Mladí šemíci podlehli doma týmu VTJ Rapid Liberec 1:2

U19 – Jak konečně vybřednout z výsledkové krize?! Najít na to recept se starším dorostencům Vyšehradu stále nedaří. Ve 13. kole podlehli doma čtrnáctému týmu tabulky VTJ Rapid Liberec 1:2, přestože až do 74. minuty vedli 1:0. Mladí šemíci z posledních sedmi zápasů vytěžili jeden jediný bod za remízu s Jabloncem na sklonku září a od té doby nic. Prohra s Rapidem byla pátou v řadě, naše U19 tak dvě kola před koncem podzimní části setrvala na 12. místě tabulky a navíc se jí zespodu přiblížil právě její aktuální přemožitel zpod Ještědu.

Oproti poslednímu zápasupřed týdnem, který ani není nejvhodnější připomínat (naši borci v něm podlehli v Satalicích 0:6 Viktorii Žižkov), došlo ke čtyřem změnám v základní sestavě. V té se objevili brankář Pšanský, Svoboda, Hančl a Canoski, kteří nahradili kvarteto Blahovec, Dušek, Eliáš a Dan Duda. Kromě toho Inneman se vrátil z útoku na svůj obvyklý post stopera.

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, první šanci měli naši kluci, nadějně vyhlížející míč však po centru proletěl vápnem, aniž by ho někdo zasáhl. Ve 25. minutě již udeřilo: kapitán Matěj Pikous přihrával a Adem Canoski střelou z hranice vápna zakončoval: 1:0! Byl to jeho první gól za Vyšehrad.

Nahrávač Piki si možná v té chvíli připomněl, že proti Rapidu Liberec nastoupil v obou vzájemných zápasech České ligy staršího dorostu již v loňské sezoně, kdy hrály v této soutěži ještě ročníky 1993: téměř na den přesně před rokem Vyšehrad smetl tohoto soupeře 6:0 a také v jarní odvetě na hřišti v Liberci-Harcově vyhrál 4:2.

Karta fotbalového osudu se ale tentokrát dokonale otočila. Nemuselo tomu tak být, neboť Vyšehrad v první polovině druhého poločasu zahodil pět gólových šancí! Kmoch nastřelil tyč, Canoski a Duda běželi sami na brankáře hostí Tomáše Svobodu a do dvou velmi nadějných situací se dostal i Jerie.

Bohužel, nic z toho se neurodilo, vedení 2:0 by přitom mužstvu nesmírně pomohlo. Místo toho přišel dvojitý direkt v rozmezí pěti minut od kapitána Rapidu Jakuba Jíchy. V 74. min. vyrovnal a v 79. min. přidal ještě druhý gól a rozhodl. Ve zbývajícím čase se už naši kluci do žádné góĺové šance nedostali, a tak bohužel prodloužili sérii nezdarů.

Do konce podzimní části zbývají už jen dvě kola. Mladé šemíky čeká nyní zápas na půdě Trutnova neděli 11. listopadu od 11.15 hod. a podzimní derniéra doma proti Varnsdorfu v sobotu 17. listopadu od 10.00 hod.

Trenér Vladimír Kunca: „Utkání se pro nás začalo vyvíjet dobře, dali jsme vedoucí gól. Bohužel jsme těsné vedení nepotvrdili, protože neumíme proměnit ani ty největší šance. Proto přišel zákonitě trest, tím spíš, když nepokryjeme protihráče. Výsledkem je domácí prohra se soupeřem, nad nímž jsme měli jednoznačně vyhrát. Nejde tedy jen o to, aby kluci ze sebe dokázali vymáčknout víc, ale i o schopnost řešit docela jednoduché situace při zakončení. Sólové úniky, kdy jdou sami na brankáře, by už v tomhle věku proměňovat měli. Ukazuje se, že pokud hráči nejsou schopni opakovat své maximum, mají v této soutěži problém. Bez fotbalové kvality to zkrátka nejde a kluci to sami dobře vědí. Nemluvě o tom, že jejich psychila je po sérii nevydařených utkání narušená, už si v koncovce moc nevěří. Zápas jsme ztratili promarněnými šancemi na začátku druhé půle, za dvacet minut jsme měli vést nejméně 3:0. Zbývají nám zápasy v Trutnově a doma s Vanrsdorfem, potřebovali bychom z nich nějaké body vydolovat. Tyhle proti Rapidu Liberec nám moc scházejí.“

Vyšehrad U19 – VTJ Rapid Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 25. Canoski – 74. a 79. Jícha.

Rozhodčí: Kubr – Stumpf, David. Bez karet. Diváků: 40.

Vyšehrad U19: Pšanský – Rygl, Inneman, Pikous, Jerie (86. Straka) – D. Svoboda (55. Eliáš), Mandík (68. Dušek), Krejčí (82. Linhart), Hančl – Kmoch (55. D. Duda), Canoski. Trenér Vladimír Kunca.