INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAŠV - U15 0:4 (0:1)

U15 - V 16. kole jsme zavítali na hřiště Fotbalové akademie Šluknovského výběžku, do města Varnsdorfu. Domácí v této sezóně doma ještě nezískali ani bod a my jsme z „venku“ dovezli jen jeden za remízu s Duklou, takže motivací obou týmů byla i snaha „prolomit“ tuto nepříjemnou bilanci.

Brzy ráno, když jsme vyjížděli z Prahy, byla teplota v údolí u České Lípy pouze -11°C! S obavou jaká bude teplota u řeky Mandavy, jsme přijížděli do Varnsdorfu. Nakonec ale na začátku utkání, i když foukal studený vítr, bylo díky sluníčku, které rozehřálo místní umělku, pouze -2°C. Ta byla zřejmě II. generace a bylo znát, že má svá nejlepší léta již za sebou.

Začátek utkání nám moc nevyšel, nebyli jsme schopni si zvyknout na tvrdý, až zmrzlý hrací povrch a spousta přihrávek neměla dostatečnou razanci, či přesnost. Ale v 7. minutě Karel krásnou přihrávkou vybídl Hóňu k samostatnému úniku, který svou šancí nepohrdl a skóroval podle vybíhajícího gólmana domácích 0:1! Po této brance naše mužstvo přestalo hrát v domnění, že se snad soupeř sám odevzdá. Opak byl pravdou, domácí začali hrozit centry ze stran a rohů a před naší brankou bylo horko. Sami jsme si ale neustále hru „zavařovali“ nepřesnými přihrávkami. Další světlý okamžik této části hry byl ten, kdy po přímém kopu Cedric střílel krásně pod břevno, ale domácí gólman vytáhl míč na břevno. To bylo vše, co pěkného kluci ukázali v prvním poločase. Už jsem se těšil na přestávku, že si v kabině vysvětlíme, jak bude potřeba hrát dalších 35. minut!

A pomohlo to! Hanz vystřídal Filipa, a ten ihned přinesl výrazné oživení směrem dopředu. Od začátku druhé půle, jsme přitlačili domácí k jejich bráně a v 40. minutě, po první střele Hóňi, kterou obrana stačila ještě zablokovat, ale na druhou již gólman nestačil, jsme vedli  2:0. Za 10. minut přehlavičkoval Hanz gólmana a vedeme již 3:0. Poté se do dvou vyložených šancí dostal Tadeáš, ale první střela těsně minula branku a při druhé mu v poslední chvíli ukopl míč obránce. V 63. minutě po pěkné individuální akci Hanz krásnou střelou na bližší tyč stanovil konečné skóre 4:0 pro Vyšehrad. V poslední minutě ještě Varnsdorf zahrával přímý kop a trefil břevno. To již byl Pepa překonán, ale dokázal „hrábnout“ za sebe a uhájil pro sebe i nás čisté konto.

Za druhý poločas si kluci určitě pochvalu zaslouží, ale za první spíše ne. Kdyby takhle hráli proti Děčínu, tak by to jistě nestačilo. Naštěstí v obou utkání kluci rozhodli o vítězství svou  fotbalovostí a zatím se nám jarní část daří. V dalším utkání přivítáme na velikonoce Litvínov a pokusíme se mu vrátit podzimní porážku 1:2.

A ještě poznámka na závěr. Všichni tři rozhodčí se chovali naprosto čestně a odpískali (odmávali) utkání velmi přesně.

Sestava: Dvořák- Komers, Moravec ©, Pusch, Vágner, Čermák, Blažek, Cedric, Nguyen, Nikrmajer, Tomaides . Náhradníci: Endaltsev, Štyndl, Novák

Góly: Vágner a Štyndl oba po 2.

Trenéři: Martinec, Semirád


Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...