Se 17 podzimními body čeká B-tým v přeboru náročné jaro

Juniorka – S náskokem čtyř bodů na sestupové příčky vstoupí do jarní části pražského přeboru B-tým Slavoje Vyšehrad: v sobotu 9. března odpoledne domácím zápasem s FC Tempo. Původní předsezonní představa – pohybovat se co nejvýš v tabulce v její horní polovině – se na podzim moc nevydařila, tým získal 17 bodů a strávil zimní pauzu na 10. místě. Byly vyloženě dobré zápasy, na Admiře, doma s Braníkem a hlavně na Kopanině, ale také zbytečně zbabrané – těch se sešlo bohužel víc.

Do nováčkovské sezony 2018/19 vstoupila juniorka se sebevědomím i dostatečným počtem hráčů, s přibývajícími zápasy se jich ale z různých důvodů začalo stále víc vytrácet z tréninků i zápasů. Projevilo se to hlavně v poslední třetině podzimní části, kdy tým prohrál čtyřikrát za sebou. Za B-tým nastoupil jen v první polovině sezony obrovský počet 35 hráčů.

Řada jmen se už v jarní sestavě juniorky neobjeví, respektive dost pravděpodobně neobjeví: Jakub Doležal (odešel do SpVgg SV Weiden/Něm.), Petr Vacík (Sokol Královice), Radek Hanzlík (Slavoj Podolí), Karel Pusch (Motorlet Praha), Mykola Kravtsiv (Čechie Uhříněves), Sandro Shinjikashvili (návrat do Gruzie), Ondřej Jireček, Tomáš Ratner (oba TJ ZD Meclov), Štěpán Klíma a Ondřej Toman (oba přerušili aktivní činnost).

Zkušenost týmu představují 39letý stoper Miroslav Hendrych a 30letý univerzál Jiří Kubík. Všichni ostatní hráči, kteří budou za juniorku nastupovat, a to bez výjimky, by měli mít ambice zaujmout svými výkony trenéry A-mužstva. Společný kádr má 28 hráčů.

„Z přeboru sestupují čtyři mužstva, a tak vzhledem k našemu postavení je základním cílem záchrana. Lépe však bude posunout se do horní poloviny tabulky přeboru,“ uvedl trenér a současně majitel klubu Jaroslav Klíma. Juniorku koučoval již ve 120 mistrovských zápasech s bilancí 63 výher – 20 remíz – 37 porážek.

Vyšehrad B hraje pražský přebor počtvrté, předtím to bylo v ročnících 2007/08, 2008/09 a 2009/10. Dosavadní bilance čítá 105 přeborových zápasů a v nich 30 výher – 11 remíz – 64 porážek při skóre 145:250.

V rámci zimní přípravy odehrál B-tým šemíků dva zápasy: na domácí půdě porazil 7:2 Union Vršovice a podlehl 1:2 diviznímu Českému Brodu.

V devíti z nadcházejících patnácti jarních kol přeboru bude hrát juniorka své utkání až po A-týmu, zatímco ve čtyřech případech před ním (pokud ale Jirny nenastoupí do jarní části ČFL, tak jen třikrát) a ve dvou případech dojde k termínové kolizi s áčkem Vyšehradu: 12. května při utkání v Horních Měcholupech s Viktorií Žižkov B a pak ještě v derniéře sezony 15. června ve Vršovicích.