V Jablonci utrpěli prohru 0:5

U19 Na hřišti druhého týmu tabulky České ligy staršího dorostu si naše U19 stěží mohla činit přehnané ambice a samotný zápas to také potvrdil. Z Jablonce si kluci odvezli prohru 0:5, když dokázali vzdorovat Baumitu jen polovinu prvního poločasu. Potom během 18 minut třikrát inkasovali a v závěrečné pětiminutovce utkání ještě dvakrát.

V Jablonci chyběli oba brankáři Pšanský a Blahovec, druhý z nich odjel s A-týmem mužů do Čelákovic. Mezi tři tyče se tak poprvé postavil Holada. Čisté konto dokázal hájit 22 minut. Po úvodní „seznamce“ ale domácí udeřili. Po rohu Jablonce naše defenziva odvrátila balon jen k hráčům hostí, a tak přišel hned další centr a neobsazený stoper Šulák otevřel skóre: 1:0.

Ve 32. min. nevyšel ofsajd systém a po stříleném centru Vodrážka dorazil do odkryté brány: 2:0.

Čtyři minuty před poločasem zahrával náš tým na polovině hřiště standardku, o balon však hned přišel a z brejku a centru do vápna opět neobsazený Štěpánek zvýšil na 3:0.

Po změně stran se hrálo 40 minut bez brankového vyjádření, to však do konce nevydrželo. V 86. min. potrestal nedůslednost hostí při bránění Mihálik a zvýšil na 4:0. Tři minuty nato se ocitl zádny k naší bráně s balonem Rozkovec, měl však čas otočit se a vypálit k tyči: 5:0.

V dalším zápase naše U 19 přivítá v sobotu 4. května na domácím hřišti devátý celek tabulky Cidlinu Nový Bydžov. Výkop je v 10 hodin dopoledne. Na podzim naši mladí borci sahali na umělce v Novém Bydžově-Chudonicích po třech bodech, za stavu 0:0 totiž Kmoch trefil břevno, nakonec ale inkasovali gól v 90. minutě a odvezli si domů dost smolnou porážku 0:1. Mladí šemíci tedy mají tomuto soupeři rozhodně co vracet!

Asistent trenéra Havlíka Oldřich Ouzký: „Odehráli jsme zápas v Jablonci s příliš velkým respektem, vedle sebevědomí nám chyběl i nezbytný důraz. Také proto jsme si za celý zápas nevypracovali žádnou gólovou šanci. Jablonec nás přehrál po křídlech, kombinační ´hrou i rychlostí, když zaútočil, vždy nabíhali tři až čtyři hráči. Výsledek 5:0 je ale i tak moc.“

U19: Baumit Jablonec – Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)

Branky: 23. Šulák, 32. Vodrážka, 41. Štěpánek, 86. Mihálik, 89. Rozkovec.

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 10:3.

Rozhodčí: Kapoun – Brož, Hanyk. ŽK: Šulák, Rozkovec – Rygl, Máče.

Diváků: 50.

Vyšehrad U19: Holada – Žampa, Jerie, Pikous (46. Doksanský), Rygl (67. Straka) – Dušek – D. Duda, Rothe, Zvolenský – Kmoch (87. Mandík), Máče (75. Linhart). Trenér Richard Havlík.