Na Ďáblice to juniorka neumí: nálož 1:6 v podzimní derniéře

Juniorka – Ošklivou tečku za svým podzimním účinkováním v I. A třídě učinila naše juniorka. Doma podlehla týmu Ďáblic 1:6 a se ziskem 16 bodů a pouhými čtyřmi body odstupu od sestupových pozic stráví zimní pauzu uprostřed tabulky na 8. místě s pouhými 16 body, což je o sedm méně než loni na podzim… Nepomohla přítomnost posil z A-týmu ani pendlerů, na Ďáblice to zkrátka neumíme. Vzájemná bilance je tristní: všech sedm vzájemných zápasů v I. A třídě od roku 2011 jsme prohráli při součtu skóre 7:26.

V dresu hostí se tentokrát blýskl čtyřmi góly Michal Poláček, který hrával ČFL za Chomutov a letos na podzim přišel do Ďáblic na hostování z Třeboradic. Šest branek inkasovala juniorka Vyšehradu naposledy v září roku 2012 v utkání doma se Spartakem Kbely (3:6), rozdílem pěti branek prohrála naposledy v červnu 2011 v Královicích, kde prohrála rovněž 1:6.

K podzimní derniéře nastoupil Vyšehrad B se třemi útočníky v čele s Ansumou, přestože utrpěl šrámy v dopoledním zápase ČFL s Benešovem. Většinou se ale hrálo na druhé polovině hřiště, přesněji na něm se rodily mnohem efektivnější útočné výpady. Štěpán Klíma v naší bráně se měl co ohánět a už v první minutě zneškodnil hodně nebezpečnou střelu Maurova.

Fotbal v podání Ďáblic byl viditelně racionálnější a sofistikovanější, čehož logickým vyústěním byl jejich vedoucí gól přesně po čtvrthodině hry. Davídek obelstil jednoho z našich zadáků a střelou z úhlu přesně trefil a angličanem otevřel skóre: 0:1. O pět minut později zakončili pěknou kombinaci soupeře finální přihrávkou Fiala a přesnou střelou neobsazený Veselý: 0:2.

Na sklonku úvodní půlhodiny utkání ale po faulu na Řezáče z trestného kopu Dušek odcentroval před bránu, kde už si Ansuma věděl rady a hlavou snížil: 1:2! Vzápětí však, vzhledem ke svému zranění, odstoupil.

Nahradil jej Čižikov, který se prakticky hned po svém příchodu na hřiště dokázal prosadit do čisté gólové šance, ve skluzu však přestřelil. V první půli mohli skórovat i Rybařík a Komers, ani oni se z velmi dobrých pozic neprosadili. Kontaktní stav 1:2 se ale podařilo udržet jen krátkou chvíli, ve 31. min. totiž přihrával Davídek a poprvé zakončoval Poláček: 1:3.

Po změně stran přidal Poláček ještě další tři branky (přesně před rokem nás takto v podzimní derniéře „sestřelil“ Lukáš Fiala, který byl autorem ďáblického hattricku), a tak už čtvrt hodiny před koncem byla stav 1:6. Dost toho ještě pochytal Štěpán Klíma, nejlepší hráč našeho týmu v tomto utkání – v podstatě lze říct, že zabránil dvoucifernému přídělu.

Na druhou stranu se opakovala situace z mnoha předchozích zápasů v podobě zahazování i těch nejneuvěřitelnějších šancí. Jmenovitě uvádět autory všech těchto spálených šancí už ani nemá smysl, vedle dvou až tří z první půle jich byl po změně stran dvojnásobný počet. Každopádně zápas dospěl z našeho pohledu k výsledku 1:6, tedy přesně opačnému, než co uhrála juniorka týden předtím v Dolních Počernicích.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Jsem spokojen s tím, co předvedlo dopoledne áčko proti Benešovu, a tak si nenechám tímhle zkazit radost. Zatímco jsme se kopali za uši, Ďáblice nás opět školily v produktivitě a dávaly nám góly po kombinaci i z malého vápna. Chtěli jsme hrát s tímto soupeřem fotbal, nakonec to ale z naší strany vyznělo místy až tragikomicky – v první půli dvě zahozené tutovky, ve druhé půli pět až šest. Neproměníme ani trojšanci v rychlém sledu za sebou. I proto jsme teď v tabulce tam, kde jsme, s minimálním odstupem na sestupové příčky.“

Trenér Ďáblic František Peřina: „Mladí hráči Vyšehradu jsou jedněmi z mála v této soutěži, kteří s námi chtějí hrát a také opravdu hrají fotbal. Proto je těžké říct, zda je rozdíl pěti branek odpovídající průběhu utkání. Každopádně jsme se prosadili díky větším zkušenostem našich fotbalistů, vždyť například takový Horváth hrál první ligu za Příbram či za Dunajskou Stredu v předkole Ligy mistrů, další pak v ČFL nebo divizi. Zahustili jsme střed hřiště, dařila se nám kombinace a dokázali jsme ji vyjádřit i gólově. Po třetím gólu jsme už měli zbývající hodinu hry pod kontrolou. Poláček dal až dosud čtyři góly, a tak v tomto utkání svůj střelecký účet zdvojnásobil. Co nás však mrzí, jsou bodové ztráty se soupeři, kteří s námi hrát fotbal nechtějí. A také ztráta vyloučeného Mamurova, který bude chybět v prvním jarním zápase proti Braníku.“

Slavoj Vyšehrad B – SK Ďáblice 1:6 (1:3)

Branky: 29. Ansuma – 31., 50., 72. a 76. Poláček, 15. Davídek, 20. Veselý.

Střely na branku: 7:14. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:2. Přímé kopy: 7:3.

Rozhodčí: Rodová – Opočenský, Mesežnikov. ŽK: Doksanský, Kubík, Čižikov – Máj, Novák. ČK: Mamurov (Ďáblice).

Diváků: 40.

Vyšehrad B: Š. Klíma – Kubík, Hanzlík, Doksanský, Dušek – Zavadil, Řezáč, Smolák – Komers, Ansuma (30. Čižikov), Rybařík. Trenér Jaroslav Klíma.

Ďáblice: Chrobok – Mamurov, Jeřábek, Máj, Krátký (76. Král) – Horváth (82. Panýrek), Veselý, Novák (58. Čáha), Davídek (79. Danylych) – Poláček, Fiala. Trenér František Peřina.