Juniorka vyhrála v Kyjích 5:0, Madej byl u čtyř z pěti branek

Juniorka – Vstup do nové sezony pražské I. A třídy vyšel B-týmu mužů Slavoje Vyšehrad na jedničku. Rezerva šemíků vyhrála 5:0 v Kyjích, byť téměř celý první poločas byl na ukazateli skóre bezbrankový stav. V nastaveném čase však otevřel skóre Jiří Heřman a po přestávce padly do sítě domácích další čtyři góly. Nakonec se trefil i hrající trenér Jaroslav Klíma, který uzavřel skóre pět minut před koncem utkání. Jeho nejvýraznější postavou však byl útočník A-týmu Tadeáš Madej, který jednu branku vstřelil sám a u tří dalších měl gólovou asistenci.

V brance se objevil teprve 16letý Marek Štika a jeho premiéra v mistrovském utkání kategorie mužů dopadla na výbornou, protože uhájil čisté konto. Měl ale i štěstí, když v prvním poločase kyjský útočník Srba nastřelil břevno jeho brány. Nedlouho poté se rozvlnila síť za jeho zády, gól ale neplatil pro ofsajd.

Jinak ale hráči v bílých dresech především pozorně bránili, gólman Cibulka přestál několik horkých chvil, a tak uhájil svoji svatyni téměř až do poločasového hvizdu. Téměř… V nastaveném čase první půle převzal Kubík míč od Madeje, postaral se o finální přihrávku a Heřman střelou z vápna k tyči otevřel skóre: 0:1!

Pět minut po změně stran byl těsně před vápnem faulován Kubík a Madej krásnou trefou z trestného kopu přes zeď do šibenice trefil: 0:2!

V 70. min. po kombinaci z pravé strany Madej přihrával a nadvakrát zakončoval Štěpán Klíma: 0:3! Stalo se tak sedm minut poté, co příšel na hřiště za Komerse.

O čtyři minuty později si připsal Štěpán Klíma gólovou asistenci poté, co převzal míč od kapitána Hanzlíka a přihrál dorostenci Šindlerovi, který trefil pod břevno: 0:4! Stejně jako Štika i Šindler nastoupil v mistráku poprvé za tým mužů a svůj debut si osladil autorstvím gólu.

Čtvrt hodiny před koncem utkání vystřídal nového hráče Jakuba Pešičku (posila z Kladna) trenér Jaroslav Klíma a symbolicky uzavřel skóre. Svoji první šanci sice ještě neproměnil, tu druhou po přihrávce od Madeje v 85. min. ale už ano: 0:5! Ve vzájemném souboji s Kyjemi v I. A třídě tak vyhrála juniorka Vyšehradu pošesté za sebou.

Hrající trenér Jaroslav Klíma: „Byli jsme lepším týmem a zaslouženě v Kyjích vyhráli. Domácí bránili místy se všemi deseti hráče z pole ve vlastním vápně, a tak nebylo snadné se prosadit. Přesto jsme si už v první půli vypracovali tři čisté gólové šance, ale prosadili jsme se až gólem do šatny. Dobře jsme kombinovali, mělo to hlavu a patu, a nakonec jsme mohli vyhrát i víc než 5:0.“

TJ Kyje – Slavoj Vyšehrad B 0:5 (0:1)

Branky: 45. (+1) Heřman, 50. Madej, 70. Š. Klíma, 74. Šindler, 85. J. Klíma.

Rozhodčí: Maiello – Habada, Jakl. ŽK: Trval – Kubík, Heřman.

Diváků: 80.

Kyje: Cibulka – Bartakovič, Havlíček, Noha (63. Moudřík), Smekal – Trval, Dvořák, Tipta, Horák – Srba, Havlík (49. Menšík). Trenér Miloš Trinkmoc.

Vyšehrad B: Štika – Pešička (75. J. Klíma), Hanzlík, Macej, Řezáč (53. Šindler) – Madej, Rodina, Kubík, Smolák – Heřman, Komers (63. Š. Klíma). Hrající trenér Jaroslav Klíma.