Derniéra juniorky v I. A třídě: 6:0 na Hájích a hattrick Filipa

Juniorka – Přesvědčivým vítězstvím 6:0 na Jižním Městě se v sobotu 16. června 2018 rozloučila s osmiletým působením v I. A třídě rezerva mužů Slavoje Vyšehrad. Svým způsobem byla derniéra letošního ročníku symbolickým střídáním stráží: Háje totiž předtím působily jedenáct let v řadě v pražském přeboru, zatímco juniorka šemíků se do něj po osmi letech vrací.

Pojedenácté v sezoně nastřílel Vyšehrad B alespoň šest branek během utkání: hattrick během pouhých 15 minut v závěru prvního poločasu si na Hájích připsal Jiří Filip, dvakrát se trefil Tomáš Junek a jednou Jiří Heřman z penalty. Jirka Filip se tak postaral o první a současně i poslední hattrick juniorky v tomto ročníku. Brankář Marek Štika uhájil podvanácté v sezoně čisté konto, celkově jich ale nasbíral 17: dalších pět ještě v zápasech U 19 v České lize staršího dorostu.

Kapitánskou pásku si v derniéře juniorky navlékl 20letý Rossmann, který přišel na Vyšehrad právě z Hájů. A současně byl také už po třech minutách hry u první gólové situace. Po jeho průniku z levé strany přišel souboj s domácím bekem Šejnostem a rozhodčí ho vyhodnotil jako penaltu. Proměnil ji Heřman: 0:1!

Domácí s tímto verdiktem nebyli spokojeni a zlobili se i po souboji ve vápně na druhé straně hřiště, jehož aktéry byli Hanzlík s hájeckým záložníkem Lojdou. Nic z toho ale nezměnilo na faktu, že Vyšehrad B měl převahu včetně mnoha střeleckých pokusů a plnil roli favorita. Junek, Filip a po něm znovu Junek ale své šance neproměnili.

Po půlhodině hry dorostenec Ratner zleva odcentroval a Filip nadvakrát prostřelil brankáře Lačíka: 0:2!

Ve 37. min. přišla pro změnu akce z pravé strany, Macej posunul míč Hanzlíkovi, ten obstaral finální přihrávku a Filip podruhé zakončoval: 0:3! Dvakrát potom těsně minul domácí bránu ze střední vzdálenosti Junek.

V nastaveném čase první půle přihrával Macej a Filip završil svůj čistý hattrick během pouhé čtvrthodiny hry: 0:4!

Tři minuty po změně stran centroval zleva Ratner a Junek z otočky pálil k tyči: 0:5! V 57. min. měl gólman Štika štěstí, že nepřišel o čisté konto, domácí Novák totiž trefil tyč jeho brány.

Deset minut před koncem po přihrávce od Filipa Hanzlík ve skluzu z malého vápna přestřelil domácí bránu. V 85. min. ale po přihrávce od Majera vypálil zleva z úhlu Junek a dal poslední gól Vyšehradu (s výjimkou přípravek) v této sezoně: 0:6!

Trenér Jaroslav Klíma: „Pro nás pohodový poslední zápas v I. A třídě, gólů mohl být dvojnásobek. Kromě výpadku v utkání s Hostivaří jsme všechna ostatní jarní utkání přesvědčivě vyhráli a postoupili z prvního místa s náskokem deseti bodů. Jsem spokojen i s faktem, že kromě toho zmíněného duelu s Hostivaří jsme na jaře dostali dohromady jen čtyři góly, navíc tady na Hájích nastoupilo pět dorostenců.“

Háje Jižní Město – Slavoj Vyšehrad B 0:6 (0:4)

Sobota 16. června 2018, 26. kolo I. A třídy (skupina A).

Branky: 31., 38. a 45. (+1) Filip, 48. a 85. Junek, 4. Heřman.

Tyče: 1:0 (57. Novák). Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 6:15. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 5:3.

Rozhodčí: Popelka – Andras, Kohout. ŽK: Sojka, Vostrovský – Heřman, Rossmann, Stareček.

Diváků: 20.

Háje Jižní Město: Lačík – Šejnost, Hovorka, Sojka, Rašplička (46. Zbořil) – Lojda, Vostrovský (70. Hrubý), Grešnjakov (70. Linhart), Soucha – Látal, Novák. Trenér Vladimír Dvořák.

Vyšehrad B: Štika – Macej, Šlegl (50. Jireček), Hendrych, Rossmann – Hanzlík, Stareček, Filip, Ratner – Heřman (46. Majer), Junek. Trenér Jaroslav Klíma.