U15 inkasovala po přestávce tři góly a série výher skončila

U15 – Říjnovou sérii čtyř vítězství za sebou z podzimní části České ligy žáků se už na jaře nepodaří vyšehradské U 15 zopakovat. Po třech květnových výhrách v řadě jsme totiž podlehli 1:3 Mladé Boleslavi, tedy druhému týmu tabulky. Hosté udeřili třikrát po změně stran a pak už se nám podařilo dosáhnout jen čestného úspěchu.

V posledním domácím zápase letošní sezony jsme přivítali velmi kvalitního soupeře, jemuž jsme na podzim podlehli na jeho hřišti 1:5. Ale v prvním poločase jsme mu byli více než vyrovnaným soupeřem a vypracovali si také více šancí. Ta největší skončila likvidačním zákrokem hostujícího gólmana na Charviho který musel ihned potom vystřídat. Rozhodčí byl v tu chvíli příliš shovívavý a místo udělení žluté karty měl brankáře Boleslavi poslat předčasně pod sprchy s kartou červenou. Divit by se nemohl on ani hostující lavička.

V další stoprocentní šanci se ocitl Damián Solanes, ale také selhal. Hosté si první svoji první příležitost vytvořili až ve 32. minutě, pěknou střelu však zlikvidoval Koudi.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec špatně. Jenomže po deseti minutách hosté převzali iniciativu a začaly se rodit jejich šance. Inkasovali jsme v krátké době tři branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Přesto jsme našli ještě v sobě sílu na protiúder a zápas dohráli se ctí. Po standardní situaci se krásnou hlavičkou do šibenice prosadil Mára Kincl. Do konce utkání kluci makali a snažili se ještě výsledek zkorigovat, bohužel zůstalo u jediné branky.

K poslednímu zápasu sezony zajíždíme v sobotu 9. června do Kolína. Utkání začíná v 9.30 hod.

Trenér U15 Vyšehradu Marek Kincl: „Zápas měl tempo, nasazení i potřebnou tvrdost v osobních soubojích. S velmi kvalitním soupeřem jsme sehráli výborné utkání. Škoda, že jsme v prvním poločase neproměnili nějakou šanci. I tak chci soupeři pogratulovat a klukům poděkovat za předvedený výkon.“

U15 – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:0)

Branka: 63. Kincl ml.

Vyšehrad U15: Koudelka – Kincl ml., Shpylchak, Kopta, Vyjídáček – Charvát (Linhart, Gondek), Rodina, Horváth, Solanes (Beneš), Moravec – Kadlec. Trenéři M. Kincl a V. Kincl.