Juniorka porazila Troju 6:0, kapitán Hanzlík trefil hattrick

Juniorka Bezproblémovým vítězstvím vstoupil do jarní části pražské I. A třídy B-tým mužů Slavoje Vyšehrad. Rezerva šemíků v neděli 25. března na domácí půdě uštědřila půltuctový příděl týmu z druhé poloviny tabulky Sokol Troja. Na výsledku 6:0 se podílel zejména autor hattricku a kapitán mužstva Radek Hanzlík, po jednom gólu připojili Štěpán Klíma, Dominik Hašek a Jiří Filip. Tři brankové asistence si připsal Karel Pusch a celkově jich má na svém kontě už patnáct. Juniorka nadále ztrácí jediný bod na vedoucí Březiněves, jež vyhrála 5:0 na hřišti poslední Dubče.

První poločas nabídl jednostranný průběh. Již v úvodních deseti minutách hry došlo ve vápně hostí ke dvěma hraničním zákrokům, za něž se po faulech na Štěpána Klímu a Hendrycha mohly pískat penalty. Právě tito dva hráči se ale brzy postarali o vedoucí gól. V 11. min. Hendrych přihrávkou nastartoval Štěpána Klímu, ten si naběhl z pravé strany před brankáře Bernáška a přesnou střelou ho propálil: 1:0!

Ve 29. min. Pusch krásnou přihrávkou do levé strany našel nabíhajícího Haška a ten vypálil po zemi přesně k tyči: 2:0!

O dvě minuty později se prodral z pravé strany podél brankové čáry znovu Pusch a přestože už téměř ztratil rovnováhu, stihl přihrát na malé vápno, odkud snadno zakončil Filip: 3:0!

Hosté se dostali v první půli k jediné střele ve 33. min. dělovku Rollingera ale Štika za svá záda nepustil. Ve 39. min. si naběhl na trestný kop Haška Macej, hlavičkoval ale nad.

Ve 41. min. Macej přihrál doleva Rossmannovi, ten zatáhl balon a ostře odcentroval z brankové čáry. Našel nabíhajícího Hanzlíka, jenž z bezprostřední blízkosti dal svůj první gól: 4:0!

Již v nastaveném čase první půle byl faulován ve vápně Pusch, s nímž si trojští zadáci nevěděli rady. Penaltu Hanzlíka sice gólman Bernášek vystihl, střela šla však k tyči a skončila v síti: 5:0!

Osm minut po změně stran po přihrávce od Haška mohl Pusch sám skórovat, ale trefil jen gólmana. Přesně po hodině hry Š. Klíma trefil ve vápně zblízka ruku stopera Toušky, penalty se ale nedočkal.

Obraz hry se i tak po obrátce změnil, domácí tým ubral plyn a Troja vyrovnala hru. Měla několik šancí a nastřelila dokonce břevno. Štika však uhájil juniorce popáté v sezoně čisté konto.

V polovině druhé půle po přihrávce od Heřmana trefil Filip tyč hostující brány. Deset minut před koncem utkání Hanzlík zachytil výkop trojského brankáře těsně za půlící čarou a poslal mu ihned zpátky, dokonale přesným dálkovým lobem, nemilosrdnou navštívenku: 6:0!

Další utkání jarní části I. A třídy odehraje Vyšehrad B již ve čtvrtek 29. března pod reflektory na umělce v Kyjích, kde se střetne Pragou, sedmým týmem tabulky. Výkop je až ve 20 hodin večer. V sobotu 7. dubna v 16.30 naše juniorka přivítá doma třetí Hostivař.

Trenér Jaroslav Klíma: „Vyhráli jsme 6:0, spokojen však mohu být pouze s prvním poločasem. Vypadal tak, jak měl, tedy podle našich představ: běhali jsme a hráli poctivý fotbal. Ten druhý jsme však odflinkli a odchodili, zkrátka katastrofa. Někteří hráči začali hrát namistrovaně, přestože na něco takového zatím nemají.“

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Troja 6:0 (5:0)

Neděle 25. března 2018, 14. kolo I. A třídy (skupina A).

Branky: 42., 45. (+2) a 81. Hanzlík (druhá z pen.), 11. Š. Klíma, 29. Hašek, 31. Filip. Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:2. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 4:0.

Rozhodčí: Popelka – Mesežnikov, Jakl. ŽK: Š. Klíma, Macej, Šlegl, Hendrych, Heřman – Bernášek, Helešic, Lach.

Diváků: 25.

Vyšehrad B: Štika – Vacík, Šlegl, Rossmann – Hendrych, Macej – Hanzlík, Pusch (61. Heřman), Hašek (61. Junek) – Š. Klíma, Filip. Trenér Jaroslav Klíma.

Troja: Bernášek – Fiala (62. Garreis), Touška, Bauer, Štancl (46. Pauřík) – Rollinger (67. Hanuš), Zubatý, Lach, Janeczek – Helešic (76. Smrček), Veselý. Trenéři Tomáš Turšner a Filip Turšner.