Juniorka přemohla Kbely posílené o Haniaka

JUNIORKA – Stoprocentní bilanci si zatím drží na domácím hřišti na Vyšehradě naše juniorka. Ve své mistrovské soutěži I. A třídě, kde ve skupině A hraje pod hlavičkou B-týmu mužů, zdolala 2:1 Spartak Kbely brankami Matěje Rajnocha a Tomáše Klupsy z prvního poločasu.

Svěřenci trenéra Jiřího Hrušky tak figurují v tabulce po třetím kole se ziskem šesti bodů na 5. místě. V čele je s plným počtem devíti bodů horký favorit soutěže Union Vršovice, který na jaře sestoupil z pražského přeboru. A právě Vršovice v čele s Janem Šimrem budou naším příštím soupeřem v neděli 11. září v 10.15 hod., hrát se bude opět na Vyšehradě. Devět bodů v tabulce má ale i druhá Admira B, jež postoupila z I. B třídy.

Soupeř z Prahy 19-Kbel, který měl na svém kontě z prvních dvou kol I. A třídy šest bodů za vítězství v Bohnicích a doma s Juniorem, přitom u nás nastoupil s výraznou posilou, třicetiletým bývalým kapitánem druholigové Čáslavi Tomášem Haniakem (na snímku). Ten současně plní i funkci trenéra kbelského týmu. A také že se okolo něj točila prakticky veškerá hra soupeře.

Za naši juniorku nastoupil na postu stopera hráč áčka Marek Švehla i další dva borci z širšího kádru divizního mužstva, v záloze Lukáš Kordule a v útoku Jarda Kroh.

Podobně jako v premiérovém utkání sezony s Dubčí (3:0) jsme zaskočili soupeře dvěma „slepenými“ góly už v prvním poločase a přestože Kbely osm minut před pauzou vstřelily kontaktní branku, vítězství a tři body jsme si už díky obětavému výkonu po změně stran nenechali vzít.

Trenér juniorky Jiří Hruška: „Kbely se ukázaly na Vyšehradě ve výborném světle. Nově utvořený tým kolem zkušeného a výborně hrajícího Haniaka ukazoval, proč má na svém kontě už dvě vítězství. Po seznamovacím úvodu jsme šli do vedení po zakončení Rajnocha, jehož lehkou střelu si hostující brankář sám hodil do branky. Když za dvě minuty Švehla geniálně uvolnil Klupsu a ten elegantně přehodil brankaře, kdekdo na stadionu čekal stejný průběh jako v prvním domácím zápase s Dubčí. Já tedy ne. Soupeř s vynikající zálohou a důraznými útočníky i za nepříznivého stavu šel za body a po snížení na 2:1 nás přehrával. Ve druhé půli jsme si museli vyříkat pár taktických věcí, abychom vyrovnali převahu Kbel ve středu hřiště. Z druhého poločasu se stala přetlačovaná se šťastnějším koncem pro nás. Když nepočítám věk našeho kapitána Mikuly (promiň, Lukáši!), byl průměrný věk naší sestavy přesně jednadvacet let. Správná juniorka! A velká škola pro mladíky, před kterými lze smeknout, jak ke konci ustáli tlak soupeře z množství standardních situací kolem naší branky. A za týden opět na Vyšehradě proti Vršovicím, to je opravdu výzva!!!“

Juniorka – Spartak Kbely 2:1 (2:1)

Branky: 20. Rajnoch, 22. Klupsa – 37. Leibl.

Rozhodčí: Stěhule – Fidler, Suchan.

Sestava juniorky: Suchý – Christov, Švehla (65. Habětín), Mikula, Prošvic – Kroh, Hanzlík, Kordule, Machalický – Rajnoch (88. Žižkovský), Klupsa (77. Janoušek). Trenér Jiří Hruška.