Juniorka chce v nové sezoně atakovat vyšší příčky I.A třídy

Juniorka – Rezerva týmu mužů Slavoje Vyšehrad prožila své dosud nejlepší časy v letech 2007 až 2010. Tehdy vyhrála B-skupinu I. A třídy a pak působila tři roky v pražském přeboru. Po sestupu zpět má nyní za sebou šest sezon v A-skupině I. A třídy, během nichž skončila dvakrát na 6. místě. Tohle dosud nejvyšší umístění chce ale letos vylepšit.

„Představuji si naši pozici do třetí, nejhůř páté příčky tabulky. Do přeboru postoupily týmy Újezdu nad Lesy a Ďáblic, a tak je pro mě letos největším favoritem I. A třídy Březiněves s několika ligovými fotbalisty. My zde budeme znovu využívat hráče z lavičky našeho A-mužstva,“ uvedl trenér a současně šéf klubu Jaroslav Klíma. Sám, pokud je potřeba, neváhá v 51 letech nazout kopačky a nastoupit do mistrovského utkání I. A třídy, tedy šesté nejvyšší soutěže.

V kádru jsou aktuálně brankář Jan Procházka (ročník 1991), obránci Radek Hanzlík (1986, kapitán týmu), Jakub Pešička (1997, posila z Kladna), Petr Šlegl (1997) a František Hrachovec (1997), záložníci Jaroslav Klíma mladší (1991), Štěpán Klíma (1995), David Rodina (1997) a Jiří Filip (1997), útočníci Jan Komers (1995) a Jan Řezáč (1995). Dosavadní dorostenci Šlegl, Rodina a Filip jsou současně členy širšího kádru A-týmu.

V srpnu sehrála juniorka Vyšehradu tři přípravné zápasy. Nejprve v Nespekách prohrála 0:2, poté v Dolních Břežanech porazila FSC Libuš 8:2 a nakonec tento týden v úterý vyhrála v Nebušicích 10:2. Nejlepšími střelci byli útočníci David Smolák a Tadeáš Madej se čtyřmi góly. Už z toho je zřejmé, že do zápasů pravidelně „naskakují“ hráči A-týmu, případně z dorostu. Bude tomu tak i v nadcházející sezoně. Vyšehrad B do ní vstoupí již tradičně na hřišti v Kyjích, hraje se tuto neděli 28. srpna od 17 hodin.

Podzimní program juniorky v I. A třídě (skupina A)