Hráči Varnsdorfu dávali góly, mladí šemíci razítkovali tyče

U19 Značnou dávku sportovní smůly si vybral tým U19 Slavoje Vyšehrad v rámci předehrávaného 30. kola České ligy staršího dorostu, jež se hrálo ve středu 8. května. Ve Varnsdorfu byli kluci domácím minimálně vyrovnaným soupeřem, jejich střely ale skončily třikrát na tyči! Domácí naopak trefovali mnohem přesněji, a tak nakonec vyhráli vysoko 4:0. Sami ale po utkání přiznali, že výsledek vůbec neodpovídá obrazu hry.

Nejlepším hráčem na hřišti byl černý ofenzivní hráč Joel Tuvedila M´Pongo z Angoly, který se už po necelé půlhodině hry postaral o dvoubrankové vedení svého týmu. Afričan, který se narodil ve stejný den jako dcera našeho současného prezidenta Kateřina Zemanová (1. ledna 1994), dvakrát utekl našim hráčům a dvakrát také proměnil: v 11. min. a 25. min., takže stav byl 2:0. Přitom ještě předtím za bezbrankového skóre mohl poslat náš tým do vedení Máče, z prostoru penalty ale těsně minul domácí bránu.

Po druhé inkasované brance nastoupil ve 26. min. ofenzivní zadák Inneman, do šance se ale dostal jeho kolega z obrany Jerie. Hlavou zamířil k tyči, ale brankář Kolář (z druholigového A-týmu mužů Varnsdorfu) míč vyrazil.

Ve druhé půli za přetrvávajícího stavu 2:0 došlo na „velké razítkování“ domácí svatyně. Po rohu trefil tyč nejprveDušek, následně po trestném kopu i Máče.

Pokud fotbalový pámbu usoudil, že Varnsdorf potřebuje mít ještě větší kliku, pak mu byla dopřána. Doksanský běžel zleva na brankáře, vypálil, místo vytahovaní balonu ze sítě ale Kolářovu opět zazvonilo  uších. Snad ještě větší dávku štěstí si vybral při následné čisté šanci Kmocha, kdy skočil sice do prázdna, naneštěstí pro Vyšehrad ale přesně tam, kam nakonec směřovala střela. O dalších šancích nemluvě. Absence nejlepšího střelce týmu i přihrávače na góly Dana Dudy (chřipka) se docela projevila.

Mladí šemíci hráli, zatímco domácí dávali góly. Po rohu Varnsdorfu přišel centr na naši přední tyč a Lorenc zvýšil hlavou na 3:0. Pět minut před koncem přišel do naší otevřené obrany brejk, Pikous fauloval a Černohorský uzavřel střelou z trestného kopu na 4:0. Ač tomu tenhle výsledek nijak nenapovídá, bodový import z dalekého města na severu země tentokrát nebyl nijak nereálný.

V sobotu 11. května v 10 hodin dopoledne naši starší dorostenci hostí Meteor Praha VIII, momentálně šestý celek tabulky. K tak vysokému postavení mu pomohla mj. i podzimní výhra 1:0 nad Vyšehradem. Po tehdejším zápase v Libni, který se hrál v polovině října, byl trenér Vladimír Kunca hodně a dlouho rozmrzelý. Nebylo divu – navzdory faktu, že kluci měli prakticky po celých 90 minut trvalou a soustředěnou územní převahu i osm čistých gólových šancí, derby na Meteoru nesmyslně prohráli vinou jediné rychle inkasované branky.

Trenér Varnsdorfu Pavel Hradiský: „Do zápasu s Vyšehradem jsme šli kromě dlouhodobě zraněných i bez distancovaného stopera Knížka a nejlepšího střelce Halbicha. Naopak nás posílil gólman áčka Kolář. Utkání se hrálo v ofenzivním duchu s šancemi na obou stranách. Kromě našich čtyř gólů jsme měli minimálně týž počet dalších loženek, činil se však i soupeř. Několikrát nás podržel Kolář a dvakrát zvonila i branková konstrukce.“

Trenér Vyšehradu Richard Havlík: „Na kvality černého hráče v dresu domácích jsme kluky už předem upozorňovali, ale díky své rychlosti a obratnosti nám dal stejně první dva góly. Z výsledku jsme hodně zklamání, protože jsme byli lepší v držení míče, v počtu střel na bránu a třikrát jsme trefili tyč. Stačilo by proměnit alespoň polovinu našich vyložených šancí, abychom bodovali. A to platí nejen pro tento zápas. Co víc k tomu dodat… V sobotu dopoledne nás čeká derby s Meteorem, pro mě osobně to bude prestižní zápas, protože jsem tam dříve trénoval právě dorost.“

U19: FK Varnsdorf – Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Branky: 11. a 25. M´Pongo, 63. Lorenc, 86. Černohorský.

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:11.

Rozhodčí: Vitner – Sabo, Michek. ŽK: Máče, Pikous (oba Vyšehrad).

Diváků: 65 (mezi nimi i velká část hráčů druholigového A-mužstva Varnsdorfu).

Vyšehrad U 19: Pšanský – Žampa (26. Inneman), Pikous, Jerie, Rygl – Dušek – Doksanský, Rothe, Zvolenský (76. Mandík) – Máče, Kmoch (61. Straka). Trenér Richard Havlík.