Nevyužitá přesilovka stála juniorku v Kobylisích body

JUNIORKA – Dvě výhry a tři porážky má na svém kontě z úvodních pěti kol I. A třídy naše juniorka. Třetí z proher utrpěla v Kobylisích, kde podlehla na tamní umělce béčku Admiry 1:2. Dvojnásob škoda už proto, že za stavu 1:1 byl vyloučen jeden z domácích hráčů a místo toho, abychom rozhodli zápas ve svůj prospěch, jsme naopak sami inkasovali a prohráli. Se ziskem šesti bodů figurujeme na 8. místě tabulky.
Admira B je sice nováčkem I. A třídy, po pěti kolech má však plný počet patnácti bodů a drží se doslova jako klíště vedoucího Unionu Vršovice. Od velkého favorita naší skupiny ji stále dělí pouze skóre.
Právě Vyšehrad mohl a měl být tím, kdo obere rezervní tým z Kobylis o první body. Do sestavy juniorky se vrátil Radek Hanzlík a jeho přítomnost byla znát. Oproti předchozímu zápasu doma s Vršovicemi (0:4) se zlepšil defenzivní projev, bohužel to ale zase skřípalo směrem dopředu, tedy alespoň co se týče koncovky. Ještě za bezbrankového stavu jsme měli tři šance, Honza Veverka, Matěj Rajnoch ani Lukáš Primus je však nevyužili.
Klasické nedáš - dostaneš se naplnilo po necelé půlhodině hry, kdy po výkopu domácího gólmana převzal míč útočník Machata, naši zadáci se navzájem nezajistili a kanonýr Admiry B tváří v tvář Michalovi Suchému nezaváhal: 1:0. Jednoduchá akce a z našeho pohledu zbytečně inkasovaný gól...
Čtyři minuty před poločasem však po centru Jardy Kroha Honza Veverka hlavou vyrovnal na 1:1.
Po deseti minutách druhé půle korunoval nervózní projev domácích jejich hráč Štefan, který byl za strčení do autora naší branky v přerušené hře vyloučen. Na malém hřiští ale nebyla ztráta jednoho hráče zase až tak fatální, a tak domácí úspěšně bránili svůj prostor. Nejen to, v 64. minutě přišel na polovině hřiště Jarda Klíma mladší o míč, Admira B podnikla protiútok do naší rozevřené defenzivy a Lupínek jí znovu získal vedení: 2:1.
Jak se později bohužel ukázalo, byl to gól rozhodující. Ve zbývající zhruba půlhodince jsme sice měli opět šance, nic z nich však nebylo. Hned tři spálil jeden z nejzkušenějších hráčů Honza Prošvic, a tak jsme navzdory přesilovce na Admiře nebodovali. V hektickém závěru plném emocí už domácí těsný náskok ubránili.

Jiří Hruška, trenér juniorky: "Hráli jsme určitě lépe než v předchozím zápase s Vršovicemi. Herní projev týmu jako celku byl dobrý, srážely nás však individuální chyby. Byli jsme lepší než domácí, měli jsme i víc šancí, dobývání branky Admiry v početní výhodě ale k ničemu nevedlo. Doufám, že to napravíme v příštím zápase s PSK Union, který jsem v devadesátých letech trénoval."
Utkání naší juniorky s PSK Union se bude hrát v neděli 25. září v 10.15 hod. doma na Vyšehradě. Nadcházející protivník ze Strašnic je po 6. kole na devátém místě tabulky s pěti body.

FK Admira Praha "B" – Juniorka 2:1 (1:1)
Branky: 27. Machata, 64. Lupínek – 41. Veverka.

Rozhodčí: Janků – Váša, Kučera. ŽK: Panýrek, Beníšek, Štefan, Machata – Klíma ml. ČK: 55. Štefan (Admira B).

Sestava: Suchý – Žižkovský (50. Klíma ml.) Hanzlík, Mikula, Christov (70. Hájek) – Primus (46. Janoušek), Habětín, Prošvic, Kroh – Rajnoch, Veverka. Trenér Jiří Hruška.