U15 porazila Kladno 3:1

U15 - Po porážce 0:2 minulý víkend na hřišti lídra soutěže Sokolova a středeční předehrávce na hřišti Karlových Varů (opět 0:2, které bylo zklamáním), extremně chtěli kluci bodovat a vstřelit zase nějaké góly.

Celý zápas se hrál bez velkého taktizování a byl bojem o každý míč. Bylo zřejmé, že vyhraje ten, kdo udělá méně chyb - a dále souboj mužstev rozhodl post brankáře, kdy náš Marek byl jistější a svůj tým několikrát podržel. V poli byla hra vcelku vyrovnaná, chvíli tlačilo Kladno, po chvíli zase my.

V prvním poločase si oba týmy vytvořily 3 velké šance. Kladno mělo dorážku zblízka, kterou Marek lapil, tečovanou střelu do břevna a na konci poločasu špatně vyřešená situace 3 kladenských útočníků na dva obránce. Náš Tadeáš nejprve už sám netrefil odkrytou bránu, podruhé už mířil přesněji a na zadní tyč to bylo na důležitých 1:0. Poslední naší šancí byl průnik Smíška střelou jen do brankáře. Poločasové vedení bylo příjemné, ale všichni cítili, že zdaleka není rozhodnuto.

Jen po pár minutách druhé půle bylo vše jinak. Čermy v půlícím kruhu vybojoval míč, rozehrál na levé křídlo Mišimu, následovala rychlá přihrávka na vápno Karlovi, přiťuknutí na nabíhajícího Čermyho, který si ještě křikl: „Přihraj…“ a přízemní střelou z první na zadní tyč střílel na 2:0.

Od té chvíle to stále bojovně hrající hosté měli těžké. 2-3x stříleli vedle branky, několik střel zneškodnil Marek, a za chvíli nastřelili břevno. Tím mohlo být sníženo na 2:1, ale prakticky z protiútoku se k míči dostal Tesla a tvrdou střelou od břevna do brány dával na 3:0. Pak už bylo jasné, že zápas hosté neotočí, ale stále šlo o to, neudělat zbytečnou chybu. Asi pět minut před koncem zápasu se přesto k míči dostal kladenský útočník, šikovně se uvolnil a krásnou střelou do šibenice snižoval na 3:1. Hosté si ten gól zasloužili.

Klukům se tak dokonale povedla odveta za podzimní prohru na Kladně 2:6, kdy ještě deset minut před koncem za stavu 2:2 jsme nedali gól z jasné šance. Pak z protiútoku kladenští dávali na 3:2 a pak ještě stihli dát další tři.

Rozhodčí řídili zápas s přehledem a byli féroví.

Komentář trenéra Martince: "Kladno jsme přehrávali po zemi, ale občas jsme se zbytečně uchylovali k nakopávaným míčům, které pak většinou končili ztrátou. Na rozdíl od posledních dvou utkání, kdy jsme vždy inkasovali ze standardních situací, jsme zkvalitnili pokrytí hráčů soupeře a i změnou rozestavení nedovolili Kladnu se dostat do šance. Již se nám uzdravili všichni marodi a tak jsme na lavičce nechali odpočinout oba útočníky, kteří se nedokázali prosadit proti Varům. Byli to oni, kteří měli v druhé půli převážit misky vah na naši stranu, a to se povedlo. Výborně zahrál Tesla, a tak se Hóňa posunul na střed, neboť je jeden z mála hráčů, kterého můžeme využít na více postech. Z mého pohledu rozhodl nástup do druhé části, který jsme na rozdíl od Motorletu zvládli. V jarní části jsme doma 3x vyhráli a 2x prohráli se skórem 14:7 a to znamená, že domácí hřiště nám vyhovuje.  Důležité bylo, že šance, které jsme si vypracovali, jsme i proměnili. Na rozdíl od předchozího zápasu ve Varech, kdy v první půli jsme měli čtyři 100% šance a nedali, tak v tomto utkání jsme byli úspěšnější."

U15: Slavoj Vyšehrad - SK Kladno 3:1 (1:0)

Góly: Tadeáš, Čermy, Teslič

Sestava: Štika - Blažek, Komers, Moravec, Cedric, Čermák, Tomaides, Štyndl, Nikrmajer, Tesla, Pusch

Střídali: Vágner, Jaroš, Šindler, Endaltsev

Trenéři: Martinec, Semirád