U19 vyhrála potřetí za sebou, Máče trefil v Třebši hattrick!

U19 Parádní víkend tří elitních týmů Slavoje Vyšehrad v podobě výher venku divizního áčka, juniorky v I. A třídě i staršího dorostu korunovala právě naše U19. Na hřišti Sokolu Třebeš v Hradci Králové před stovkou diváků zvítězila 5:3, potřetí za sebou tak naplno zabodovala. Díky tomu se také posunula na 11. místo tabulky.

Hattrickem se blýskl Vláďa Máče (na snímku), zbývající dvě branky dal ze standardek kapitán Matěj Pikous. Tři gólové asistence si připsal nejproduktivnější hráč týmu Dan Duda – na dva góly přihrával a navíc po faulu na něj proměnil Piky čtvrt hodiny před koncem penaltu, a podtrhl tak konečný účet tohoto střetnutí.

Trenéři U19 museli kromě dlouhodobě zraněného Bittmanna opět oželet účast Innemana, základní sestava tak měla stejnou podobu jako před týdnem, kdy mladí šemíci v pražském derby porazili 2:0 doma Admiru.

Již v 7. min. převzal přihrávku od Rotheho Máče, vyhrál souboj jeden na jednoho a střelou z vápna k tyči nedal domácímu brankáři Heřmanovi šanci: 0:1. V polovině první půle si postavil balon k exekuci přímého kopu Pikous a všechny překvapil dálkovou střelou ze čtyřiceti metrů, která zaplavala vzduchem a nešťastný brankář stihl balon jen tečovat: 0:2!

To už vypadalo hodně nadějně, jenomže ve 32. min. přišlo nedorozumění v defenzivě a domácí jej ihned ztrestali, Rychtár snížil na 1:2.

Čtyři minuty po změně stran přihrával Duda a Máče upravil na 1:3. Kluci se opět zklidnili, ale ne nadlouho, v 57. min. totiž domácí Rederer z přímého kopu obstřelil naši zeď a snížil na 2:3. Ani další standardku Třebše se nepodařilo ubránit, a tak přesně po hodině hry a rozehraném rohu Tošovský srovnal na 3:3.

To byla kritická chvíle utkání, naštěstí kluci si s ní poradili navýsost úspěšně a za dalších pět minut zase tahali za delší konec. Nedaleko za půlící čarou rozehrával přímý kop Duda, spoluhráči provedli nacvičený signál a Máče dal hlavou na 3:4! Vítězná branka a k tomu dokonaný hattrick…

Dál se hrálo nahoru – dolů, oba týmy ze sebe vydaly maximum a čtvrt hodiny před koncem přišla kýžená pojistka. Duda vystihl špatnou přihrávku domácího zadáka Vacka, šel do brejku, dostal se až před gólmana, udělal mu kličku a křižující bek Třebše jej fauloval – jasná penalta. Proměnil ji Pikous, a stanovil tak skóre na konečných 3:5.

Naše U19 tak nasázela Třebši dohromady deset branek, už v září na Vyšehradě totiž vyhrála nad tímto protivníkem 5:0.

V nadcházejícím 22. kole se mladí šemíci představí na domácím hřišti v sobotu 20. dubna od 10.00 h a soupeřem jim bude další reprezentant východočeské metropole: třetí tým tabulky Olympia Hradec Králové.

Trenér U19 Richard Havlík: „Po úvodní famózní dvacetiminutovce, kterou jsme podtrhli dvěma góly, jsme inkasovali a i když domácí ve druhé půli srovnali na 3:3, dokázali jsme se s kritickým momentem vyrovnat a dotáhli zápas do vítězného konce. A to připomínám, že Třebeš porazila doma Admiru. Musím všechny kluky pochválit za poslední tři zápasy, které vyhráli především díky zodpovědnosti a disciplíně. Teď si troufneme i na silnou Olympii Hradec Králové.“

U19: Sokol Třebeš – Slavoj Vyšehrad 3:5 (1:2)

Branky: 32. Rychtár, 57. Rederer, 60. Tošovský – 7., 49. a 65. Máče, 23. a 75. Pikous (druhá z pen.).

Střely na branku: 6:18. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:2. Přímé kopy: 10:2.

Rozhodčí: Slavíček – Hájek, Čožík. ŽK: Kmoch (Vyšehrad).

Diváků: 100.

Vyšehrad U19: Pšanský – Žampa, Jerie, Pikous,Rygl – Dušek – Doksanský (54. Kmoch), Rothe, Zvolenský (85. Krejčí) – Máče (89. Linhart), D. Duda (88. Blahovec). Trenér Richard Havlík.