U19 povede v nové sezoně trenér František Mysliveček

U19 Do své třetí sezony v České lize staršího dorostu vstupuje náš tým U19. Ve skupině B obsadil napoprvé 7. místo a v uplynulém ročníku 11. místo. Většina hráčů pak odešla do jiných oddílů, zůstali jen tři: obránce Sebastian Rygl a záložníci Viktor Žampa s Přemyslem Duškem. Ten byla také zvolen novým kapitánem. Do juniorky, kde bude hrát I. A třídu mužů, se přesunul záložník Martin Doksanský. Opačným směrem, tj. z béčka mužů do staršího dorostu, zamířil záložník Štěpán Klíma.

Nejvýznamnější změna se však udála na trenérském postu. Dosavadního kouče U19 Richarda Havlíka, jenž vedl starší dorostence v jarní části, nahradil velezkušený kouč František Mysliveček (na snímku). Na Vyšehrad, kde se zapsal zlatým písmem do klubové historie, se vrátil po téměř třinácti letech. S A-týmem mužů vybojoval na přelomu milénia hned dva postupy za sebou: v sezoně 1998/99 z pražského přeboru do divize a o rok později z divize do ČFL.

K dalším změnám v realizačním týmu U19 již nedošlo. Na postu asistenta nadále pokračuje Oldřich Ouzký, vedoucím mužstva je František Řezáč.

Přípravu zahájil nově poskládaný dorostenecký tým v polovině července a dva týdny trénoval dvoufázově v domácím prostředí. Následovalo soustředění v Krkonoších na Richtrově boudě a po návratu, kromě každodenních tréninků, také série sedmi přípravných zápasů. Mladé šemíky prověřil mj. B-tým mužů Čáslavi ze Středočeského krajského přeboru a také dva týmy mužů z I. A tříd.

„Náš tým bude spoléhat zejména na zkušenosti tria Dušek, Rygl a Žampa, tedy kluků, kteří již v minulé sezoně Českou ligu staršího dorostu za Vyšehrad hráli. Kapitán byl jednoznačně zvolen Přemek Dušek. Ale našimi devízami by měly být především kolektivní pojetí, disciplína a bojovnost,“ prozradil asistent Oldřich Ouzký. Všichni hráči jsou ročníkem 1995, pouze Kozel se narodil v roce 1996.

Cíl Slavoje Vyšehrad U19? Je nesmírně obtížný! Pokud možno zopakovat umístění z premiérové sezony 2011/12, tedy skončit v první polovině tabulky. Podle dosavadních indicií totiž pouze tohle zaručí setrvání v soutěži i pro další sezonu 2014/15, protože Českou ligu staršího dorostu čeká rekonstrukce v podobě zúžení ze dvou skupin na jednu. Ostatně tomu také byla podřízena velmi náročná letní příprava našeho elitního mládežnického celku.

Do nové sezony vstoupí naše U19 tuto sobotu 17. srpna domácím zápasem se Svitavy. Zápas na Vyšehradě začíná v 10.00 hod. dopoledne.