Již tradiční derniéra juniorky: dostala za vyučenou od Ďáblic

Juniorka – Devět vzájemných soubojů, v nich devět porážek a součet skóre 9:36. To je neblahá bilance juniorky Vyšehradu v zápasech I. A třídy s Ďáblicemi. Od soupeře, se kterým vždy končí podzimní i jarní část, tentokrát utržila na Vyšehradě nášup 0:5. Rezerva šemíků tak přezimuje se sedmi body na předposledním 13. místě tabulky skupiny A.

Již po minutě hry se probil vcelku snadno až před brankáře Procházku hostující forvard Blažek, gólman Vyšehradu ale jeho čistou gólovou šanci zneškodnil. V 8. min. ale rozhodčí odpískal v rohu vápna faul na Blažka a Novák z penalty poslal hosty do vedení 0:1. Vzápětí běželi sami dva hráči Ďáblic na Procházku, ten se ale opět vyznamenal a gólu zabránil. Pak se ale na druhé straně po spolupráci s Telvákem dostal ke střele nejlepší střelec juniorky Komers, trefil ruku hostujícího Nováka ve vápně, ale hrálo se dál! Tady měla být penalta pro domácí.

Podruhé kapituloval Procházka ve 12. min. kdy jej překonal Blažek: 0:2. Snížit mohl po ideálním centru zleva od Podobského Komers, ve skluzu ale bohužel minul bránu. To byla stoprocentní šance. Naopak přesně po půlhodině hry neobsazený Blažek na zadní tyči upravil na 0:3. Do poločasu měli hosté ještě další dvě vyložené šance.

Po změně stran Blažek toužil po hattricku, Procházku ale už nepřekonal. Sice se mu to potřetí povedlo, ale z ofsajdu, a tak gól neplatil.

Další tutovku hostí odvracel na čáře Křemen, ale v 63. min. Zemánek odcentroval zleva a nejlepší střelec soutěže Davídek z malého vápna trefil: 0:4. Snížit mohl Komers, jeho nepříliš důraznou střelu ale odvrátil na čáře jeden z hráčů hostí. Minutu před koncem pak střídající David Procházka uzavřel na 0:5. Ďáblice vyhrály naprosto zaslouženě, o čemž svědčí mj. i poměr střel na branku: 3:19.

Slavoj Vyšehrad B – SK Ďáblice 0:5 (0:3)

Branky: 12. a 30. Blažek, 8. Novák z pen., 63. Davídek, 89. D. Procházka.

Střely na branku: 3:19. Střely mimo: 9:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:6.

Rozhodčí: Nykl – Stumpf, Belei. Bez karet.

Diváků: 15.

Vyšehrad B: J. Procházka – Skřivánek, J. Klíma ml., Hanzlík, Rossmann (61. Rudakov) – Telvák, Řezáč, Křemen, Podobský – Komers, Mamedov (44. Vojtěch). Trenér Jaroslav Klíma.

Ďáblice: Chrobok – Veselý, Průša, Máj, Kordule (72. Plechatý) – Novák – Jiroušek (55. Horváth), Fiala (70. Kaiser), Davídek, Zemánek – Blažek (81. D. Procházka). Hrající trenér Martin Průša.