U15 – FK Baník Most 1:0 (0:0)

U15 - K poslednímu podzimnímu utkání jsme přivítali mužstvo z Mostu, nacházejícího se na pátém místě tabulky. Hosté technickou vyspělostí dokazovali oprávněnost svého umístění, zvláště hráč Weickert nám dělal veliké problémy rychlostí i technickým umem. Přesto, že kluci byli připravení na mosteckou specialitu – rychlý přechod po křídlech, tak s tím měli velké problémy. Zastavovat rychlé rozběhlé hráče je velmi těžké zvláště, když nechceme faulovat. Kluky to neučíme a nikdy je za podobný způsob hry nebudeme chválit ( na rozdíl od jiných mužstev). Dobře nám vycházela ofsajdová taktika a i štěstí nám bylo nakloněno. Když nepovedený centr skončil na naší tyči a vzápětí, když Fanda na poslední chvíli odkopl míč před dotírajícím hráčem Mostu. Pepa opět potvrdil svou vysokou kvalitu, když chytil 100% šanci soupeře, který dával míč do protipohybu gólmana. Bravo. I my jsme se v první půli dostali do velké šance, kdy Lukáš centroval zleva a Michalovi chyběl krok a Hóňovi nesedla střela. Jinak soupeř držel balón na svých kopačkách a neustále hledal skulinky v naší obraně a záloze - ta sice nepracovala podle mých představ, ale tzv. odjezdila utkání po zadku!

V druhé půli se obraz hry nezměnil, držení míče Mostu bylo častější, ale do vyložených šancí se již nedostával. Obrana a zvláště Adam se zlepšil a po faulu na Čermyho jsme si dokonce vytvořili naši jedinou šanci. Čermy byl ještě mimo hřiště ošetřován, když Hanz vyhrál souboj a gólovou přihrávku vybídl k průniku Lukáše, který nabídnutou šancí nepohrdl. Vlastně jsme dali gól v deseti.. :-)!

Most ještě zvýšil pohyb, ale utápěl se probíjením po krajích, které jsme si již pohlídali. Dvě minuty před koncem měl opět 100% šanci nejlepší hráč Mostu, ale naštěstí pro Vyšehrad netrefil dobře míč. Pak se již do konce utkání nic nestalo a kluci zakončili sezónu parádním výsledkem. Nutno, ale přiznat, že Most nebyl horším mužstvem než Vyšehrad, právě naopak, ale doplatil na neproměňování šancí, hlavně v první půli. My vytěžili z minima maximum, což také patří k fotbalu. Opačnou situaci jsme zase my zažili v Litvínově.

Podzimní část končíme jako 10. a chci poděkovat klukům, nejen za zápasy, ale i za poctivý přístup k tréninkům a dobré partě v kabině.

Sestava: Dvořák – Novák, Komers, Jaroš, Endaltsev – Vágner, Štyndl, Bušek, Cedric – Čermák, Vaš

Náhradníci: Blažek, Plašil, Mandík, Kabrna

Gól: Mandík

Trenéři: Martinec, Semirád

Pohled Feryho Komerse: Všichni jsme se snažili a bojovali celý zápas, nedávali jsme Mostu moc příležitostí k zakončení. Most měl sice v držení míče převahu, ale k zakončení se mockrát nedostal. Všichni kluci zápas odmakali na 100 % a proto jsme vyhráli, i když jsme nebyli lepší.

Pohled Lukáše Mandíka: Kdyby mi někdo na začátku zápasu řekl, že vyhrajeme 1:0, asi bych tomu nevěřil. Most dobře kombinoval na naší půlce, ale když se dostali k šestnáctce, najednou nevěděli, co s dál, a tak to poslali rychlou přihrávkou do kraje, odkud buď centrovali, ale většinou neúspěšně, Most držel míč a my čekali na jeho chybu. Jednou po přihrávce mezi stopery jsem šel do souboje a vyhrál ho. Běžel jsem po kraji hřiště, zasekl míč a nacentroval míč do vápna. Tam číhal Čermy, ale chyběl mu krok k 100% šanci - nepovedlo se, škoda. Poločas byl 0:0 a my věděli, že jsou zranitelní víc, než jsme si mysleli. Do 2. půle jsme vstoupili s větší odvahou chtít dát gól a podařilo se. Krásná přihrávka od Hanze mě našla přesně a já se poučil, že nemám dávat technické střely. Už několikrát se mi to vymstilo v předchozích utkáních. Tak jsem míč napálil čistě nártem a vstřelil důležitý gól na 1:0. Byl to úžasný pocit dát svůj 9. gól ani ne za půlku sezóny - byl jsem moc rád - ale zpět k utkání. Most zvýšil svoji aktivitu, ale opět neměli žádnou vyloženou gólovku. Stále nevěděli, co s míčem udělat před šestnáckou, a tak jsme to nakonec ubojovali a poslední zápas byl splněn vzorově - doma 3 body proti těžkému soupeři.

Slovo Moriho: Nejprve bych chtěl všem klukům a trenérům, a vlastně i rodičům poděkovat za celou podzimní část sezony. Byla skvělá a nad očekávání úspěšná. Trenéři dokázali postavit z toho, co měli opravdu výborný tým, kterého se i nejsilnější soupeři musejí bát. Nebyli jsme vždycky nejfotbalovější, ale určitě jsme vždycky hodně bojovali a byli kamarádi. Pomáhali jsme si navzájem a věřili si.

Dnes kluci nastoupili proti těžkému soupeři z Mostu. Byl to nádherný zápas se šťastným koncem. Kluci dřeli na 120%. Celé utkání byl Most herně lepší, držel míč, ale byl bezzubý, bez náznaku střely, a pokud byla, tak jí skvělý Pepa chytil. Most tlačil, ale bez efektu, za to my jsme udeřili, konkrétně Manďas, který utekl obraně a dal gól na jedna nula. Tímto výsledkem utkání skončilo. Opět opakuji, krásný zápas se šťastným koncem pro nás a o to víc mě mrzí, že jsem nemohl hrát. Nervovat se na lavičce, to mi opravdu nevyhovuje… Doufám, že jarní část sezony bude alespoň stejně úspěšná. Jen navíc musíme porazit Šluknov a Litvínov.