U19 ve finále zimního turnaje na Štěpničné podlehla Meteoru

U19 Obhajoba loňského prvenství na zimním turnaji, jehož pořadatelem je Meteor Praha VIII na hřišti Štěpničná v Ďáblicích, našim starším dorostencům nevyšla. Slavoj Vyšehrad ve finále turnaje „O pohár starosty MČ Praha 8“ podlehl domácímu Meteoru 0:4. Výsledek však výrazně ovlivnil fakt, že pro mladé šemíky to byl ten den už druhý zápas.

„Na dopolední termín bylo už dlouho předem nasmlouvané přátelské utkání na Kladně, které jsme také odehráli a klukům pak chyběly zákonitě síly ve finálové utkání s Meteorem. To se hrálo již ve dvě hodiny odpoledne,“ uvedl kormidelník U19 Richard Havlík, jehož cílem však bylo a je co nejlépe kluky připravit na jarní část sezony. Cenu za druhé místo na turnaji převzal kapitán Vyšehradu Matěj Pikous alias Piky (na snímku).

Naše devatenáctka obsadila v podzimní části České ligy dorostu až 12. místo, a tak trenér Vladimír Kunca i se svými spolupracovníky Romanem Špivákem a Jiřím Svobodou v listopadu rezignoval a nově se ujali družstva U 17. Celek staršího dorostu převzal v lednu právě Richard Havlík, jehož přivedl na Vyšehrad nový sportovní ředitel a sekretář našeho klubu Milan Doruška. Ten pro změnu vystřídal Jaroslava Žáka.

Současná U 19 má na soupisce celkem 24 jmen, je tedy z čeho vybírat. V zimní pauze odešli brankář Radosta, Kodet, Eliáš a Hančl, naopak přišli brankář Holada (Benešov), Doksanský (Čestlice), Zvolenský (Střešovice), Nelhýbel a Žampa (oba Junior). Hráči jsou většinou ročník 1994, pouze kvarteto Blahovec, Rygl, Dušek a Žampa ročník 1995.

Do jarní části České ligy dorostu vstoupí naše U 19 již tuto sobotu 9. března v deset hodin dopoledne domácím zápasem s Chrudimí, tedy čtvrtým týmem tabulky. Přijďte tedy i vy podpořit mladé šemíky v jejich úsilí co nejlépe reprezentovat barvy Slavoje Vyšehrad ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži!