Ani poslední podzimní pokus nevyšel, U19 opět naprázdno

U19 Černou výsledkovou sérii naši starší dorostenci nezlomili ani ve svém posledním podzimním vystoupení. Na domácím hřišti podlehli 1:4 Varnsdorfu – nepříjemnou raritou budiž fakt, že inkasovali gól vždy v první minutě obou poločasů! Mladí šemíci z posledních devíti zápasů získali jen jeden bod a přezimují až na 12. místě tabulky. Trenérský triumvirát Vladimír Kunca, Roman Špivák a Jiří Svoboda u mužstva U 19 tímto končí.

Hned v první minutě utkání po centru do vápna poslal hosty ze Šluknovského výběžku do vedení Honců. Varnsdorf měl další dvě šance, obě zlikvidoval brankář Radosta. Po půlhodině hry a přihrávce Dudy však vyrovnal Hančl na 1:1!

V tu chvíli to vypadalo nadějně, remízový stav se však nedočkal ani poločasu. Po jediné chybě našeho brankáře, jenž podběhl centr, Čurgali znovu strhnul vedení na stranu hostí: 1:2.

Taktické pokyny trenérů z poločasové pauzy vzaly za své již několik vteřin po zahájení druhé půle, kdy Knížek upravil na 1:3. Pak si ještě vyšehradské naděje vy\nutily územní převahu, ale bez efektu. Naopak v 90. min. Halbich uzavřel na 1:4.

Trenér Vladimír Kunca: „Špatně jsme se soustředili na začátky obou poločasů, které jsme v podstatě prospali, za což jsme byli potrestáni inkasovanými góly. Psychika kluků je po sérii nevydařených výsledků nalomená, moc těžko se z toho dostávají. Snahu jim sice určitě upřít nemohu, protože ale mají strach obavy o výsledek, vytrácí se po tom i fotbalovost. Doufám, že se to dá přes zimu dohromady a na jaře přijdou lepší výsĺedky. Já u týmu U 19 končím, už jsem tohle rozhodnutí nosil v hlavě nějaký čas, protože kluci potřebují nový impulz. Je potřeba, aby se stali odolnějšími. Přebírám tým U 17, společně se mnou přecházejí k sedmnáctce také asistenti Špivák a Svoboda.“

Kapitán Matěj Pikous: „Zaspali jsme hned v úvodu a inkasovali gól. Pak už jsme se v tom topili. Ve druhé půli se to opakovalo, zase rychlý inkasovaný gól, a to už byla konečná. Pak už jsme se nezmohli ani na šanci.“

Vyšehrad U19 – Varnsdorf 1:4 (1:2)

Branky: 31. Hančl – 1. Honců, 35. Čurgali, 46. Knížek, 90. Halbich.

Rozhodčí: Kubr – Kalcovský, Kučera. ŽK: Šimoník (Varnsdorf).

Diváků: 30.

Vyšehrad U19: Radosta – Rygl (46. Straka), Inneman, Dušek, Jerie – Bittmann, D. Duda (80. Mandík), Pikous , Hančl – Kmoch (58. Eliáš), Linhart (46. Máče). Trenér Vladimír Kunca.