Juniorka Vyšehradu v neděli rozehraje jarní část I. A třídy

Juniorka Zhruba hodinu po nedělním dopoledním divizním zápase A-týmu Slavoje Vyšehrad s Brozany vyběhne poprvé na jaře k mistrovskému utkání také naše juniorka. Rezerva šemíků je účastníkem A-skupiny I. A třídy a 23. března ve 13.15 hod. rozehraje svůj zápas  na Vyšehradě s PSK Union. Soupeř ze Strašnic je na posledním místě tabulky.

Vyšehrad B figuruje po podzimu na páté příčce s 23 body. Na vedoucí FC Tempo (do přeboru odsud postupuje jen jeden tým) ztrácí 8 bodů, na druhou stranu má však také naštěstí dostatečný náskok na sestupové pozice, konkrétně 15 bodů.

Přesně tolik jich naši mladí hráči nastřádali hned v úvodu podzimní části, kdy měli fantastický nástup v podobě pěti výher za sebou. Následovaly čtyři remízy v řadě a ještě tři body z Újezdu nad Lesy, ze zbylých tří kol ale vytěžili jen jeden bod. Proto také ztratili přímý kontakt s čelem tabulky, který okupují po podzimu Tempo (31 bodů), Dolní Chabry (30) a nováček z Kolovrat (28).

Minimálně uhájit současné 5. místo

„Byl bych rád, abychom na jaře minimálně uhájili své dosavadní postavení,“ uvedl trenér Jaroslav Klíma. „Pohybovat se nadále v první polovině tabulky I. A třídy je reálné. Hlavně aby se nám vyhýbala zranění, protože kádr je velmi úzký. Na druhé straně je naše výhoda, že jeho základ je už nějaký čas spolu,“ připojil se kapitán juniorky Radek Hanzlík.

„Budeme tým doplňovat na jednotlivé zápasy třemi až čtyřmi hráči z kádru áčka, většinou těmi, co si v divizi moc nezahrají. Využít můžeme i starší dorostence,“ připomněl již obvyklou praxi trenér Klíma. „Kluci jsou mladí, někteří z nich stále ještě sbírají zkušenosti. Škoda, že nás na podzim provázela zranění, mohli jsme na tom být teď v tabulce mnohem lépe.“ Pokud to bude nezbytné, trenér sám obuje kopačky a pomůže klukům přímo na hřišti.

Je potřeba zlepšit tréninkovou morálku

Řada hráčů juniorky však byla v zimní pauze tak trochu na štíru s docházkou na tréninky. „Víme o tom, přístup musíme zlepšit všichni. I. A třída vyžaduje nejméně dva tréninky týdně. Pokud se podaří našemu áčku postoupit do ČFL, potom význam juniorky jako zálohy prvního mužstva stoupne,“ zdůraznil kapitán Hanzlík.

Svá domácí utkání hraje naše juniorka většinou po áčku, trenér Klíma tak může ihned využít jeho hráčů k odpoledním zápasům v I. A třídě. Už z toho vyplývá, že sbírat body by měl Vyšehrad B především v domácím prostředí.

„Železným mužem“ je kapitán Hanzlík

Na podzim byli nejlepšími střelci mužstva Jevgenij Čižikov, Martin Doksanský a Matěj Rajnoch, všichni dali po čtyřech gólech. Nejlepším nahrávačem byl Filip Turbák s osmi brankovými asistencemi. Rajnoch se však rozhodl nyní odejít do FSC Libuš.

Na podzim nastoupilo za juniorku celkem 33 hráčů. Do všech 13 zápasů nastoupili čtyři z nich, a to Radek Hanzlík, Martin Doksanský, Filip Turbák a Matěj Rajnoch. Pouze jediný Hanzlík však odehrál bez střídání kompletních 1170 minut.

Doksanský s Turbákem byli dvakrát střídáni, zatímco Rajnoch odehrál jen čtyři celé zápasy s 90 minutami. Dvakrát chyběl Honza Veverka, má tedy na svém kontě 11 odehraných utkání. Nastoupilo mj. také osm dorostenců, a to Jakub Skřivánek, Štěpán Klíma, Přemek Dušek, Viktor Žampa, Vojta Krejcar a tři Honzové: Kozel, Komers a Řezáč.

Zde je kompletní výčet na podzim odehraných zápasů u jednotlivých hráčů: 13 – Hanzlík, Doksanský, Turbák, Rajnoch, 11 – Veverka, 10 – Čižikov, 9 – Blažek, Červený, Duda, 8 – Procházka, 7 – Houdek, Příhoda, 6 – J. Klíma ml., 5 – Skřivánek, 4 – Š. Klíma, Kořínek, Smola, 3 – Dušek, Komers, Řezáč, 2 – Aliapulios, Budějský, Hradecký, Jung, Kozel, Mbah, Nosek, Žampa, 1 – J. Klíma st., Kočí, Krejcar, Marčík, Mojdl.

Výsledky juniorky v zimní přípravě

Vyšehrad B – Sokol Vraný 0:2 (0:0)

Hráno 23. února na Vyšehradě.

Branky: 70. a 71. Urban.

Vyšehrad B – Sokol Nebušice 8:1 (3:0)

Hráno 2. března na vyšehradě.

Branky: 49. a 89. Turbák, 87. a 90. Řezáč, 3. Tichý, 29. Macháček, 36. Rajnoch, 67. Kimranov – 88. Hubinec.

Vyšehrad B – Sokol Nespeky 11:4 (3:0)

Hráno 9. března na Vyšehradě.

Branky: 25., 50. a 83. Červený, 47. z pen., 53. a 85. Doksanský, 12. a 74. Duda, 13. a 65. Veverka, 80. Čižikov – 67, 76. a 89. Dixa, 55. Al Obaid.

Bilance juniorky v zimní přípravě

Celkem 3 zápasy, 2 výhry – 0 remíz – 1 porážka, skóre 19:7. Střelci branek: 3 – Červený, Doksanský, 2 –Duda, Řezáč, Turbák, Veverka, 1 – Čižikov, Kimranov, Macháček, Rajnoch, Tichý.

Kádr hráčů pro zápasy v I. A třídě

Brankář: Martin Blažek (narozen 1989)

Obránci: Jindřich Duda (1993), Radek Hanzlík (1986) CPT., Telis Aliapulios (1991), Jan Kořínek (1989)

Záložníci: Jan Veverka (1990), Jevgenij Čižikov (1991), Jaroslav Klíma ml. (1991)

Útočník: Donatek Kimranov/Kazachstán (1992)

Tabulka I. A třídy (skup. A) po podzimu

1. Tempo               13  10 1 2    43:19       31 b.

Hráno 24. srpna 2013.

Branky: 77. Antonín – 65. a 82. Jung, 57. Doksanský, 72. Veverka.

Rozhodčí: F. Kříž – Kučera, R. Hlavnička. ŽK: P. Boubín – Hradecký, Jung.

Vyšehrad B – Loko Vltavín B 5:2 (2:0)

Hráno 1. září 2013.

Branky: 40., 52. a 85. Budějský, 19. Turbák, 60. Nosek – 46. Dvořák, 56. Scheib.

Rozhodčí: Plzák – Hlaváček, Šulc. ŽK: Budějský – Nneji, Jakl, O. Kubík, Dvořák. ČK: 58. Červený, 78. brankář Procházka – 78. Dvořák.

SK Hostivař – Vyšehrad B 0:6 (0:4)

Hráno 7. září 2013.

Branky: 18. a 45. (+1) Čižikov, 21. Rajnoch, 38. Komers, 52. Nosek, 61. Skřivánek.

Rozhodčí: Vojtěch – Flimmel, Budař. Bez karet.

Vyšehrad B – SK Praga 2:0 (1:0)

Hráno 15. září 2013.

Branky: 28. Doksanský, 87. Komers.

Rozhodčí: Hlaváček – Wimmer, Vaněk. Bez karet.

Diváků: 35.

Viktoria Štěrboholy – Vyšehrad B 1:2 (1:1)

Hráno 22. září 2013.

Branky: 43. Františák – 29. J. Klíma ml., 78. Hanzlík.

Rozhodčí: Janků – Hurych, Švorc. ŽK: Jenšík – Duda.

Diváků: 50.

Spartak Kbely – Vyšehrad B 2:2 (1:2)

Hráno 28. září 2013.

Branky: 35. Podzemský, 64. Čéška – 23. Rajnoch, 25. Čižikov.

Rozhodčí: Šároka – Stěhule, Kalcovský. ŽK: Krátký – Příhoda, J. Klíma ml., Kořínek.

Diváků: 40. V 7. min. nedal Hanzlík (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad B – Sokol Kolovraty 0:0

Hráno 5. října 2013.

Rozhodčí: Šťástka – Wimmer, Bočok. ŽK: Hanzlík – J. Tuša.

SK Dolní Chabry – Vyšehrad B 3:3 (2:2)

Hráno 12. října 2013.

Branky: 11. Trojan, 40. Poláček, 68. Dejmek – 17. a 25. Rajnoch, 88. Duda.

Rozhodčí: Vojtěch – Rodová, Zika. ŽK: Poláček – J. Klíma ml., Š. Klíma, Čižikov. ČK: 51. Š. Klíma (Vyšehrad B).

Diváků: 60.

Vyšehrad B – Čechie Dubeč 0:0

Hráno 20. října 2013.

Rozhodčí: Multerer – Suchý, Šulc. ŽK: Kuchta, Vejr, Kopa (všichni Dubeč).

FK Újezd nad Lesy – Vyšehrad B 3:4 (0:1)

Hráno 27. října 2013.

Branky: 52. a 73. Kaucký (druhá z pen.), 70. Křelina – 53. a 67. Doksanský (první z pen.), 30. J. Klíma ml., 79. Červený.

Rozhodčí: Kříž – Vlček, Mesežnikov. ŽK: Mojdl (Vyšehrad B).

Diváků: 85.

Vyšehrad B – FC Tempo 1:3 (0:0)

Hráno 3. listopadu 2013.

Branky: 56. Veverka – 53. Koller, 65. Nwogu, 88. Míka.

Rozhodčí: Moudrý – Kučera, Švorc. ŽK: Rajnoch, Blažek, Houdek – Kadlec, Míka.

Diváků: 30.

Sokol Dolní Počernice – Vyšehrad B 0:0

Hráno 9. listopadu 2013.

Rozhodčí: Kutiš – Wimmer, Janků. ŽK: Šesták – J. Klíma ml., Rajnoch, Hanzlík. ČK: 86. Š. Klíma (Vyšehrad B).