Juniorka vyhrála v Dubči 9:0, Gibilov se radoval z hattricku

Juniorka Dosud nejvyššího vítězství v této sezoně dosáhl v neděli 20. května 2018 B-tým mužů Slavoje Vyšehrad. Na hřišti posledního týmu tabulky I. A třídy v Dubči zvítězila juniorka šemíků 9:0 a čtyři kola před koncem sezony zvýšila svůj náskok v čele tabulky na 6 bodů. Druhá je ovšem nyní nově Hostivař, zatímco Březiněves klesla na 3. místo a ztrácí na vedoucí Vyšehrad B 8 bodů.

Třikrát se trefil do dubečské sítě záložník Erik Gibilov, a byly to jeho premiérové trefy v mistrovském utkání v dresu Vyšehradu. Po jednom gólu připojili Jiří Filip, kapitán Radek Hanzlík, Tadeáš Madej, Karel Pusch, Tomáš Rossmann a Jaroslav Macej.

Juniorka současně v tomto utkání překonala hranici 100 nastřílených branek, přičemž o ten jubilejní stý se postaral Tadeáš Madej. A nejen to: Brankář Marek Štika uhájil juniorce podesáté v sezoně čisté konto. V neděli 20. května to přitom byla jeho už druhá vychytaná nula, neboť se nenechal překonat ani v dopoledním zápase staršího dorostu.

Dubči, jež má na svém kontě jen 6 bodů, se podařilo dvacet minut držet tým Vyšehradu B „na uzdě“. Pak ale vypálil ze střední vzdálenosti stoper Šlegl, brankář Cebula jeho ránu vyrazil před sebe a dobíhající Filip doklepl míč za jeho záda: 0:1.

Ve 26. min. rozehrál Madej z pravé strany rohový kop, ve vápně jeden z domácích zadáků tečoval míč, ten propadl na zadní tyč a Gibilov ho zblízka poslal do sítě: 0:2!

Dvě minuty nato Junek obešel po levé straně dva bránící protihráče, od čáry poslal zpětný centr a Hanzlík ve výskoku hlavičkoval do brány: 0:3!

Ve 33. min. vypálil z trestného kopu Madej, gólman domácích vyrazil míč před sebe na vápno, kde ho Pusch přiťukl Gibilovovi a ten exkluzivní trefou přesně do šibenice zvýšil: 0:4!

Pět minut před poločasem byl vyloučen za vulgární kritiku rozhodčího domácí útočník Murdych, a tak hrál Vyšehrad B dalších 50 minut přesilovku.

Gibilov měl velmi dobrý den, v 57. min. poslal krásnou přihrávku do uličky nabíhajícímu Madejovi, který se tak dostal sám před brankáře a nezaváhal: 0:5! Minutu nato po spolupráci dvou nejlepších nahrávačů týmu (dohromady 47 asistencí) Junek přihrál Puschovi, ten si naběhl přes protihráče z levé strany až před gólmana Cebulu a z úhlu ho propálil střelou ke vzdálenější tyči: 0:6! Trvalo zase jen minutu a aktivitou hýřící Gibilov rozvibroval tvrdou ranou břevno.

V 64. min. spálil jasnou šanci Junek, zblízka přehodil domácí bránu. A o deset minut později trefil spojnici břevna s tyčí.

V 80. min. Macej přihrál Rossmannovi, ten se probil s míčem do šestnáctky, kde ho ovšem nedovoleně zastavil Marek. A Gibilov z penalty bezpečně zvýšil: 0:7!

V 85. min. se prodral z pravé strany Macej, na druhé straně viděl nabíhajícího Rossmanna, který také zpětnou přihrávku využil. Střelou z úhlu z levé strany trefil stejně jako předtím Pusch na zadní tyč: 0:8!

V 88. min. po kombinaci Šlegla s Šindlerem a jeho finální přihrávce z pravé strany završil brankový účet Macej: 0:9!

V utkání 23. kola rezerva šemíků přivítá doma na Vyšehradě v sobotu 26. května ve 14 hodin Újezd nad Lesy B (13. v tabulce). Pak ještě zbudou poslední tři utkání: v sobotu 2. června v Březiněvsi (3.), v sobotu 9. června doma s Bohnicemi (5.) a nakonec v sobotu 16. června na umělce Hájů Jižní Město (8.).

Trenér Jaroslav Klíma: „Povinné vítězství. Chvíli sice trvalo, než jsme dali první gól, pak už to ale bylo jednoduché a na jednu bránu. Navzdory výši skóre jsme se však ani v tomto utkání nedokázali vystříhat ztrát jednoduchých balonů. Ale vyhráli jsme venku 9:0, a tak zápas celkově hodnotím kladně.“

Čechie Dubeč – Slavoj Vyšehrad B 0:9 (0:4)

Neděle 20. května 2018, 22. kolo I. A třídy (skupina A).

Branky: 26., 33. a 80. Gibilov (třetí z pen.), 20. Filip, 28. Hanzlík, 57. Madej, 58. Pusch, 85. Rossmann, 89. Macej. Střely na branku: 1:19. Tyče nebo břevna: 0:2 (59. Gibilov, 74. Junek). Střely mimo: 1:6. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 0:4.

Rozhodčí: Pytloun – Vojáček, Kutiš. ŽK: Blesk, Hoffmann – Macej. ČK: 40. Murdych (Dubeč).

Diváků: 80.

Dubeč: Cebula – Blesk (59. Marek), D. Nový, Kopa, Dohnálek (65. Hňup) – Komers, L. Nový (23. Hoffmann), Štěpánek, Nikodim – Staněk (78. Dolejš), Murdych. Trenér Zdeněk Hušner.

Vyšehrad B: Štika – Vacík, Šlegl, Hendrych, Madej – Hanzlík, Gibilov, Pusch (65. Šindler), Rossmann – Filip (57. Macej), Junek. Trenér Jaroslav Klíma.