Šlágr I. A třídy pro Chabry: zvítězily na Vyšehradě 2:1

Juniorka – Nejdůležitější utkání jarní části I. A třídy juniorce Slavoje Vyšehrad nevyšlo. V souboji druhého s prvním týmem tabulky podlehla na vlastní půdě vedoucím Dolním Chabrům 1:2, a tak pět kol před koncem činí rozdíl mezi oběma týmy již 9 bodů.

Uplynulo snad jen deset vteřin od zahájení hry a domácí tým šel do vedení. Macej přihrál doleva Madejovi a ten ostrou střelou přesně k zadní tyči propálil brankáře Dikusara: 1:0!

Zkušené hrače Chaber to ale nevyvedlo z míry. V 8. min. Palma bodlem vypálil k tyči, brankář Štika balon kryl. Minutu nato už ale poprvé kapituloval. Palma zprava odcentroval a Outlý z místa penalty vyrovnal: 1:1. A za další minutu už tým hrající v zelenobílých dresech vedl. Po centru zleva téměř z rohu hlavičkoval na malém vápně Strnad: 1:2.

V tu chvíli nikdo nemohl tušit, že jde o konečný stav. Přesně po půlhodině hry měl velkou šanci vyrovnat Smolák, brankář Dikusar ale míč chytil.

Naopak třetí gól Chaber mohl přidat Outlý, místo toho se ale jen chytil za hlavu, protože jeho střela minula Štikovu bránu. Šanci měl i Matysík, ani on nedal. Ve 36. min. byl právě Matysík ve vápně nakopnut Kaňkou, měla tedy být penalta, ale nebyla. Rozhodčí Les nechal pokračovat ve hře.

Minutu před poločasem musel zraněný Matysík vystřídat, nahradil ho Řezáč. Hned jak přišel na hřiště, dostal se i on do vyložené šance, jeho střelu ale Dikusar vyrazil.

Po změně stran to zkoušeli bez úspěchu Heřman a Madej, na druhé stran musel zachraňovat vyběhnuvší Štika před Bartákem. V 83. min. Outlý fauloval Heřmana a Kratochvíl střelou z trestného kopu trefil horní část břevna brány hostí.

Dvě minuty nato po přihrávce od Š. Klímy spálil velkou šanci Smolák a neujal se ani Madejův centr z pravé strany, nikdo z hráčů domácího týmu ho nezasáhl. Série jedenácti domácích vítězství Vyšehradu B za sebou tak skončila.

K dalšímu utkání I. A třídy nastoupí naše juniorka v neděli 21. května od 17 hodin v Dubči. Potom zbudou ještě čtyři zápasy: v sobotu 27. května doma s Újezdem nad Lesy B, v neděli 4. června v Březiněvsi, v sobotu 10. června doma s Dolními Počernicemi a nakonec v sobotu 17. června v Uhříněvsi.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Dali jsme snad nejrychlejší gól v historii Vyšehradu, pak jsme sami ale darovali soupeři dvě gólové situace, a stav byl tak brzy 1:2. V dalším průběhu utkání jsme zahodili pět vyložených šancí, a to se musí v souboji s takovým protivníkem projevit. Takže místo toho, abychom vyhráli rozdílem dvou až tří branek, jsme prohráli. Máme v týmu většinu mladých hráčů, tíhu zápasu podle všeho neunesli.“

Trenér Chaber Zdeněk Peclinovský: „Zaspali jsme vstup do utkání a inkasovali jsme tak brzy, že jsem měl v tu chvíli obavy, abychom odsud neodjeli s debaklem. Díky dvěma krásným gólům jsme ale vývoj zápasu brzy otočili. Těsný náskok jsme si pak už ohlídali a dohráli zápas v relativním klidu. Řeči o případném postupu do přeboru jsem u mužstva zakázal, teď se už ale o tom budeme bavit s vedením klubu. Zatím o tom stále nejsme rozhodnuti, kromě toho jsme dosud I. A třídu nevyhráli, čeká nás posledních pět kol.“

Slavoj Vyšehrad B – SK Dolní Chabry 1:2 (1:2)

Hráno v sobotu 13. května.

Branky: 1. Madej – 9. Outlý, 11. Strnad.

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 1:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:4.

Rozhodčí: Les – F. Maiello, V. Novotný. ŽK: Smolák – Palma, Brabec.

Diváků: 70.

Vyšehrad B: Štika – Š. Klíma, Šlegl, Kratochvíl, Safianyk (58. Filip) – Smolák, Macej, Hanzlík, Madej (76. Rossmann) – Matysík (44. Řezáč), Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Saladiak. Trenér Jaroslav Klíma.

Dolní Chabry: Dikusar – Hronek, Kovář, Brabec, Kozler – Černý – Kaňka (69. Václavíček), Outlý (90. +1 Janda), Palma, Barták – Strnad (88. Zorea). Trenér Zdeněk Peclinovský.