Juniorka vyhrála v Bohnicích 5:1, na tři body se ale nadřela

Juniorka Týden po souboji s Březiněvsí porazil B-tým Slavoje Vyšehrad dalšího soupeře z popředí tabulky I. A třídy stejným výsledkem 5:1. Ten sice vypadá jednoznačně, na hřišti Slovanu Bohnice však musela rezerva šemíků vynaložit velké úsilí, aby dotáhla zápas k tříbodovému zisku. Domácí tým totiž podal kvalitní a bojovný výkon a není ani trochu přehnané tvrzení, že zápas měl úroveň minimálně pražského přeboru, ne-li vyšší. Před podzimní derniérou vede tabulku nadále Březiněves (30 bodů), následují Vyšehrad B (29), Hostivař (28) a Bohnice (24).

Ještě osm minut před koncem utkání byl stav jen 2:1 pro Vyšehrad B. Brankář Jan Procházka zmařil domácím celkem čtyři čisté gólové šance. V koncovce se pak prosadili tři nejproduktivnější hráči mužstva: stejně jako před týdnem se blýskl hattrickem Kamil Kulhavý, po jednom gólu přidali Radim Matysík a Tomáš Junek.

Oproti předchozímu souboji s Březiněvsí došlo jen k jedné změně v základní sestavě, kdy zraněného Smoláka nahradil Hendrych. Ten se naopak po zdravotních problémech vrátil alespoň do sestavy béčka. První gólovou šanci měli už v 5. min. domácí. Exligista Poláček rozehrál zprava rohový kop a ke střele z malého vápna se protlačil Brom, Procházka ale vynikajícím reflexem odvrátil pohromu. A ve 13. min. chytil Solarovu nebezpečnou hlavičku zpoza bránícího hráče Vyšehradu k tyči.

První šanci hostujícího týmu měl Junek, zblízka trefil jen brankáře Rumla. Ten si poradil i se střelou Jakaba z trestného kopu či vyloženou šancí Matysíka. Ve spolupráci s obránci odvrátil míč na roh, po němž pak hlavičkoval Kulhavý na přední tyči jen těsně mimo. Další šanci měl po vydařené kombinaci Jakab, Ruml vyrazil jeho střelu opět na roh.

Pět minut před poločasem to znovu zkoušel Jakab. Jeho střelu sice zblokovali hráči Bohnic, k míči se přesto dostal ještě Junek, nicméně zblízka trefil jen bohnického gólmana.

Domácí vydrželi celý poločas hájit remízový stav, to se ale začalo po návratu ze šaten rychle měnit. Již ve 48. min. Kulhavý zleva z rohu hřiště posunul míč na kapitána Kubíka, ten křížným a přetaženým centrem doprava našel Junka, jenž vrátil balon hlavou do vápna a nabíhající Matysík ho poslal hlavou od tyče do sítě: 0:1!

O tři minuty později Kulhavý „vystřihl“ individuální akci par excellence, obešel několik zadáků Bohnic, nakonec i brankáře a poslal balon do sítě 0:2! Na čáře se ho sice ještě snažil odvrátit bek Káninský, zasáhl ho, ale gól neodvrátil.

Bohnice dvojitý úder nepoložil, již v 53. min. odcentroval Poláček a nepokrytý Solar na přední tyči ve vyložené šanci minul Procházkovu bránu. Tři minuty nato se ocitl v další vyložené šanci kapitán Slovanu Hakl, jeho střelu zblízka však Procházka vyrazil. A v polovině druhého poločasu si poradil i s šancí Vrány, která byla více než vyložená. V 71. min. už ale musel kapitulovat. Po pravé straně utekl Hakl, odcentroval a nabíhající Vrána poslal balon pod břevno: 1:2.

Potom se dostali na druhé straně hřiště do zakončení Jakab a Kulhavý. První z nich trefil brankáře, druhý minul, místo toho, aby přihrál lépe postavenému Matysíkovi. V 80. min. ale mohl po centru Hakla vyrovnat Kouřimský, jenomže minul Procházkovu bránu.

Zbývající minuty již plně ovládl hostující tým. V 82. min. Junek přihrál Jakabovi, ten posunul balon na střed a Kulhavý střelou po zemi pojistil tři body: 1:3! Minutu nato obstaral finální přihrávku Macej a střelou bez přípravy zakončoval opět Kulhavý: 1:4! V 88. min. potom Kulhavý přihrával a Junek přesnou střelou ke vzdálenější tyči uzavřel skóre: 1:5!

V podzimní derniéře I. A třídy naše juniorka přivítá na státní svátek v pátek 17. listopadu Háje Jižní Město. Tým, který hrál dlouhé roky pražský přebor a letos z něj sestoupil, je v tabulce na 12. místě. Hraje se na Vyšehradě a výkop je ve 13.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma: „Velmi těžké utkání s fotbalově zdatným soupeřem, který s námi chtěl hrát otevřenou partii a ne jen rozbíjet hru. Přítomnost několika zkušených fotbalistů v jeho sestavě v čele s Poláčkem byla znát. Na těžkém terénu to pro nás nebylo snadné, navíc nás několikrát hodně podržel Prochy v bráně. K přesvědčivé výhře 5:1, pro Bohnice možná trochu kruté, jsme dospěli až v závěru utkání, řadu dalších šancí jsme ale také neproměnili.“

Slovan Bohnice – Slavoj Vyšehrad B 1:5 (0:0)

Neděle 12. listopadu 2017, 12. kolo I. A třídy (skupina A).

Branky: 71. Vrána – 53., 82. a 83. Kulhavý, 48. Matysík, 88. Junek. Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 7:14. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:3.

Rozhodčí: Hlaváč – Toman, Chrenko. ŽK: Kubík (Vyšehrad B).

Diváků: 55.

Bohnice: Ruml – Šlapák (66. Hudák, 85. Štěpanovský), Brom, Vajnar, Káninský (66. Vácha) – Kouřimský – Vrána, Poláček, Hakl, Houzar – Solar. Trenér Tomáš Martiňák.

Vyšehrad B: Procházka – Seidl, Hendrych, Kubík (71. Š. Klíma) – Šlegl, Jakab, Pusch (83. Šindler), Junek – Kulhavý, Macej, Matysík. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Štika, Zimmermann a Hanzlík. Trenér Jaroslav Klíma.