Tým staršího dorostu povede na jaře trenér Richard Havlík

U19 – Tým U19 Slavoje Vyšehrad povede do jarních bojů v České lize staršího dorostu nový realizační tým. V zimní pauze převzal celek našeho staršího dorostu v roli hlavního kouče Richard Havlík (na snímku), jeho asistentem je Oldřich Ouzký, vedoucím mužstva František Řezáč a coby druhý asistent jim vypomáhá syn trenéra Ondřej Havlík.

Trenérský triumvirát Vladimír Kunca, Roman Špivák a Jiří Svoboda, jenž působil u družstva U19 na podzim, hned po posledním mistrovském zápase v listopadu odstoupil. Jeho novou výzvou je angažmá u vyšehradského týmu U17.

Kdo je tedy tím novým mužem na lavičce? „Trénuji sedmnáctým rokem, předtím jsem působil u dorostu Bohemians 1905 a Meteoru, mám tedy zkušenosti jak z nejvyšší dorostenecké soutěže, tak i z České ligy U19. Naposledy jsem byl na roční výpomoci u týmu mužů v Rudné,“ představil se 44letý Richard Havlík, jehož přivedl na Vyšehrad nový sportovní ředitel klubu Milan Doruška. „Dohodli jsme se na spolupráci prozatím na jarní část sezony,“ upřesnil nový kouč hlavního dorosteneckého týmu.

Mladí šemíci působí v České lize dorostu (skupina B) druhým rokem. V premiérové sezoně 2011/12 obsadili 7. místo, teď však přezimují až na 12. příčce tabulky. Důvodem je fakt, že z posledních devíti zápasů získali jen jeden jediný bod, celkově si jich pak přenesou do jara 13.

„Umístění vyšehradského staršího dorostu neodpovídá podle mého mínění jeho kvalitě, přestože Česká liga U19 je dobrá soutěž,“ zmínil jeho nový kormidelník Richard Havlík. Měl už totiž možnost poznat své nové svěřence během zimní přípravy. A v té se mladým šemíkům docela daří, na dorosteneckém zimním turnaji Memoriál Petra Soukupa, který pořádá Meteor Praha VIII na své umělce Štěpničná v Ďáblicích, už mají jistý postup do finále!

Vyšehrad postupně porazil Meteor B 5:2, Admiru 4:0, Bohemians Praha 2:1 a remizoval s Meteorem A 2:2. V neděli 24. února v 10.00 hod. hraje naše U19 na Štěpničné s Duklou a o týden později ji čeká utkání o 1. místo. Finále turnaje se bude hrát v sobotu 2. března od 14.00 hod. Připomeňme, že Vyšehrad U19 loni tento turnaj pod vedením dvojice Jaroslav Žák – Jaroslav Moudrý suverénně vyhrál, body ztratil až v posledním zápase remízou s Rakovníkem.

Kromě trénování a zápasů na Meteoru současná U19 absolvovala i krátké soustředění v Železné Rudě. „Kluci nabírali tvrdě fyzičku. Balon měli jen jednou, aby nezapomněli, že jsou fotbalisty,“ řekl s úsměvem Richard Havlík. Soustředění na Šumavě se zúčastnily dvě desítky hráčů, v kádru jich je momentálně 26. Na konci února bude zúžen na 22 hráčů.

Finále zimního turnaje na Štěpničné bude současně generálkou před startem jarní části České ligy dorostu. Do ní vstoupí naše U19 v sobotu 9. března v 10.00 hod. domácím utkáním s Chrudimí, tj. čtvrtým týmem tabulky.