Hodně těžký poslední zápas: Uhříněves – Vyšehrad B 3:5

JuniorkaNejúspěšnější sezonu za posledních sedm let v pražské I. A třídě má za sebou B-tým mužů Slavoje Vyšehrad. Zakončil ji v sobotu 17. června vítězstvím 5:3 v Uhříněvsi, tedy na hřišti, kde dosud nikdy nevyhrál. Až nyní. Díky tomuto počinu dosáhl náš tým na šedesátibodovou hranici, což je víc než dvojnásobek z předchozí sezony. A díky 115 nastříleným gólům dosáhl průměru 4,42 na zápas. V letošní sezoně je tak sedmým střelecky neproduktivnějším českým týmem: před Vyšehradem B jsou pouze Karlovy Vary B, Březová, Kratonohy B, Mšeno, Pěnčín a Vroutek.

Na Dolní Chabry, vítěze A-skupiny pražské I. A třídy, ale ani tato střelnice nestačila. Ztráta nakonec zůstala přesně taková, jaká byla už po podzimu, tedy 6 bodů. Vyšehrad B skončil ve skupině A na druhém místě tabulky a má alespoň lepší bilanci než druhý tým skupiny B, jimiž jsou Střešovice. Zda to bude stačit na postup do pražského přeboru mimo pořadí, je v tuto chvíli ve hvězdách a spíš nepravděpodobné, nicméně naděje umírá poslední.

V Uhříněvsi nastoupila juniorka bez Radka Hanzlíka, který už odcestoval na dovolenou. Kapitánskou pásku si tak navlékl Jiří Kubík a připsal si asistence u dvou z pěti branek. Jejich autory byli Jan Řezáč, Jiří Filip, Tadeáš Madej, Radim Matysík a Karel Kratochvíl z penalty. Ve druhém poločase nastoupil v roli střídajícího hráče trenér a majitel klubu Jaroslav Klíma.

V prvním poločase hrál tým hostí po větru a už po pěti minutách hry šel do vedení. Záložník Pusch, nejproduktivnější hráč staršího dorostu v této sezoně, přihrál do vápna Řezáčovi a ten střelou na zadní tyč otevřel skóre: 0:1! Ve 13. min. Madej přihrál Matysíkovi, ten přenechal míč Kubíkovi, jen obstaral finální přihrávku a úspěšně zakončoval Filip: 0:2!

Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, minutu před poločasem ale Čechie (pod vedením bývalého trenéra naší U 19 Richarda Havlíka) zvedla hlavu a Březina snížil na 1:2.

Po obrátce hrál tým Vyšehradu B proti větru, který navíc značně zesílil. Natolik, že výkopy Máry Štiky se vracely na vlastní polovinu hřiště, a tak měli domácí hráči spojence v klimatických podmínkách. Díky tomu také v 56. min. po dlouhém centru z poloviny hřiště Alba vyrovnal na 2:2.

Hned po rozehrání ze středu hřiště ale juniorka získala znovu vedení. Matysík přihrál doprava na Madeje a ten po samostatné akci poslal Vyšehrad B znovu do vedení: 2:3!

V 75. min. Uhříněves opět vyrovnala, Alba se trefil přímo z rohového kopu. Pomohl tomu však znovu vítr, jenž nabral míč a ten skončil ve vzdálenějším růžku Štikovy brány: 3:3.

Z týmu hostí měli gólové šance Kubík a Macej, ale neproměnili je. Ale v 79. min. po přihrávce od Š. Klímy vstřelil vítězný gól Matysík: 3:4! Dvě minuty nato, po faulu ve vápně na Kubíka, přidal ještě pojistku Kratochvíl, z penalty uzavřel skóre: 3:5! Poslední zápas v této sezoně byl už jedenáctým, v němž nastřílela juniorka pět nebo více branek.

Hrající trenér Jaroslav Klíma: „Vydřené vítězství. Domácí nás ve druhé půli mleli, v některých úsecích hry jsme se nedostali ani za půlku, ale za stavu 3:3 jsme to přece jen zlomili dvěma góly, a to jsme ještě měli další tři šance. Celkově je však pro nás druhé místo zklamáním. I. A třídu jsme nedokázali vyhrát, o čemž rozhodly výsledky našich vzájemných utkání s Chabry. V obou, jak na podzim u nich, tak v jarní odvetě na Vyšehradě, jsme měli víc šancí a měli jsme je vyhrát, místo toho jsme z nich získali jen bod. Máme mladý tým, naši hráči v těchto rozhodujících zápasech neunesli jejich tíhu.“

Čechie Uhříněves – Slavoj Vyšehrad B 3:5 (1:2)

Hráno v sobotu 17. června.

Branky: 56. a 75. Alba, 44. Březina – 6. Řezáč, 13. Filip, 57. Madej, 79. Matysík, 81. Kratochvíl z pen.

Rozhodčí: Andras – Rod, Štípek. ŽK: Stonawski – Madej, Š. Klíma.

Diváků: 80.

Uhříněves: Kudrnáč (46. Šouba) – Luňák, M. Procházka, Březina, Rajdl – Stonawski (81. Suchý), Hlava (87. Přívratský), Kaněra (66. K. Šindelář), Cabrnoch – Alba, Opelka. Trenér Richard Havlík.

Vyšehrad B: Štika – Š. Klíma, Kratochvíl, Rossmann – Šlegl – Madej, Matysík, Pusch (57. J. Klíma st.), Filip – Kubík, Řezáč (51. Macej). Hrající trenér Jaroslav Klíma.

Nejproduktivnější české týmy (průměr gólů na zápas)

6,08 1. FC Karlovy Vary B  (I. B třída Karlovarského kraje)