Uznání v Pardubicích těšilo, bodů se ale U15 nedočkala

U15 Poklonu od pardubického trenéra Ladislava Brože si vysloužila naše U15, bohužel zůstalo jen u ní. Body ze vzájemného měření sil totiž připadly právě jeho svěřencům za vítězství 2:0. Velkou hvězdou zápasu byl gólman Pardubic Hrnčíř, na němž si vylámali zuby všichni hráči Vyšehradu.

Do města perníku a hokejových mistrů republiky jsme přijeli s cílem bodovat, a to bylo po celé utkání vidět. V prvním poločase jsme hráli velice disciplinovaně dozadu a vyráželi do nebezpečných kontrů. Dostali jsme se do tří slibných šancí, ale bohužel jsme ani jednu nedotáhli až do gólové tečky.

Osudným se nám stal desetiminutový výpadek na začátku druhé půle. Inkasovali jsme v něm dva slepené góly a navzdory faktu, že jsme si i ve zbývajícím čase do konce utkání vypracovali řadu dalších šancí, nedokázali jsme výsledek otočit. Pardubickým tak vyšla odveta za podzimní vzájemný souboj v Praze, který jsme vyhráli 1:0. Tehdy v říjnu to byl de facto historický zápas, protože s ním přišlo premiérové vítězství naší U15 v České lize žáků.

„Myslím, že v Pardubicích jsme mohli vidět velmi kvalitní utkání. Zápasu nechybělo tempo, souboje ani řada pěkných akcí. Podle počtu šancí jsme si v žádném případě nezasloužili prohrát, ale nejvíc proti byl gólman domácích, nejlepší hráč zápasu. Klukům bych chtěl za výkon poděkovat. Bojovali i za nepříznivého stavu až do konce,“ uvedl trenér naší U15 Marek Kincl. Jeho svěřenci klesli na 11. místo tabulky, protože Chrudim i Nový Bydžov zabodovaly v tomto 21. kole naplno.

Hosté se představili jako velice nepříjemný, houževnatý celek, hrající s patřičnou agresivitou a důrazem, se čímž jsme měli spoustu práce. O výsledku utkání rozhodl úsek mezi 39. až 42. minutou, kdy jsme vstřelili obě branky. Pro naše hráče bylo utkání určitě poučné v tom, jak se také dá hrát v žákovské kategorii. Nicméně branky jsme vstřelili my a v rozhodujících momentech nás podržel výborně chytající Hrnčíř,“ nechal se slyšet také trenér FK Pardubice Ladislav Brož.

Naši U15 nyní čeká domácí souboj s osmou Čáslaví, hrát se bude v neděli 13. května v 10.00 hod. na stadionu Sparty Krč.

FK Pardubice – U15 2:0 (0:0)

Branky: 39. Jirásek, 42. Lukas

Sestava Vyšehradu: Koudelka (Opletal) – Kincl, Hůlka, Shpylchak, Vyjídáček – Charvát (Beneš), Rodina, Horváth (Gondek), Solanes (Prokeš), Moravec – Kadlec. Trenéři M. Kincl a V. Kincl.