INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dorostenci třikrát v Trutnově vedli, nakonec stejně prohráli

U19 Třikrát během utkání 14. kola České ligy staršího dorostu v Trutnově naše U19 vstřelila vedoucí branku a ještě v 87. minutě vedla 3:2. Nakonec ale stejně odjela domů s prázdnýma rukama, v samotném závěru totiž dvakrát inkasovala a podlehla 3:4.

Porážka v předposledním podzimním dějství jen prohloubila výsledkovou krizi mladých šemíků, kteří z posledních osmi zápasů vytěžili jeden jediný bod za domácí remízu s Jabloncem koncem září. Navzdory neúspěchu v Podkrkonoší zůstali borci Vyšehradu na 12. místě tabulky, bodově se však k nim přiblížily dva celky, s nimiž prohráli poslední dva zápasy, tedy VTJ Rapid Liberec a Trutnov.

Utkání zahájil náš tým náporem a již ve 4 min. se dostal do vedení. Po rohovém kopu vyhrál hlavičkový souboj Inneman a poté opět hlavou dorážel Hančl: 0:1! Nadále byli kluci aktivnější, nastřelili břevno, ale soupeř se z tlaku dostal, vyrovnal hru a také výsledek. Po centru zleva ve 32. min. nabíhající trutnovský útočník Rada vyrovnal na 1:1. Nicméně do kabin jsme odcházeli přece jen spokojenější, těsně před pauzou se po dalším rohu dostal míč k Hančlovi a ten ranou pod břevno poslal Vyšehrad podruhé do vedení: 1:2!

V poločasové přestávce naši trenéři nabádali kluky k pevné obraně a disciplíně při plnění úkolů, stal se ale bohužel pravý opak. Po nepochopitelné chybě a ztrátě míče ve středu hřiště v 72 min. Doubic vyrovnal na 2:2.

Trvalo jen dvě minuty a mladí šemíci potřetí v zápase tahali za delší konec, když po přihrávce od Mandíka nejlepší střelec týmu Duda ranou k tyči překonal domácího brankáře Koščála: 2:3! Po vedoucí brance přišlo znovu trenérské upozornění z lavičky na nutnost zodpovědného plnění defenzivních úkolů, hru se však dařilo kontrovat jen do 88. minuty.

Co se stalo v následujících chvílích, bylo nepochopitelné, nezodpovědné a zoufalé. Místo toho, aby se kluci snažili udržet míč na polovině domácích, ztratili ho asi deset metrů před vlastním vápnem a soupeř, který do té doby spoléhal jen na nakopávání balonů směrem dopředu, zásluhou Kahouna srovnal na 3:3. Trutnovský stoper dokonale využil nedůrazu hráčů Vyšehradu v osobních soubojích a přehodil brankáře Radostu.

To ale nebylo vše. Aniž by k tomu dostal pokyn, otevřel náš tým obranu. Po autovém vhazování a tragické rozehrávce se objevil na hranici našeho vápna volný hráč Bednařík a v 89 min. rozhodl utkání ve prospěch Trutnova. 4:3.

V podzimní derniéře České ligy dorostu naše U 19 hostí na Vyšehradě v sobotu 17. listopadu v 10 hodin dopoledne soupeře z Varnsdorfu.

Trenér Vladimír Kunca: „Pokud se naši hráči nepoučí, nebudou naslouchat, snažit se plnit pokyny a hrát, na co v současnosti mají, pak nemůže uspět. Fakt, že jsme odehráli vcelku slušné utkání, nikoho nezajímá, protože všechno zhatil jeho konec. Přišli za námi domácí trenéři a děkovali nám za body, které jsme jim darovali. Uznali, že jsme byli lepší, ale co jsme předvedli v posledních pěti minutách utkání, bylo nepochopitelné – jak pro nás, tak i pro ně. Jedině pokud naši hráči přistoupí k utkání s větší pokorou a osobní zodpovědností za výsledek, budou úspěšnější. To je ale námět na delší práci v zimní přípravě.“

 

MFK Trutnov – Vyšehrad U19 4:3 (1:2)

Branky: 32. Rada, 72. Doubic, 88. Kahoun, 89. Bednařík – 5. a 45. (+1) Hančl, 74. D. Duda.  

Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1.

Rozhodčí: M. Novák – Erlebach, Otava. ŽK: Špička – Bittmann, Kmoch.

Diváků: 37.


Vyšehrad U19: Radosta – Bittmann (75. Rygl), Inneman, Krejčí, Jerie – Mandík, Pikous – Dušek, D. Duda, Hančl (86. Linhart) – Canoski (70. Kmoch). Trenér Vladimír Kunca.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

7 – D. Duda

4 – Hančl, Kmoch

3 – Inneman, Pikous

1 – Canoski, Jerie, Linhart, Krejčí

 

Nahrávači na góly:

4 – D. Duda

3 – Dušek, Hančl

2 – Kmoch, Máče, D. Svoboda

1 – Dušek, Eliáš, Inneman, Mandík, Pikous

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...