INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Ve čtyřech zápasech podzimu povede B-tým Jaroslav Klíma

Juniorka – Šéf FK Slavoj Vyšehrad a současně trenér A-týmu Jaroslav Klíma odkoučuje zbývající čtyři podzimní zápasy juniorky v I. A třídě. Ta se nachází po devíti podzimních kolech na nelichotivém předposledním místě tabulky skupiny A se ziskem pouhých čtyř bodů. Po zápase s Čechií Dubeč, který se hrál v neděli 18. října a skončil domácí porážkou 4:8, podala trenérská dvojice Ondřej Hatina – Aleš Vydlák rezignaci.

„Čekají nás na podzim ještě zápasy s prvními dvěma týmy tabulky, tedy Újezdem nad Lesy a Ďáblicemi, dále Březiněvsí a posílenými Dolními Počernicemi. Pokusíme se z nich vytěžit alespoň nějaké body,“ uvedl Jaroslav Klíma, který již v předchozích sezonách koučoval oba celky mužů současně. Jenomže to neměl Vyšehrad své áčko v profesionální soutěži, kde je potřeba řešit nejen výkonnost týmu, ale i spoustu dalších organizačních záležitostí.

Asistentem Jaroslava Klímy bude u juniorky František Hrachovec, který působil až dosud coby člen trenérského triumvirátu u našeho staršího dorostu. Vzájemnou spolupráci si oba vyzkoušeli „naostro“ již letos na jaře a rezervní tým mužů dosahoval pod jejich vedením v I. A třídě velmi solidních výsledků, například vítězství 7:0 na Pragovce.

Jaroslav Klíma převzal tým juniorky od Jiřího Bošanského v polovině sezony 2012/13, a koučoval ji tak nepřetržitě dva a půl roku: celkem pod jeho taktovkou 56 zápasů s bilancí 26 výher – 13 remíz – 17 porážek při skóre 146:98. Vzhledem k termínové kolizi se zápasy A-týmu vynechal v tomto období devět zápasů juniorky: třikrát jej zastoupil na lavičce Milan Doruška, dvakrát Milan Kopřiva a Jan Křemen, jednou potom František Řezáč a František Mysliveček.

Jak už bylo uvedeno v referátu z nedělního zápasu s Dubčí (4:8): hned následující utkání bude takové, že těžší si lze sotva představit – na půdě vedoucího týmu tabulky. V neděli 25. října hraje tedy Slavoj Vyšehrad B v Újezdu nad Lesy, výkop je v půl třetí odpoledne.

Potom ještě přijdou na řadu tato podzimní střetnutí: v neděli 1. listopadu na Děkance s nováčkem z Březiněvsi (nyní 11. v tabulce), v sobotu 7. listopadu v Dolních Počernicích (12. v tabulce) a nakonec v neděli 15. listopadu na Děkance s Ďáblicemi (2. v tabulce).


PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...