tedy vedoucímu týmu tabulky, mladí šemíci podlehli 2:5 a v tabulce figurují sami na 10. místě. Kluci mají za sebou černý měsíc, neboť z posledních pěti zápasů uhráli jediný bod, a to ještě díky tomu, že proti Jablonci vyrovnali Innemanem až v nastaveném čase.

Stínem utkání se Slavií B bylo vážné zranění ruky Martina Rymona (těžká zlomenina obou kostí), který byl hned převezen do nemocnice a jěště v den zápasu operován. Věřme, že se ze svého zranění brzy a bez následků zotaví.

V naší sestavě se objevil nový hráč, a sice makedonský útočník Adam Canoski. Naznačil své možnosti, je ale ještě třeba, aby se s mužstvem více seznámil a sžil. Začátek měření sil s prvním týmem tabulky byl poměrně vyrovnaný, favorizovaného soupeře kluci nepouštěli do výraznějšího tlaku. Naopak do první šance se dostal Canoskiho kolega v útoku Dušek, ale podobně jako týden předtím na Meteoru mu nevyšla koncovka. Další příležitost se naskytla po rohu, ani z toho však nic nevzešlo.

Slávisté se začali s postupem času prosazovat a sedm minut před poločasem Valenta otevřel skóre: 0:1. Ani sedm minut po přestávce to nebylo lepší, vinou nedůsledného bránění a ztráty míče na pravé straně hřiště se prosadil Möglich: 0:2.

Ve snaze o korekci nepříznivého stavu naši hráči otevřeli hru a tím i střed hřiště, a toho „sešívaní“ dokonale využili. V 63. min. si naběhl do volného prostoru střídající Jankto a dal už na 0:3.

Navzdory hodně nepříznivému stavu kluci proti velice kvalitnímu soupeři dál bojovali, a to se alespoň zčásti vyplatilo. Odměnou jim byla dobře zahraná standardní situace v provedení Duška v 77. min., při níž Pikous hlavou snížil na 1:3. S novým elánem se hráči Vyšehradu opět vrhli do ofenzivy a již o pět minut později za to bylo odměněni kontaktní brankou. Pikous zahrával trestný kop a tečovaný míč skončil podruhé v síti Slavie B: 2:3!

To byla jasná výzva ke hře vabank a pokusit se ještě vyrovnat. Euforie ale hodně rychle zase pohasla, konkrétně pět minut před koncem, kdy Bareš obešel dva naše hráče a znovu zvýšil na 2:4. V 90. min. potom opět z brejku a opět Bareš uzavřel skóre na konečných 2:5.

Pražská derby v České lize dorostu naší U19 na podzim opravdu nevycházejí. Začalo to debaklem 0:5 na Admiře, pokračovalo nesmyslnou a zcela zbytečnou porážkou 0:1 na Meteoru a nyní následovala domácí prohra 2:5 se Slavií B.

Do konce podzimní části zbývají ještě čtyři kola. Tuto sobotu 27. října čeká mladé šemíky již čtvrté pražské derby, od deseti hodin dopoledne se střetnou na hřišti v Satalicích s Viktorií Žižkov. O týden později přivítají doma předposlední tým tabulky Rapid VTJ Liberec, následuje zápas v Trutnově a podzimní derniéra doma proti Varnsdorfu.

Trenér Vladimír Kunca: „Odehráli jsme důstojné utkání. Doufám, že už jsme si ty špatné výsledky vybrali a dále se již budeme  snažit svojí hrou znovu body získávat. Je fakt, že jsme se v této fázi soutěže setkali s těžkými soupeři, jako Hradec Králové, Jablonec a Slavia B, zápas na Meteoru týden předtím jsme však prohrát neměli.“

 

Vyšehrad U19 – Slavia Praha B 2:5 (0:1)

Branky: 77. a 82. Pikous – 86. a 90. Bareš, 38. Valenta, 52. Möglich, 63. Jankto.  

Rozhodčí: Fišer – Petřík, Buřil. ŽK: Hančl, Inneman (oba Vyšehrad).

Vyšehrad U19: Blahovec – Rymon (65. Rygl), Inneman, Pikous, Jerie (80. Linhart) – D. Svoboda (55. Eliáš), Krejčí, Mandík (65. Straka), Hančl – Canoski (46. Kmoch), Dušek. Trenér Vladimír Kunca.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

6 – D. Duda

4 – Kmoch

3 – Inneman, Pikous

2 – Hančl

1 – Jerie, Linhart, Krejčí

 

Nahrávači na góly:

4 – D. Duda

3 – Dušek, Hančl

2 – Kmoch, Máče, D. Svoboda

1 – Dušek, Eliáš


foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...