Juniorka chce na jaře napravit nevýrazný podzim v I. A třídě

Juniorka Napravit nemastné neslané vystoupení z podzimní části I. A třídy a vylepšit dosavadní postavení na 8. místě čtrnáctičlenné tabulky, jak to jen půjde – to je jasný úkol, se kterým vstoupí v neděli 22. března v půl druhé odpoledne do jarních bojů juniorka Slavoje Vyšehrad. Prvním letošním soupeřem budou našim mladým hráčům TJ Kyje Praha 14. Na sestupové pozice má sice Vyšehrad B jen čtyři body k dobru, ale problémy tohoto druhu si trenér Jaroslav Klíma ani hráči vůbec nepřipouštějí. Při pohledu na tabulku nemíří zraky dolů pod sebe, ale výš, nad sebe. Alespoň k pozici čtvrtých Ďáblic, které mají o pět bodů víc.

V posledním přípravném utkání si rezerva šemíků vylepšila sebevědomí drtivou výhrou 12:2 nad Slivencem. „Čekám rozhodně lepší jaro než podzim a žádné komplikace se záchranou. Tak, abychom si mohli v klidu zahrát fotbal. Juniorka bude jako obvykle doplňována o hráče z A-týmu, případně dorostu, bude-li potřeba,“ uvedl trenér Jaroslav Klíma.

Mladí hráči z A-týmu jsou pro nás přínosem, navíc jádro hráčů juniorky je dlouho pohromadě, už jsme sehraní. Boj o záchranu si vůbec nepřipouštím, naopak, v našich reálných možnostech je zaútočit na čtvrté místo. Budou-li chodit pravidelně tak tři posily z áčka, možná i na třetí místo. Odešli Jirka Kubík, Martin Doksanský a Jirka Ivančo, to jsou určitě kvalitní hráči, ale věřím, že se je podaří nahradit. Leccos napoví už první zápas s Kyjemi,“ přidal se kapitán Radek Hanzlík. Svá domácí utkání odehraje juniorka většinou po áčku, lze tak ihned využít jeho hráčů k odpoledním zápasům v I. A třídě.

Ve velké většině podzimních utkání I. A třídy měla naše juniorka herní převahu: Vltavínu B nastřílela 10 gólů, Dolním Počernicím 6, Kyjím a Dubči po 5, Kbelům 4 branky, tam nebyl problém. V jiných zápasech ale totálně selhala v koncovce, a tak jich nakonec sedm z třinácti prohrála.

Výsledkem je s 36 góly a průměrem 2,8 na zápas druhý nejlepší útok v soutěži, hned po vedoucím Braníku, a naopak společně se Štěrboholy čtvrtá nejhorší obrana. Podzimní bilanci 5 výher – 1 remíza – 7 proher a skóre 36:26 by se na jaře rozhodně mělo podařit vylepšit. V případě potřeby bude znovu připraven obout kopačky a zasáhnout do hry i trenér Klíma.

Na podzim byli nejlepšími střelci Komers (8 branek), Rybařík (6) a Doksanský (4), nahrávači pak Ivančo s Rybaříkem (oba 6 gólových asistencí). Skvělou střeleckou mušku prokázal v zimní přípravě Franta Rybařík, jenž včetně utkání za A-tým nastřílel dohromady 13 gólů!