INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U15 – FK Admira Praha 1:0 (1:0)

U15- Na šestý podzimní mistrovský zápas bylo vylosováno derby s Admirou. Hodně kluků se zná - dříve spolu hráli, ač teď jsou soupeři, nebo dosud spolu chodí do stejné školy. Možná i proto bylo po celý zápas před 70 diváky oboustranně až příliš nervozity a zbytečných chyb. Očekávání bylo veliké.

 Už po 30 vteřinách Tomáš dával slabě malou domů, kdy míč se zastavil v kaluži, ale naštěstí útočník Admiry nechal míč „za sebou“. Mohl z toho být rychlý gól, a to by bylo hodně špatné. Pak už se hrálo bojovné utkání plné osobních soubojů. Admira se snažila střílet z každé pozice, ale buď to bylo nepřesné, nebo slabé zakončení v klidu zachytával Pepa. Naši hráči se dostávali k zakončení méně často, ale byli nebezpečnější. Přibližně v 9. minutě padla jediná branka zápasu. Nebylo to po nějaké hezké kombinaci, naopak. Mori dlouhým nákopem z vlastní poloviny nacentroval do vápna Admiry, míč získal Hóňa, přistrčil jej na vápno Cedricovi, který placírkou technicky do šibenice obstřelil brankáře hostí… 1:0! Brankář neměl šanci. Poté Admira ještě přidala na důrazu a do konce poločasu měla mírnou převahu.

Druhá půle byla herně podobná první. Hosté byli důraznější, vyhrávali většinu osobních soubojů a častěji se dostávali do - naštěstí nepřesného zakončení. Šanci na zvýšení skóre měl opět Cedric, ale jeho trestný kop skončil jen na břevně. Když už se zdálo, že utkání se v poklidu dohraje, posledních dest minut bylo pekelných. V 60. min. levý útočník Admiry proběhl do vyšehradského vápna a nastřelil vnější tyč Pepovy branky a v 65. min. zazvonila stejná tyč znova. Tentokrát se však míč poté kutálel přes celou brankovou čáru k druhé tyči a ven. Pro Vyšehrad velké štěstí, pro Admiru pech. Její hráči by si vyrovnání asi zasloužili, ale dnes jim prostě nebylo přáno. Naše odpověď byla rychlá, ale Lukášova přízemní střela se do branky Admiry také nevešla...

 Pro postavení v tabulce, i pro psychiku mužstva je vítězství Vyšehradu obrovsky cenné, ale přiznejme si, bylo to utrápené a šťastné. Výkon byl možná nejhorší z podzimních zápasů. Cedric obrovsky bojoval celý zápas (a gól je bonus), výkonem se mu přiblížili Čermy, Lukáš, Hóňa (ale oba mají na víc), Pepa, dále až na dvě hrubky Tomáš, možná Fery. Ale určitě lepší zápasy zahráli Zdena a Mori v obraně, a útoku Filip. Příští týden na Motorletu by taková hra určitě nestačila.

 

Pohled trenéra Martince: „Dneska to byl spíše remízový zápas. Kluci nezopakovali takový výkon jako v Teplicích, což je škoda. Zbytečně se v první části cpali středem a nevyužívali krajů. Ale všechny chyby rozebereme a věřím, že v dalších utkáních se opakovat nebudou.“


Gól: Cedric

Sestava: Dvořák-Martinec, Komers, Moravec ©, Jaroš, Vágner, Čermák, Štyndl, Cedric, Mandík, Nguyen

Náhradníci: Blažek, Nová, Kabrna


Trenér: Martinec, Semirád

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...