Mikuláš Cup 2012 - U15 - Štěrboholy

U15 - V neděli 9. prosince odehrála U15 doplněná o několik hráčů z Dukly, velice těžký halový turnaj ve Štěrboholích.

Účastnili se jej Hradec Králové, Příbram, Sparta, Viktoria Žižkov, Bohemians 1905, Mladá Boleslav, Slávia, Plzeň a Vyšehrad. Hrálo se ve dvou skupinách, každý zápas 20 min., a následně první dvě mužstva skupin křížem o finále, další týmy ze třetích míst a níže proti sobě o celkové umístění.

Do turnaje Vyšehrad vstoupil skvěle. Vyhrál 4:2 nad Viktorií Žižkov a 4:2 porazil také pražskou Spartu, kterou přehrával jak v technice, tak v nasazení. V úžasně bojovném utkání remizoval s Příbramí 3:3, a proto v posledním utkání skupiny stačila remíza s Hradcem Králové, aby kluci hráli semifinále. Ještě šest minut před koncem byl vyrovnaný stav 1:1, ale nakonec Hradec – asi zaslouženě – vyhrál 3:1.

V utkání o páté místo byla soupeřem Mladá Boleslav. Góly Moriho a Manďase vedl Vyšehrad prakticky celý druhý poločas 2:1, ale pak snad už kluci víc kontrolovali, jak se krátí čas, než aby se maximálně soustředili na hru, nebo se projevila únava z namáhavého sportovního dne… gólem z poslední vteřiny Boleslav vyrovnala na 2:2. Byla to velká škoda. A na penalty prohráli kluci Vyšehradu 3:4 – to znamená šesté místo.

Může se říci škoda, takto dohrát turnaj, ale ráno před jeho zahájením by to celý Vyšehrad jistě bral jako velký úspěch. Nevím, kolikrát kdo z kluků za svou kariéru vůbec s ní hrál, natož porazil Spartu, nebo Viktorii Žižkov. Navíc, všechny zápasy byly vyrovnané, s maximálně dvoubrankovým rozdílem.

Góly: Mandík 5x, Kodat 3x, Tomaides 2x, Moravec, Lohoyda , Niklmajer a Čermák po 1

Sestava: Řepa - Komers, Moravec, Štyndl, Vyleta, Lohoyda, Kodet, Čermák, Mandík, Tomaides, Niklmajer

Trenéři: Martinec, Semirád