Se Štěrboholy jako na horské dráze: od 2:0 přes 2:3 až k 5:3

Juniorka – Rezerva týmu mužů Slavoje Vyšehrad dosáhla v I. A třídě na desáté domácí vítězství za sebou. V sobotu 22. dubna porazila Viktorii Štěrboholy 5:3, navzdory posílení o řadu hráčů třetiligového A-týmu to však byla docela perná šichta. V polovině první půle sice vedli naši hráči 2:0 a mohlo se zdát, že utkání bude bezproblémové. Zdání však klamalo. Čtvrtý tým tabulky díky třem trefám v rozmezí 13 minut otočil skóre na 2:3 a hráči Vyšehradu zachraňovali tříbodový zisk až po změně stran, byť ještě rychlejší kanonádou: třemi góly během devíti minut. V polovině druhé půle tak už svítil na ukazateli skóre konečný stav 5:3. Střelecký průměr si juniorka vylepšila zase o několik setin na současných 4,17 gólu na zápas. Bohužel ztráta na vedoucí Dolní Chabry, jež porazily 2:1 Hostivař, zůstala 6 bodů. Ale do konce sezony zbývá ještě osm kol.

Stejně jako týden předtím na Pragovce dosáhl hattricku Jiří Heřman, po jednom gólu připojili Jaroslav Macej a Tadeáš Madej. Tři brankové asistence si připsal v tomto utkání Štěpán Klíma.

Poprvé udeřili hráči Vyšehradu po deseti minutách hry, kdy po přihrávce od Š. Klímy Heřman využil chvilkového zaváhání hostující defenzivy a přehodil brankáře Košťáka: 1:0! Přesně v polovině první půle znovu obstaral finální přihrávku Š. Klíma a zakončoval Macej: 2:0!

Brankostroj se ale nerozjel, naopak ve 29. min. bývalý hráč Vyšehradu Sarichev střelou zdálky, která se odrazila od tyče do sítě, zaskočil gólmana Štiku: 2:1. Na vině však nebyl jen mladý gólman, ale i nedůsledně bránící hráči v poli.

Navíc Sarichev, který se na vyšehradském hřišti dobře orientuje, rozehrál ve 33. min. zprava rohový kop a na zadní tyči hlavičkoval zblízka Halama: 2:2. Uplynuly jen dvě minuty, a zase to byl Sarichev, kdo se pokoušel překvapit Štiku, ten se tentokrát nenechal a střelu kryl. A vzápětí si poradil i s prudkou ranou Kotšmída.

Jenomže tři minuty před pauzou Sarichev potřetí úspěšně zaúřadoval, byl totiž i u třetí branky hostí. Na jeho trestný kop si naběhl štěrboholský kapitán a bývalý záložník Bohemians 1905 Marek a hlavou poslal tým červenobílých do vedení: 2:3. Viktoria předváděla sofistikovaný a efektivní fotbal, bylo znát, že pod vedením svého 31letého trenéra učinila značný herní pokrok. Odchovanec Slavie Jiří Studík měl své zkušenosti odkud čerpat; nejen ve svém mateřském klubu, ale i při svých prvoligových a druholigových štacích na Slovácku, ve střížkovské Bohemce a v Mostu.

Domácí jedenáctka však nastoupila do druhé půle s patřičně „umytými hlavami“ a konečně se do zápasu opřela s pořádným drajvem. Vynutila si územní převahu i šance a v 57. min. přišlo vyrovnání. Po dlouhém pasu od Kratochvíla Macej v hlavičkovém souboji vyválčil balon pro Heřmana, který postupoval z levé strany na brankáře a trefil na zadní tyč tam, kam chtěl: 3:3!

V 62. min. vyhrál pro změnu individuální souboj Š. Klíma, míč získal Doležal, zatáhl ho po pravé straně až k zadní lajně a zpětnou přihrávkou našel Madeje, jenž pálil bez přípravy: 4:3! A to už byl také vítězný gól.

Nezůstalo jen u něj, o čtyři minuty později přišla ještě pojistka. Macej zatáhl balon po pravé straně a zpětnou přihrávkou našel Heřmana, který si zkompletoval hattrick. 5:3!

Štěrboholy byly ve druhé půli přinuceny omezit své ofenzivní výpady na brejky, přesto si ještě jednu gólovou šanci vypracoval Sarichev. Štika mu ji však zneškodnil.

K dalšímu utkání I. A třídy nastoupí naše juniorka opět na domácí půdě: v sobotu 29. dubna od 14.00 hod. proti Slovan Kunratice, jemuž má z podzimu hodně co vracet: debakl 2:8.

Trenér Jaroslav Klíma: „Dostali jsme se sice poměrně brzy do dvoubrankového vedení, za stavu 2:0 jsme ale začali hrát profesorský a líný fotbal. Následkem toho soupeř otočil skóre na 2:3. V poločase byla v kabině bouřka, takže po ní už to bylo z naší strany podstatně lepší a ve druhé polovině jsme utkání ovládli. S body je nakonec spokojenost.“

Slavoj Vyšehrad B – Viktoria Štěrboholy 5:3 (2:3)

Hráno v sobotu 22. dubna.

Branky: 10., 57. a 66. Heřman, 23. Macej, 62. Madej – 29. Sarichev, 33. Halama, 42. Marek.

Rozhodčí: Lafata – Kutiš, Jeřábek. ŽK: Madej, Kubík, Macej, Šlegl – Prokop, Marek, Sarichev.

Diváků: 25.

Vyšehrad B: Štika – Šlegl, Kratochvíl, Safianyk – Macej (75. Bandúr) – Š. Klíma, Doležal, Smolák (64. Filip) – Madej, Kubík, Heřman. Trenér Jaroslav Klíma.

Štěrboholy: Košťák – Prokop, T. Procházka, Růžička, Františák – Kotšmíd, Marek, Krejčík, Jindra (67. Brožek) – Sarichev, Halama. Trenér Jiří Studík.