U19 pokračuje ve výborných výkonech, zdolala 4:2 Žižkov

U19 Bez nadsázky lze říct, že naši starší dorostenci mají nejlepší formu za celý dosavadní průběh sezony! Během dvou týdnů sehráli tři pražská derby, přičemž nejprve zdolali doma 2:0 Meteor, poté sehráli na Xaverově zcela vyrovnanou partii s lídrem tabulky Slavií B, které podlehli 2:4 až po dvou inkasovaných gólech v závěru utkání a naposledy porazili na Vyšehradě tým Viktorie Žižkov 4:2. Na podzim přitom podlehli mladým viktoriánům v Satalicích drtivě 0:6. Pravdou ale je, že tentokrát soupeř nastoupil jen se dvěma hráči ročníku 1994, další byli o rok či dokonce o dva mladší.

Tým našeho staršího dorostu koučovala potřetí za sebou dvojice Jaroslav Klíma – Richard Havlík a už po sedmi minutách hry se mohla společně s celým týmem radovat z první branky. Po brejku a centru Innemana si dal žižkovský Bláha, jeho tísnil na malém vápně Zvolenský, vlastní gól: 1:0!

Možnost zvýšit měli ještě do poločasu oba útočníci Máče a Dan Duda, ale neprosadili se. Po změně stran hlavičkoval kapitán Pikous nad bránu, šanci skórovat si vypracovali i Zvolenský s Doksanským.

Trvalá aktivita ovšem vynesla dva slepené góly. V 63. min. po přihrávce Dudy Doksanský pronikl do vápna soupeře, jeho první střelu ještě dokázal brankář hostí Hradecký zneškodnit, na dorážku levačkou už ale nestačil: 2:0!

Minutu nato Duda opět přihrával a Máče po samostatné akci přehodil gólmana: 3:0! Až potom kluci ubrali plyn a Žižkovští toho v 70. min. využili, když neobsazený Průža snížil na 3:1. Osm minut před koncem však přišel nejkrásnější moment zápasu, po skvělé přihrávce Máčeho Inneman krásným obloučkem přehodil Hradeckého: 4:1!

Čtyři minuty nato Bláha střelou zdálky ke vzdálenější tyči upravil na konečných 4:2. To už byl však domácí tým po pěti provedených změnách v sestavě.

V příštím utkání se mladí šemíci představí v sobotu 1. června v 16.00 hod. na hřišti Rapidu VTJ Liberec v Harcově, a bude to jejich poslední cesta ven za soupeřem. Potom už přijde na řadu derniéra celé sezony v podobě domácího měření sil s Trutnovem v sobotu 8. června v 10.00 hod.

Trenér Richard Havlík: „Věděli jsme, že Viktorku coby jednoho z nejproduktivnějších týmů soutěže nesmíme pouštět do šancí, potom se s ní dá hrát. Naši hráči měli sice ze soupeře respekt, ale hráli velmi zodpovědně a v první půli nepustili Žižkov do zakončení. Pomohl nám rychlý gól, byl sice vlastní, ale díky presinku našich hráčů. Také další branky jsme dávali zásluhou aktivní hry. Navzdory dvěma inkasovaným gólům nám hodně pomohl brankář Holada, přestože nastoupil teprve podruhé. Přehráli jsme šestý celek tabulky díky poctivému dodržování taktických pokynů, a to jsme se nijak nezatáhli a snažili jsme se, podobně jako před týdnem na Slavii, tlačit hru hodně dopředu. Jsme teď na dobré vlně, mužstvo je na tom psychicky asi nejlépe za celý letošní ročník. Za týden hrajeme v Liberci, i tam se pokusíme bodovat.“

U19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 4:2 (1:0)

Branky: 7. vlastní Bláha, 63. Doksanský, 64. Máče, 82. Inneman – 70. Průža, 86. Bláha.

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:4.

Rozhodčí: Hrkal – Váša, Tikal. Bez karet.

Diváků: 50.

Vyšehrad U19: Holada – Mandík (83. Straka), Jerie, Pikous, Dušek – Inneman – Doksanský (80. Rygl), Rothe (68. Žampa), Zvolenský – Máče (88. Bittmann), D. Duda (73. Linhart). Trenéři Jaroslav Klíma a Richard Havlík.