INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zhodnocení zimní přípravy U15

U15 - Víkendovými zápasy nám skončila zimní příprava na jarní část sezóny. Většinou je toto období pro hráče neoblíbené: nároky na kondiční přípravu jsou z celého roku nejvyšší, zima na trénincích, brzké stmívání a zimní únava - to vše patří k zimní části fotbalového života. Také jsme měli velmi nevýhodné časy na tréninky, ale přes všechny tyto nepříjemnosti jsem s přístupem naprosté většiny hráčů spokojen.  V příloze je docházka na tréninky, kde 75% a více je dostačující pro zdárný vývoj fotbalových dovedností.

Zimní příprava byla rozdělena na dvě etapy:

1) zklidnění a vyléčení různých zranění: listopad-prosinec

2) kondiční část a „nastartování“ organizmu na nabírání „objemů“-( zimní soustředění) leden až březen.

V první části přípravy byla viditelná souhra týmu na turnaji na Admiře. Zde se mužstvo prezentovalo stylem, který odpovídal momentální síle a dovednosti hráčů na hřišti. Pak, pro nás bohužel Lukáš odešel, aby posílil Viktorii Plzeň. Takový je fotbalový život a my trenéři mu ze srdce přejeme, aby se mu dál dařilo stejně jako u nás, kdy se ze stopera posunul na hrot a ke konci soutěže se vypracoval na nejlepšího útočníka naší skupiny.

Druhá část začala zimním soustředěním na Šumavě. Toho se zúčastnilo 95% mužstva! Po kondiční stránce (až na 4 hráče), tato zimní příprava potvrdila dobrou připravenost kluků na zátěž v jarní části. Domnívám se, že přestože místní kuchyně „vařila“ zajímavé místní speciality (chlupaté knedlíky apod.), tak klukům se tam velmi líbilo a team se ještě více upevnil a semknul. Někteří byli poprvé na běžkách a možná do smrti na to nezapomenou, ale přesto věřím tomu, že s úsměvem na tváři budou vždycky vzpomínat například na Pepu s jeho kamarádem, jak Ondra léčil chřipku 3 km sprintem atd.

Hráli jsme 2. zimní ligy: na Admiře a na Hájích. Obě ligy jsme sice vyhráli, což si myslím, že se na Vyšehradu ještě nikdy nikomu nepovedlo, ale nejsem úplně spokojen. Měli jsme zápasy, které jsme tabulkově měli vyhrát (Admira U-14, Lokáda) a nepodařilo se. Byla velmi znát absence Lukáše a mužstvo se muselo přizpůsobit novému stylu hry, což se úplně nedařilo. Klukům ze srdce blahopřejeme k oběma turnajovým vítězstvím, ale také nabádáme, aby tzv. neusnuli na vavřínech.

V posledních přípravných zápasech jsme porazili ligové: Vlašim 2:1, Admiru 3:1 a Benešov 3:1, kde se nám bohužel těžce zranil Zdenda. Držíme mu palce, aby se co nejdřív vrátil k nám do mužstva. Celkově si hra ještě musí tzv. sednout a musíme víc zapracovat nové hráče do týmu a stylu naší hry.

Na začátku března k nám přišli na výpomoc kluci z Dukly a věříme, že se nám povede jarní vstup do obou soutěží.  Jak bylo avizováno na rozlučce s podzimní sezónou, tak z důvodu většího herního vytížení, budou někteří hráči hrát nejvyšší soutěž v Praze (přebor) za mužstvo Vršovic. Domníváme se, že to je pro kluky ta nejlepší varianta, jak odehrát jarní část sezóny. Je lepší, aby hráli soutěž sice pod hlavičkou jiného mužstva, ale budou tak v herní vytíženosti, než aby vysedávali na lavičce, nebo nebyli nominováni vůbec. Domnívám se, že tolik nezáleží na dresu, co nosí, jako že mají radost z tréninků a hry jako takové. Tréninky pro tyto hráče budou s drobnými změnami: 2-3x na Vyšehradě a 1x ve Vršovicích a kluci si sami určí podle školy, kdy kam budou chodit.

Na jaře máme nové časy na trénink a věříme, že budou většině vyhovovat a tréninková morálka bude stejná jako na podzim. Na jarní část je plánem udržet ČLŽ pro další ročník a vypomoci klubu z Vršovic v přeboru.  V srpnu jsme začínali s 9 hráči (z toho dva ročník 99) a teď jich je v kádru 34. I to nás utvrzuje v domněnce, že naše cesta, jak „přitáhnout“ a udržet kluky u fotbalu, je správná.

A jen krátce do budoucnosti: letní soustředění se koná od 3. - 10. srpna 2013 pro všechny hráče. Pro ligové, stejně jako pro ty, co hrají „jen“ pražský přebor.

V Praze 9. 3. 2013                                                                      Za realizační tým Olin Martinec

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...