INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Na hřišti Úpy v bojovném utkání nešlo vyhrát

U14 - Na hrbolatém hřišti Úpy se hrálo od první do poslední minuty bojovné utkání, o které se zasloužila obě mužstva, vždyť jim šlo o hodně. Domácí nutně potřebují každý bod v boji o záchranu, a navíc hráli poslední domácí utkání před přejmenováním TJ. To nechtěli ukončit porážkou a naši hráči si moc přáli potvrdit, že vítězství minulý týden nebylo náhodné.

Domácí využívali v soubojích o míč své fyzické převahy často na hraně nedovolených zákroků (bolely hlavně lokty při hlavičkových soubojích), které rozhodčí pouštěl, a dlouhými nákopy se dostávali k vápnu Vyšehradu. Naši se dostávali na polovinu soupeře většinou kombinační hrou. Hrálo se v rychlém tempu, s enormní snahou a většina útoků končila střelou, byť často nepřesnou.

Jediná branka padla krátce před první čtvrthodinou hry přímo z rohového kopu, kdy se také pomocí poryvu větru míč stočil k zadní tyči a, i když si Pepa na něj sáhl, vyrazit jej už nestačil… 1:0.

Ve druhé půli foukal nárazový vítr do zad našim klukům, a proto také se valil jeden útok za druhým na bránu domácích, až se začalo ozývat od diváků: „Úpa, proberte se!“ Škoda dorážky Filipa, že z malého vápna nevyrovnal, utkání by se dále asi vyvíjelo jinak. Takto nejen, že Vyšehradští nevstřelili gól, ale za mluvení-nemluvení byl 13 min. před koncem po druhé žluté kartě vyloučen Mori. Přesto i proti deseti se domácí museli obávat až do konce o výsledek.

Utkání zásadně ovlivnily dva již zmiňované momenty:šikovně kopnutý roh, ale přesto šťastná branka (jinak by dnes domácí gól asi nedali) a za druhé vyloučení Moriho.

Dnes všichni hráči Úpy i Vyšehradu na hřišti skutečně dřeli a rvali se o výsledek. Kdyby takto domácí hráli ve svých minulých zápasech, nemuseli dnes hrát o záchranu. A kluci Vyšehradu, kterým již podruhé přišli pomoci David, Filip a Tonda z mladších žáků zaslouží velikánkou pochvalu, dnes bojovali o vítězství, které v Úpě prostě nešlo vyhrát. I takový je fotbal.

FKM Úpa - U14 1:0  (1:0)

Branka: Krčmář

Sestava Vyšehradu:  Pepa – Cedric, Zdeněk, Max, David – Dan (Luděk), Mori, Čermi, Fery – Filip (Martin V.), Tonda

Sestava Úpy: Pilný - Janoušek, Čeněk, Kasper, Ernst (Kuhn) - Vošanovič, Brejcha, Huynh (Ryzák), Krčmář - Fidranský (Kaufman), Čalovka (Tobiáš)

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...