INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FK Motorlet Praha - U15 3:2 (2:0)

U15 - V 8. kole jsme zavítali na hřiště Čechie Chuchle, kde hraje svá domácí utkání mužstvo Motorletu. Bohužel s příliš velkým respektem. Motorlet sice měl 2x tolik bodů, než my, ale to přece nemůže být rozhodující v přístupu k utkání.

Pozdě jsme přistupovali k soupeři a souboje jsme odehrávali tak na 50%. Až na tři hráče, kteří hráli svůj standart, ostatní hráli bez elánu, s chutí vyhrát utkání. Soupeř se sám opravdu neporazí. Bojácnost nás opustila až po prvním vstřeleném gólu, a pak kluci konečně začali hrát, co jsme chtěli. Po krásné střele od Lukáše jsme snížili na rozdíl jedné branky a soupeř se začal bát o výsledek. Na vyrovnání jsme ale už nedosáhli. Utkání rozhodli individuální chyby a nám nezbývá, než se z nich poučit.

 

Sestava: Dvořák - Martinec, Komers, Moravec ©, Jaroš, Vágner, Čermák, Blažek, Bušek, Cedric, Mandík. Náhradníci: Nguyen, Endaltsev, Štyndl

Góly: Lukáš 2x

Trenéři: Martinec, Semirád

Zapsal: O. Martinec

 

Pohled jednoho z rodičů:

Stalo se, že nás bus cestou k zápasu s Motorletem, společně s Janou K. a Vojtou L. odvezl místo do Chuchle… do Radotína - moje chyba. Tam je také hezky, ale my raději hned za našimi kluky pospíchali na zápas. Viděli jsme utkání přibližně až od 20. minuty, a za stavu 0:2, tak nemohu komentovat vše. Ale od této doby jsem viděl statečný výkon proti vyspělému soupeři. Motorlet má dlouholetou výbornou práci s mládeží a i toto jejich U-15 bylo bez patrných slabin. Jejich hráči jsou velmi rychlí, důrazní - až agresivní, sehraní, s dobrou technikou, výborní v kombinaci i střelbě. Proti nim stáli naši kluci, kterých se půlka v srpnu ani neznala křestními jmény. Za tu dobu se ale úžasně stmelili a mužstvo šlape, pane trenére. Myslím, že teď už jsou tým.

Samotný zápas měl předvídatelný průběh: Motorlet dobře kombinoval, často krátkými přihrávkami, a snažil se dostat až k blízkosti Pepovy branky, a naši hráči pečlivě bránili, přitom ale nevynechali jedinou možnost rychlého protiútoku. Na držení míče, nebo střely na branku by jistě jasně vyhrál domácí Motorlet, ale kdyby Lukáš v útoku vyhrál ve druhé půli o jeden osobní souboj ve svých brejcích víc, nebo se nepodařilo vyrazit brankáři Motorletu střelu z trestného kopu na břevnu, či Moriho hlavička po rohu zapadla za tyč z druhé strany, mohla být i trochu nečekaná remíza. Je pravda, že každá individuální chyba Vyšehradu se okamžitě projevila – ihned vznikl protiútok, přečíslení apod. S toho je potřeba se poučit.

Mám ale svědky na to, že maminky kluků z Motorletu na tribuně si už moc, moc přáli konec, abychom přece jen nevyrovnali. Kluci i trenéři, mějte hlavu vzhůru. Před týdnem to bylo vítězství po velmi špatném výkonu, za který nešlo chválit. Dnes je to sice porážka, ale po statečném výkonu a bojovné hře. Vždy prostě vyhrát nejde, je potřeba přiznat si, že někdy je prostě soupeř lepší  - ale stále je nutné hrát o ten nejlepší výsledek, a o to jste se, alespoň z mého pohledu snažili.

Zapsal: MM.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...