U15 prohrála s Motorletem 2:4

U15 - Další pražské derby jsme odehráli v úplně jiné režii, než jaká byla na Admiře. Motorlet dokazoval své postavení v tabulce výborným držením míče a vůbec kvalitní kombinační hrou, ale přesto se v prvním poločase dostal jen do dvou šancí. Poprvé, kdy nejlepší hráč na hřišti Podlena střelou z úhlu rozvlnil boční síť a podruhé, kdy pro ofsajd gól neplatil. Naši hráči měli problém udržet míč na svých kopačkách, ale přesto jsme šli do vedení po nádherném vysunutí Karla Čermym. Ten následně tváří tvář brankáři soupeře nezaváhal.

Druhá půle nám bohužel moc nevyšla. Moc brzo jsme inkasovali střelou z úhlu a vzápětí po hrubce na kraji obrany jsme „darovali“ vedení Motorletu, 1:2… a když po dalších 5. minutách opět lehce přešel jejich útočník středem a nedal Pepovi šanci, zdálo se, že nebudeme mít sílu na zkorigování výsledku. Bylo to hororových 10 minut!

Motorlet poté vystřídal naráz pět hráčů a my jsme se začali tlačit před bránu Motorletu. Po jednom centrovaném trestném kopu do vápna zahrál obránce Motorletu rukou a kopala se penalta. Zdeněk nezaváhal a schylovalo se k dramatu, podobně jako na podzim. Bohužel ve chvíli, kdy jsme vysunuli Moriho na hrot a riskovali hru na tři obránce, se opět skvěle uvolnil hráč Podlena, přešel přes naše tři hráče i brankáře a rozhodl o konečném vítězství Motorletu 4:2.

Soupeři gratulujeme, a naše kluky jsem přes porážku musel pochválit za předvedený výkon. Kdyby před týdnem na Admiře bylo hřiště v hratelném stavu, a kluci předvedli podobný výkon, nemohli jsme tam ztratit dva body. Příští utkání nás čeká vedoucí tým naší tabulky a věřím, že předvedeme podobně bojovný a kvalitní výkon, jako byl dnes.

Kapitán U15 Moravec: "Na dnešní zápas jsme se těšili, a věřili si. Přes nátlakovou hru Motorletu jsme soupeře myslím celkem dobře ubránili, a do větších šancí nepouštěli. Šli jsme i do vedení 1:0. Bylo to hodně o běhání, důrazu a obětavosti. Zápas rozhodl vlastně jediný hráč - jejich útočník Podlena, kterého se nám nepodařilo uhlídat. Škoda, podobně jako s Teplicemi jsme si utkání prohráli vlastními chybami. Líbilo se mi, jak zápas pískal rozhodčí."

U15: Slavoj Vyšehrad - Motorlet Praha 2:4 (1:0)

Góly: Pusch, Jaroš (p)

Sestava: Dvořák - Cedric, Moravec©, Komers, Blažek, Tomaides, Pusch, Čermák, Nikrmajer, Vágner, Jaroš

Střídali: Tesla, Štyndl, Endaltsev, Berg

Trenéři: Martinec, Semirád

Zapsal: O. Martinec