INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U19 měla v Kolíně navrch, přesto si odvezla prohru 0:2

U19 – Velmi nešťastný zápas sehráli v neděli dopoledne mladí šemíci v Kolíně. V první a v poslední minutě střetnutí na těžkém terénu inkasovali po gólu a přestože měli mezitím většinou navrch, vyšli opět naprázdno. Po 17. kole České ligy staršího dorostu tak klesli na 14. místo tabulky skupiny B. Před Vyšehrad se totiž dostal VTJ Rapid Liberec díky jasné výhře 5:1 na půdě předposledního Trutnova.

Ale i na Trutnov si musejí dát svěřenci trenéra Richarda Havlíka pozor, neboť vůči němu mají pouze dva body k dobru. Naše U 19 má těch bodů dohromady pouze 13, což je bohužel stav, který platí již od konce září. Je nemilé to připomenout, ale je to tak: včetně podzimní části náš tým prodloužil černou sérii na devět porážek v řadě.

Oproti prvnímu jarnímu zápasu doma s Chrudimí (1:3) zůstali tentokrát mimo hru brankář Blahovec, jehož nahradil Pšanský, dále absentovali Mandík a nejlepší střelec týmu Dan Duda. Podobně jako on zůstal doma s chřipkou také Rygl a dlouhodobě mimo hru je nadále Bittmann.

Těžko uvěřit, ale stejně jako proti Chrudimi hned první akce soupeře skončila gólem v naší síti. Jeden z kolínských fotbalistů vypálil na naši bránu, Pšanský neudržel míč v rukou a domácí plejer Dominik Martínek si s dorážkou se štěstím poradil: střelou od tyče do brány otevřel skóre, 1:0. V tu chvíli běžela teprve 38. vteřina zápasu! Takový úvod by otřásl psychikou každého mužstva...

Na rozbahněném terénu kolínského hřiště č. 2 se potom hrál vyrovnaný fotbal, šancí moc nebylo, a tak alespoň počet standardek hovořil pro Vyšehrad. V poločase si v kabině vyslechli hráči své a po obrátce už s

„umytýma hlavama“ měli víc ze hry. Největší šance, a to opravdu stoprocentní, se zrodila přesně v polovině druhé půle. Krásnou střelu Innemana gólman domácích Frinta dokázal skvělou robinzonádou vytěsnit a měl u toho i spoustu štěstí, míč se totiž odrazil od břevna do pole. Jako první byl u balonu centrhalv Vyšehradu Rothe. Bohužel v tu chvíli přestalo na okamžik platit, že je společně s kapitánem Pikousem nejzkušenějším hráčem naší U 19, v jasné šanci, která doslova řvala po vyrovnávacím gólu, totiž z malého vápna přestřelil...

Dvojnásob škoda, protože v tu chvíli měl Slavoj navrch, hrál v euforii a další góly v kolínské síti by na sebe dost pravděpodobně nenechaly dlouho čekat. Dopadlo to ale přesně opačně: v 90. min. šli domácí do brejku a s rozevřenou defenzivou Vyšehradu si poradili, Dominik Veselý zvýšil na 2:0. Dorostenci Slavoje sehráli v Kolíně nadmíru nešťastný zápas.

Za týden naše U19 přivítá na Vyšehradě soupeře z Letohradu. Zápas 18. kola se bude hrát 23. března v deset hodin dopoledne. Na podzim si mladí šemíci přivezli ze vzájemného utkání zpod Orlických hor vítězství 4:2, pod které se podepsal zejména Daniel Duda svým hattrickem.

Trenér Richard Havlík: „Znovu jsme inkasovali gól hned v první minutě utkání, a to mužstvo poznamenalo. Přestože jsme si vypracovali víc standardek než domácí, čistou gólovou šanci jsme měli až ve druhé půli po střele Innemana a bohužel neúspěšné dorážce Rotheho. Je to škoda, byli jsme v euforii a pokud bychom v té chvíli vyrovnali, jsem přesvědčen o tom, že bychom přidali i vítězný gól. V závěru utkání jsme už hru otevřeli a inkasovali podruhé. Rozhodně jsme tady nemuseli prohrát, naši hráči si ale těžko vytvářejí šance a především velmi špatně mezi sebou komunikují, tohle se musí brzy zlepšit. Teď nás čeká Letohrad, který dal ve dvou jarních zápasech devět branek, je tudíž ze všech mužstev soutěže nejproduktivnější. Ale i tak se to pokusíme zlomit.“

 

U19: FK Kolín – Slavoj Vyšehrad 2:0 (1:0)

Branky: 1. D. Martínek, 90. Veselý. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:5.

Rozhodčí: Svoboda – Zikmunda, Radina. ŽK: Daněk – Jerie, Kmoch, Krejčí, Canoski.

Diváků: 30.


Vyšehrad U19: Pšanský – Jerie, Inneman, Pikous, Dušek – Straka (79. Krejčí) – Žampa (80. Nelhýbel), Rothe, Zvolenský (60. Doksanský) – Kmoch (60. Canoski), Máče. Trenér Richard Havlík.

 

Střelci branek U19 v České lize dorostu:

6 – D. Duda

4 – Inneman, Kmoch

3 – Pikous

2 – Hančl

1 – Jerie, Linhart, Krejčí

 

Nahrávači na góly:

5 – D. Duda

3 – Dušek, Hančl

2 – Kmoch, Máče, D. Svoboda

1 – Dušek, Eliáš

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...